Skocz do zawartości

ZAGADKA LUDZKOŚCI!!!! Zmieniarka Alpine...


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hejas Panie i Panowie!

 

Na początek sprzęt:

 

1.Alpine 9853

 

2.Wzmak 4 kanały- XS XSA 720

 

Pod nim dwa tweetery Hifonics Zeus oraz dwa woofery VIBE Black Air 6

 

3.Wzmak monoblok- XS XSA MB

 

Pod nim MB QUart Discus 30 cm

 

Wszystko podpięte aktywnie.

 

 

Kupiłem zmieniarkę Alpine CHA- S604 w bardzo okazyjnej cenie- do sprawdzenia, jeśli nie będzie działała, to mogę oddać.

 

Kupiłem do niej osobno kabel AI-NET (inaczej zdaje się Uni-Link). Używka w dobrej cenie.

 

Podłączam zmieniarkę i co się dzieje:

1. zmieniarka przełącza płyty, świeci się, magazynek wypluwa, można włożyć z powrotem

2. przełączam na radiu SOURCE i daję CHANGER

3. muza zaczyna lecieć tylko i wyłącznie z tweeterów woofer i subwoofer ani drgną

4. skręcam volume do 0 na radiu, a z tweeterów dalej naparza z mocnymi przesterami i dość głośno ta muza. Daję MUTE, dalej gra.

5. przesuwam po pasku dotykowym na bok (wyczytałem w inmstrukcji, że tak się zmienia płytę) i płyta się nie zmienia. Przełączanie piosenek natomiast działa.

 

 

No i tutaj moje pytanie. Czy ktoś ma pomysł co może być nie tak? Czy może coś jest zwalone z kablem, czy może z radiem, czy może zmieniarka jest zrąbana?

 

 

Będę wdzięczny za pomoc.

 

Dzięki z góry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - bo tam jest przełącznik m-bus/ai-net i na mbusie się dzieje tak jak piszesz.

 

Gdzie w 9853r masz M-bus ????? :szok: To jest przełącznik EQ/DIV , NORM i przełącza się go po podłączeniu zewnętrznego procka. Ale źle ustawiony może w połączeniu ze zmieniarką faktycznie robić problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem do niej osobno kabel AI-NET (inaczej zdaje się Uni-Link). Używka w dobrej cenie.

 

AI net to nie to samo co Unilink. kable alpine nie działają zamiennie z kablami sony :( choć wtyczki mają te same.

 

jak kabel jest ok to tylko przełącznik trybu pracy (AINET: EQ DIV/NORM) na spodzie radioodbiornika zostaje i powinno hulać. (tylko objawy jakoś mi nie pasują to tego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sprawa załatwiona!

 

LightSound, waski piwo dla Was przy najbliższej okazji :)

 

Przełączyłem na NORM i hula. Zmienianie płyt też działa, tylko po prostu nie wiedziałem do czego służy przycisk FUNC koło touch slide-a :D :D :D No teraz MP3 tylko nie hulają, ale to już kij...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja gdzieś wspomniałem o radiu?

 

 

A jak masz ustawiony przełącznik Ai Net na dole radia?

 

No właśnie - bo tam jest przełącznik m-bus/ai-net i na mbusie się dzieje tak jak piszesz.

 

Kłopoty z czytaniem, pisaniem czy interpretacją ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Koty spokój, bo Wam jedno piwo na spółę kupię :D

 

A tak na serio teraz, to jeszcze jeden temat mam.

 

Kurcze... Myślałem, że mi się spaliły tweetery, bo (jeszcze zanim bawilem sie w zmieniarke) przestal grac prawy najpierw. Pojezdzilem troche, sprawdzilem polaczenie sygnałów, wzmaków, kabli glosnikowych i dalej lipa. No więc jeździłem na samym lewym. Teraz lewy mi się rozłączył i tylko raz na jakiś czas na jakiś dziurach się załącza. Może to być wina zesranego tweetera, czy raczej przyczyna gdzieś we wzmaku na przykład? Wszystko by było spoko, ale... dlaczego do jasnej anielki ryczał mi tweeter na tym dziwnym ustawieniu zmieniarki? Może to coś z sygnałami przy radiu? Mam w sumie monster cable-a, ale mówiąc szczerze mnie ten kabel zaczyna już wkurzać... Nie mam aż takiego skilla, żeby idealnie sobie go polutować i może po prostu się rozłącza... W weekend chyba będę dłubał w tym bajzlu, żeby poogarniać te wszystkie dziwne tematy.

 

 

A co do zmieniarki, to tylko dziwił mnie fakt, że zmieniarka pisze, że to jest MP3 DISC :D Chyba, że to domyślna nazwa płyty po prostu była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek po prostu przeleć okablowanie od początku do końca, łącznie z głośnikowym - włącz muzę i ruszaj wszystkim, czym tylko możesz. Jeśli to nie da rezultatu to pozostaje - podmiana wzmacniacza (lub po prostu podmiana kanałów ), podmiana radia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego do jasnej anielki ryczał mi tweeter na tym dziwnym ustawieniu zmieniarki?

Po przestawieniu radia na EQ/DIV zapewne sygnał na wyjściu zmienił swoją postać na stały poziom(bez możliwości regulacji)

 

Z tego co pamiętam tak jest też w DRX9375 clariona. Podobnie miałem też po dołożeniu wzmacniacza TOP-HIFI w BMW 5(e39)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cursor nie zrozumiałeś mnie.

 

Chodziło mi o to, że nie wiem dlaczego w ogóle tweeter grał wtedy... Bo grał i to nieustannie, bez przerywania. Jak przełączałem na CD ze zmieniarki, to znowu tweeter nie grał. I nie był to na pewno głośnik z deski, bo też to rozważałem, ale one są odłączone na amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...