Skocz do zawartości

Problem z RCA PIONEER DEH-2300ub


koki92nr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu nowy tak,że od razu chciał bym się przywitać... Z góry przepraszam jak nie ten dział...Mam pewien problem a mianowicie:

 

Posiadałem radio Pioneera DEH-P2600 czy jakoś tak nie ważne nie pamiętam dokładnie. Miałem do niego podłączony wzmacniacz Philips dap300 Mk2 i skrzynie magnat b30. Zaraz po włączeniu radia i wzmacniacza sub zaczynał dudnić, ustawał dopiero jak zmniejszyłem głośność na wzmacniaczu na 1/4 ale było słychać okropne trzaski przy zmianie utworów, wyczytałem gdzieś na forum, że to problem z masą rca, nie przejmowałem się tym bo zamierzałem kupić nowe radio. Tak więc kupiłem pioneera deh-2300ub, po jego zamontowaniu problem nie ustał... nadal to samo, więc zacząłem od wymiany kabla rca na porządniejszy, potem przewody zasilające nic nie pomagało, pomógł dopiero filtr na przewód rca, ale nie byłem zadowolony bo jakość dźwięku spadła drastycznie.

 

Dziś coś mnie tknęło, żeby pogrzebać przy audio i przełożyłem wzmacniacz wraz z kablami do innego samochodu, w którym jest jakieś tam zwykłe radio z marketu i co ciekawe nie ma żadnego dudnienia ani trzasków, skrzynia gra ładnie i czysto. Więc biorę swojego nowego Pioneera, podłączam go do tego samochodu pod te same kostki iso i problem wraca dudni nie da rady słuchać muzyki.

 

Czy możliwe jest, żeby nowe radio miało uszkodzone rca ? czy te pioneery tak już mają ? Dziwne jest dla mnie to, że dwa radia i ta sama przypadłość... Co prawda radio mam na gwarancji i nie wiem co robić odsyłać je do producenta czy coś kombinować ?

 

Proszę o pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda wydawac na przesylke , bo i tak uznaja ze to Twoja wina . Po prostu masz luzne przylacze masy i wzmacniacz pobiera sobie (w czasie poluznienia masy od karoserii (aku) ) mase z RCA . Sprawdz i dokrec kabelek masy , a potem polacz kawalkiem cienkiego kabelka mase rca z masa radia i po bolu .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odeślesz i Cię skasują 50zł +paka , no i o ile masz gwarancję PL , a to niekoniecznie oczywistość przy zakupach na allegro ;)

 

Kiedyś serwis uznawał to jako wada ale ostatnio koszą kasę , bo w 5 min udowodnią że "zabawa z kabelkami na grającym sprzęcie" właśnie tak się kończy . Bezpiecznik masy nie pali się sam z siebie , jemu trzeba "pomóc" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wez miernik, ustaw na test diod (piszczek) i sprawdz czy masz przejscie od masy zasilania do obudowy gniazda RCA

jak nie ma to trzeba wymienic bezpieczniki masy RCA

 

Nie wiem czy dobrze sprawdzam ale między obudową, czy też przewodem masowym od radia nie ma przejścia na rca... co ciekawe w tym drugim radio na którym wszystko działa poprawnie miernik też nie piszczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tego całego kombinowania to dopiero teraz się masa upierdzieliła... heh bo w ogóle nie gra dopiero jak pociągnę masę z obudowy na rca to zaczyna grać ale zakłucenia jak były tak są... więc pewnie nie problem z masą tylko z czymś innym.

 

Jakie ma znaczenie ustawienie wzmacniacza skoro każde inne radio w połączeniu z nim działa bez zarzutów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak koledzy dobrze Ci radzili żebyś oddał radio do jakiegoś magika to wolałeś sam działać... O tym że na gwarancji już na pewno teraz nie naprawią Tobie radia już nie będę wspominał ale obstawiam że jeszcze tydzień Twoich napraw spowoduje że wartość radia będzie równa czteropakowi piwa ze stacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzies czytalem podobny temat - chyba na elektrodzie - gosc pisal nieco bardziej fachowym jezykiem i z tego co wyczytalem ze wyjscia rca przy radiu lapaly lewa mase - podobno problem coraz bardziej czesto sie zdaża z nowymi radiami (różnych firm)

Aby zapobiedz temu najprostsza metoda to owe ww. filtry ale sa tez inne rozwiazania nieco bardziej skomplikowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosc pisal nieco bardziej fachowym jezykiem i z tego co wyczytalem ze wyjscia rca przy radiu lapaly lewa mase - podobno problem coraz bardziej czesto sie zdaża z nowymi radiami (różnych firm)

 

Pętla masy. Błąd połączeń w instalacji zasilającej - najczęściej spowodowane braniem masy wzmacniacza z różnych dziwnych punktów karoserii i/lub nie dokładne połączenia. Dioda w tym przypadku pewnie spowodowała spadek o te 0,7V na zasilaniu radia i to wyrównało potencjał między radiem a wzmacniaczem. Ale to trochę tak, jak by na ból głowy pierdzielnąć się młotkiem w stopę.

 

Jakie ma znaczenie ustawienie wzmacniacza skoro każde inne radio w połączeniu z nim działa bez zarzutów ?

 

A jak myślisz, po co ktoś umieszcza regulację czułości we wzmacniaczu? A no po to, by można było dopasować ową czułość do konkretnego radia. Zbyt wysoka czułość będzie skutkowała szumami, zakłóceniami, przesterami itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...