Skocz do zawartości

Nie ma sygnału ze wzmacniacza


zamo111
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Problem jest taki.

 

Pioneer DEH P88RS II obsługuje Focal Solid 4 + focal utopia a w bagażniku Lanzar 421 + lanzar max + kond dietza.

Wszystko podłączone tip top, sprawdzane 10 razy, super + super masy , bagażnik gra świetnie jednak mam jeden problem i jedno pytanie.

Solid 4 uruchamia się ale za cholere nie wypuszcza z siebie sygnału co znaczy że ani nie wychodzi nic ze zwrotnic ani nic do nich nie dochodzi.

Nie wiem gdzie może tkwić problem. Nawet jak podłączam Solid-a w miejsce Sub-a czyli zamieniam z lanzarem jest to samo - cisza.

 

Powiem jak mam podłączone może to coś podpowie.

Masa i + do radia z aku. + i masa z aku do Solid 4, + z aku i masa z budy dla lanzara.

czincze lecą z radia do lanzara i solida. Remote w obu przypadkach podłączony.

 

Wszystkie glosniki podlaczone do zwrotnic bez pomylonych + z - i oczywiscie input ze wzmacniaczem połączony ...

Było już 0 stopni i ciemno wróciłem do domu i nie zdążyłem sprawdzić jedynej rzeczy która mnie męczy to ta masa z aku zamiast z budy dla Solida.

Proszę o jakieś rady.

 

A drugie pytanie a nie problem to -

w półce z tyłu mam jeszcze A1 Focal-a , tak na 20-30% żeby było tylko leciutkie wypełnienie bo TAK CHCE , ale nie wiem czy puszczać jeszcze jedne czincze do Solida żeby podpiąć ten tył też przez wzmaka czy niech sobie lekko grają z samego radia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Lanzar ma dwie diody, zielona POWER i czerwona Protect. Solid ma tylko jedną czerwoną i się ona świeci po odpięciu remote gaśnie ...

Masz dwie oczywiste opcje: uwalony wzmacniacz, lub błąd w instalacji. wyklucz jedną z nich to pojawi się światełko w tunelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest szansa że Solid umarł.

Rano sprawdzę jeszcze raz okablowanie na 100% żeby być pewnym a potem podepnę lanzara.

Bo jak lanzara podpinam jako Front a nie sub to próbuje on grać więc czincze i ustawienia radia są ok.

Ewidentnie coś z kablami albo solidem.

Będę walczyć rano aż się doczekać nie mogę ehh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że 30cm głośnik średnio nadaje się do grania wysokich i średnich tonów

Akurat to wiemy, ale raczej chodzi o podejrzenie jakby owy sub próbował grać. Chodzi o szczegóły w tej kwestii, abyś wyjaśnił co rozumiesz poprzez słowo "próbuje".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok :) Chodzi o to że po prostu gra. Ale nieudolnie, bo nie jest to głośnik sredniotonowy. Muzyka z niego plynaca jest pozbawiona tonów średnich i wysokich. Na prawdę czytam forum już któryś raz i na nowo ucze się jezyka polskiego.

Nie miałem pojęcia jak wiele słów można użyć na opis dzwięku , takie zobrazowanie... szok.

Jutro rano podmienie Solid 4 z Lanzarem 421 i spradzimy czy to wina wzmaka czy nie.

Ale mam jeszcze jedno pytanie.

Mam dietza 1f i chyba zepsul mu sie wyswietlacz.

Bo nawet jak odkrece na maksa sprzet to sie nie wlacza wyswietlacz LED ale jak odlacze klemy od aku to wzmacniacz jeszcze dluzszą chwilkę się świeci. Jakos 2 min ...

I drugie pytanie, masa z aku faktycznie nie jest zła jak pisali koledzy wyżej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dietza 1f i chyba zepsul mu sie wyswietlacz.

Bo nawet jak odkrece na maksa sprzet to sie nie wlacza wyswietlacz LED ale jak odlacze klemy od aku to wzmacniacz jeszcze dluzszą chwilkę się świeci. Jakos 2 min ...

 

To odepnij go całkiem z instalacji, rozładuj go przez żarówkę do zera (tak żeby na mierniku było 0V) niech poleży pare godzin w takim stanie i potem podepnij go - ale naładuj zgodnie z instrukcją poprzez żarówkę czy próbówkę. Ma działać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo świąt znalazłem pare minut na grzebanie i faktycznie jest jakiś problem.

Otóż REMOTE z obu wzmacniaczy są połączone i podpięte pod niebieski kabel z kostki - razem z anteną automatyczną.

Potwornie dziwne jest to że gdy odłączam kostkę ISO z radia - plus z remote powinien uciec a oba wzmaki świecą nadal !

Doszedłem do tego że jakimś cudem Lanzar podaje drugi plus na remote , jest prawdopodobnie gdzies przebicie plusa razem z niebieskim remote czy to samo - sterowaniem anteny.

Do tego - czy na forum ma ktoś solida 4 od focala ? Ta żaróweczka która się pali świeci się na czerwono, ale jaj kolor bez palenia się jest taki pomarańczowo zielony, śmiem więc twierdzić że pod spodem są dwie diody tak samo jak w lanzarze- zielona i czerwona.

A pali się tylko czerwona , jakby power nie dochodziło a świeci się tylko remote ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na noc odłączyłem klemy i dałem prostownik. Zresztą odkryłem inne problemy.

Wcześniej gdy grał lanzar świeciło się protect i power , teraz tylko power.

Dodatkowo jak naładuje kondensator i odłączę klemy od aku , kondek jest wysysany w pare chwil - więc jednak wzmaki ciągną z niego.

 

========

byłem właśnie sprawdzić ten remote.

Faktycznie gdzieś jest przebicie na + dodatkowy stały.

Kabel do Solid 4 jest sprawny ale tańszy do lanzara (oba z wbudowanym remote) coś mają namieszane bo leci plus na stałe i ciągle świeciło power.

Teraz puściłem bokiem auta drugi nowy remote i zaczęło znowu działać czerwone protect a po włączeniu radia power zielone się zapala.

Może to ten remote mieszał też focalowi.Przekonam się wkrótce...

Może też kondensator zacznie działać - wyświetlacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierdzielnik masz w tych kablach.

 

Nie dziwota że nie chce grać.

 

Pisal na samym poczatku ze wszystko podlaczone tip top i sprawdzone 10 razy , czyli jednak (tu bez obrazy dla kolegi :] ) ale niech podlaczy to mu ktos inny bo sam najwyrazniej nie ogarnal kuwety i moze cos popsuc bawiac sie dalej :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare kabelków to nie problem, pisałem posta nie sprawdzając wcześniej że coś jest nie tak. Sam sobie z problemem poradzę - kablami. Jeśli nadal coś będzie nie tak wtedy się odezwę. Choć przyznam że jak jest ktoś mega kumaty w audio z okolic Opola to zapraszam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego - czy na forum ma ktoś solida 4 od focala ? T

 

Ja mam dość często styczność z focalem 4 - jak świeci czerwona dioda to wzmacniacz źle podpięty/uwalony, normalnie powinna świecić biała dioda sygnalizując poprawną pracę wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...