Skocz do zawartości

DLS Scandinavia jak ciąć aktywnie?


MRQ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

w każdej płąszczyźnie 800 radziła sobie lepiej , bardziej neutralna na górze , wokale dostały więcej szczegółu , bas bardziej poukładany , możę minimalnie mniej kopie , ale bardziej stonowany

to aż tak upośledzona jest h700 ? z tego tak wynika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, jestem zielony, no może jasno niebieski ale nie po to się na forum zarejestrowałem żeby od firm car audio rozwiązania brać. Wasza pomoc jest nieoceniona. Ja chcę być entuzjastą dobrego brzmienia w aucie. Sam fakt klocków nie z budżetówki mówi że chciałbym osiągnąć banana na twarzy po zakończeniu projektu. Nie chcę wjechać do essy i za 3 dni odebrać dobrze brzmiące CA. Dlaczego? Bo to będzie dobre brzmienie kolegi dejota z essy, a nie mrq znad Wisłoka. Wiem, że sam nie podołam, ale na spotach, na zlocie, na forum wszelkie komentarze i sugestie biorę i wezmę pod uwagę. Teraz chcę ten sprzęt zamontować, wstępnie zestroić i go nie uszkodzić. Nie chcę dyskutować czy 700 czy 800 bo to już mam zaplanowane. DAC też odpada z racji radia zintegrowanego. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za komentarze.

 

Sent from my LG-P920 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję sugestię Raadka. Po co brać DACa i potem zapinać go do H800, skoro i tak efekt będzie brzmiał jak H800. Wiem, może to moja nadinterpretacja słów kolegi, który mi bardzo pomaga, ale się z nim zgadzam.

DAC + EQ + sterowanie

lub

H800 + Sterowanie z C800. Wybrałem to ostatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję sugestię Raadka. Po co brać DACa i potem zapinać go do H800, skoro i tak efekt będzie brzmiał jak H800. Wiem, może to moja nadinterpretacja słów kolegi, który mi bardzo pomaga, ale się z nim zgadzam.

DAC + EQ + sterowanie

lub

H800 + Sterowanie z C800. Wybrałem to ostatnie.

Jesteś pewien , ze wszystko dobrze zrozumiałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie, ale z moją nikłą wiedzą i zerowym doświadczeniem nie bardzo jestem w stanie przewidzieć różnicę przy wpięciu do konfiguracji CD-H800-AMP DACa -> CD-DAC-H800-AMP? Nie wiem, czy zmieni to jakość sygnału, gdy konwersją D/A zajmie się dedykowany sprzęt, a procesor za kilka tysięcy zajmie się cięciami, czasówką i regulacją. Jedyny DAC o jakim coś czytałem to DAC Naka, a tam jest SPDIF, którego w H800 brak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie, ale z moją nikłą wiedzą i zerowym doświadczeniem nie bardzo jestem w stanie przewidzieć różnicę przy wpięciu do konfiguracji CD-H800-AMP DACa -> CD-DAC-H800-AMP? Nie wiem, czy zmieni to jakość sygnału, gdy konwersją D/A zajmie się dedykowany sprzęt, a procesor za kilka tysięcy zajmie się cięciami, czasówką i regulacją. Jedyny DAC o jakim coś czytałem to DAC Naka, a tam jest SPDIF, którego w H800 brak.

W takiej konfiguracji DAC nie ma najmniejszego sensu .

Albo wykorzystujesz sygnal audio z DAC i nim sterujesz system , albo używasz w tej roli procka.

Spięcie kaskadowo dwóch urządzeń jedynie pogorszy finalny efekt i znacząco podniesie koszty.

Cyfrowa transmisja sygnałów w sprzętach CA i HA oparta jest o protokół SPDIF, oczywiście 800 tez z niego korzysta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zgadzam się. Wiec tak:

1) Opcja z DACiem - wyciągam sygnał cyfrowy bezpośrednio z lasera odtwarzacza CD -> Sygnał idzie po dedykowanym kablu do DACa (na tym etapie nie jestem w stanie nawet głośnością sterować) -> sprzęt dedykowany do obsługi sygnału z DACa z możliwością wyprowadzenia "potencjometru" choćby do sterowania głośnością oraz w inny sposób ustawienia parametrów sygnału analogowego, który już po RCA poleci na wzmacniacze cięty lub nie - zależy - nieważna

2) Opcja z H800- wyciągam sygnał cyfrowy bezpośrednio z lasera odtwarzacza CD -> Sygnał idzie po toslinku do H800 -> z C800 mam możliwość sterowania sygnałem i wszystkim co Alpine udostępnił -> RCA z H800 do wzmacniaczy.

1) Cenowo (wiem że się nie znam, ale zakładam) DAC - 1000 PLN , COŚ 1000 - 2000 PLN + rzeźba + kable. Trzeba jechać, bawić się w ustawianie, ludziom zawracać głowę.

2) Cenowo H800 +C800 3200 PLN + kable. Kupuję sprzęt na gwarancji prawie typu PnP.

 

Wiem, że PnP nie funkcjonuje na tym poziomie abstrakcji w dziedzinie CA. Ale zapewne znajdę więcej ludzi "chętnych" mi pomóc w ustawianiu komercjalnego H800 niż dedykowanego "obsługiwacza DACa".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Opcja z DACiem - wyciągam sygnał cyfrowy bezpośrednio z lasera odtwarzacza CD -> Sygnał idzie po dedykowanym kablu do DACa (na tym etapie nie jestem w stanie nawet głośnością sterować) -> sprzęt dedykowany do obsługi sygnału z DACa z możliwością wyprowadzenia "potencjometru" choćby do sterowania głośnością oraz w inny sposób ustawienia parametrów sygnału analogowego, który już po RCA poleci na wzmacniacze cięty lub nie - zależy - nieważna

Jest jeszcze coś , tak oczywiste , ze czesto pomijane.

DAC to źródło sygnału stereo , zazwyczaj pojedyncze wyjscie sygnału Li R bez jakiejkolwiek ingerencji na sygnale w domenie cyfrowej .

Ew dalsze operacje wykonywane sa w domenie analogowej .

Procesor to urządzenie gdzie sygnał każdego z kanałów podlega podziałowi na X zakresów a obróbka sygnału następuje przed konwersja D/A w domenie cyfrowej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...