Skocz do zawartości

VW Golf mkIV


powieff
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to mówią "dobra dekara nie jest zła" :) , ale są znaczne różnice w taśmach dekarskich.

Sam mam matą dekarską wyłożone drzwi. Ojciec ma firmę budowlaną i po dobudowaniu pietra i kryciu dachu zostało parę rolek, a że wtedy nie pracowałem to każdy grosz się liczył. W miejscu największego otworu technologicznego drzwi dekara jest dwa razy i jest "żebrowanie" pionowe celem usztywnienia. Żebrowanie jest dosyć znacznie rozsunięte i to chciał bym poprawić przy okazji grzebania przy drzwiach.

Co do płynięcia dekary, to słyszałem, ale nigdy nie widziałem ( w miejscach bardziej narażonych na grzanie ), a co nieco robię taśmami dekarskimi. Może to też, że nigdy nie robiłem dziadowską taśma.

Sporo zależy też od przygotowania powierzchni, a wiem że z tym różnie jest u różnych osób.

 

Powyższe nie oznacza, że maty CA nie są lepsze od dekary, ale lepiej dobrze wygłuszyć dekarą, niż po taniości matami, albo wcale nie wygłuszyć drzwi.

,

oby Ci nigdy szybek nie uciapała
- tylko kijowa dekara rozpływa się ( chyba, że pod rozpuszczalnikiem ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze. Dobra taśma trzymać będzie. Chyba, że warstwa bitumiczna taśmy jest w dużej ilości na smole, to wtedy pływa, lub jak się nie usunie konserwacji z wnętrza drzwi, to też spłynie, bo to ta konserwacja ( fabryczna, czy też nie ) jest płynna.

Ja polecam taśmę SOUDAL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem dekarki Den Braven i też nakładana w zimie, przy pomocy suszarki :) Zrywałem niedawno, to tak się przykleiła, że się zapierałem ze wszystkich sił i nie chciała się odkleić, ale porównania do najtańszego APP czy Bolla nie ma żadnego - jest po prostu miękka, ale za to nie pęka, Boll, czy APP ptrafi ładnie popękać w krótkim czasie. Zastosowałem mieszankę - app + na to dekarka i moim zdaniem :ok: tylko oczywiście ja miałem pozostałości tych materiałów po poprzednim aucie, więc gdyby przeliczyć, to wyszło drożej jak 1 warstwa przyzwoitej maty :] Furtki w czwóreczce i ich wygłuszanie - czysta przyjemność :super:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie panowie, tez mi pozostało zrobić drzwi w 4-reczce, ile osób tyle pomysłów, fakt trzeba się zastanowić 5 razy za nim zabierzemy sie do roboty, można wydac troche kasy i mimo wszystko efekt mizerny i do poprawy.

POzatym wydaje mi się ze drzwi w IV są dosyć dobre do tłumienia, w końcu maja cała blache pokrywającą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dekara nie jest zła ale muszę tu dziś nadstawic karku i przeprosić tych których starałem się na siłę przekonać że dekara nie spływa. Dałem się namówić na to gowno soudala i w dwóch samochodach nam po czasie zjechala pozatym ja czuc po podgrzaniu. Do momentu testu na soudalu tylko się uśmiechałem gdy czytałem o zjeżdżaniu. Wcześniej i później tylko tytan

Nigdy mnie nie zawiódł.

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy wziałem kiedyś kawalek GMS i STP wyraźnych roznic midzy dekarka nie było, organoleptycznie i wizulanie. Jestem ciekaw tez czy i ewentualnie kiedy zaczna sie ludzie przyznawac ze i te cuda zjechały, szczególnie z wewnetrznej czesci drzwi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekarka to ZUO. STP nie jest taśma bitumiczną a gumą butylowa. Nie wiem jak Ty to porównywałeś :) (mowie o dekarce firmy soudal)

 

Mam granatowy samochód który stoi nie raz całe dnie na upale po 35 stopni ( a słońce lubi ciemne kolory) drzwiami prosto do słońca i nic sie nie dzieje z STP.

 

Pamiętam jak kiedyś podczas takiego upału dekara tak zjechała że aż szyba ją wyciągnęła przy zamykaniu :/ A robione było z głową ( podgrzewane prawie do płynnej konsystencji i dobrze dociśnięte )

 

Poza tym jest znaczna różnica w wygłuszeniu miedzy STP a dekarką. Dekarki trzeba by dać 2 warstwy ale mija sie to z sensem bo za tą cene zrobi sie dedykowanym materiałem i masa będzie mniejsza a zawiasy naszych drzwi nie ucierpią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytanem robiłem koledze drzwi w zimę wiec nie przeszły jeszcze próby ognia:) tzn słońca. Odwodziłem go od tego pomysłu ale cóż... po zrobieniu dekarką słaby wyszedł ten efekt wygłuszenia. Porównywałem zamknięte drzwi ( otwory montażowe) za pomocą blachy alu 2mm a zamknięte i wygłuszone (astra G) i nie było rewelacji.

 

Całe szczęście ze Golf IV 5d ma fajne drzwi do audio ( ten 3 drzwiowy już nie ma takich fajnych- objętość)

 

Dobrze zrobione drzwi i okablowanie to podstawa. Bez tego lepiej nie zaczynać przygody z CA. Dlatego lepiej poczekać trochę, uzbierać monety i zrobić to dobrze.

 

Jak juz Marcin wspominał rób jak uważasz - możesz i dekarka ale za jakiś czas i tak będziesz ją zrywał :) W ogóle Marcin dobrze prawił w tym temacie - poczytaj :)

 

PS. Ciężko zmywają się pozostałości po dekarce

 

PS2. To tylko moje prywatne zdanie na temat dekarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...