Skocz do zawartości

wpływ akumulatora na alternator


pawellaby
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W takim razie coś u mnie nie bangla jak należy i mam za dużo "prundu"... :wink:

 

U mnie światła mijania i drogowe, nawiew, ogrzewanie tylnej szyby, pełne oświetlenie wnętrza, odkręcone radio na 90% (2 sztuki M1 i A5) i było 13,7V

 

naladowalem moj aku- faktycznie byl troche niedoladowany teraz ladowanie jest 14.3 ale po wlaczeniu wszystkiego jest 12,6

 

mierzylem w 5 autach wszedzie dzieje sie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waski powiedz które dokładnie fragmenty i dlaczego to nie prawda.

 

Zaznaczyłem te fragmenty. Ładowanie następuję nawet gdy różnica między napięciem akumulatora a alternatora wynosi "0.000000001V". Prąd zawsze przepływa z wyższego potencjału do niższego. To, że w samochodzie ładowanie wynosi te 14,4V wynika stąd, że powyżej tego napięcia następuje gazowanie elektrolitu. Ustawiono więc największe możliwe by : zmniejszyć prąd płynący w tym obwodzie, skrócić czas ładowania.

Pojemność akumulatora nie ma praktycznie znaczenia w kwestii ładowania, prócz tego, że wraz ze wzrostem pojemności, wydłuża się czas jego ładowania do pełnego "stanu". Jeśli pilnuje się by akumulator nie wyładowywać nadmiernie ( czyli normalna praca ) to alternatorowi nie robi różnicy czy to jest 55Ah czy 120Ah.

 

naladowalem moj aku- faktycznie byl troche niedoladowany teraz ladowanie jest 14.3 ale po wlaczeniu wszystkiego jest 12,6 mierzylem w 5 autach wszedzie dzieje sie tak samo.

 

U mnie nie ma prawa spać poniżej 14V w takich warunkach ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba mi nie powiesz ze 5 aut ma w sobie awarie prądową a jestem swiecie przekonany ze zmierzyl bym jeszcze 5 pierwszych z ulicy i bylo by tak samo , o co chodzi ?

 

Ale macie problemy, mierzysz to na jałowym? Przeważnie jak dawid WM napisał trzeba to mierzyć na wyższych obrotach - u mnie na jałowym nie ma ładowania, dopiero pojawia się pow. 1200obr/min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...