Skocz do zawartości

Co to za zwrotnica?


coobah
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Nie znam sie zbytnio na tym i nie za bardzo wiem jak to wklepac w kalkulator. Czy moglby ktos rozszyfrowac jak to dokladnie dziala?

 

 

Glosnik to Seas W18E001 - jego parametry:

Nominal lmpedance 8 Ohms

Voice Coil Reslstance 6.1 Ohms

Voice Coil lnductance 0.65 mH

QMS 2.91

QES 0.49

QTS 0.42

VAS 30 Litres

post-4443-0-02826900-1332074170_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak lklukasz pisze - to filtr 4 rzędu z rezystorem który ma za zadanie ostro nachylać charkę przez korekcje impedancji i wykasować ten pik na końcu pasma. Mogę pokazać jak znajdę chwile i robione pomiary jak to działa z rezystorem i bez.

 

Zresztą widać to też na wykresach gościa który sklepał zwrotkę ale trzeba umieć czytać wykresy i orientować się co zmienia co - dobry w symulacji tego jest SW - jak się ma charkę chociaż jednego głośnika midbasowego to można popróbować ustawić elementy w ten sam sposób i zobaczyć wyniki - bardzo ułatwia to zadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak lklukasz pisze - to filtr 4 rzędu z rezystorem który ma za zadanie ostro nachylać charkę przez korekcje impedancji i wykasować ten pik na końcu pasma. Mogę pokazać jak znajdę chwile i robione pomiary jak to działa z rezystorem i bez.

 

Zresztą widać to też na wykresach gościa który sklepał zwrotkę ale trzeba umieć czytać wykresy i orientować się co zmienia co - dobry w symulacji tego jest SW - jak się ma charkę chociaż jednego głośnika midbasowego to można popróbować ustawić elementy w ten sam sposób i zobaczyć wyniki - bardzo ułatwia to zadanie.

Albo , albo .... :)

Nie da się ostro korekcją impedancji , bo to zmniejsza dobroć filtra .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio modne tu określenie

juz gdzieś to wcześniej słyszałem :wink:

ale brzmi fachowo

 

Zatem słabo nadaje się do tłumienia podbicia

zdecydowanie

 

ale można spróbowac w inny sposób rozwiązać ta zwrotnice

mozna by pokosić się o cewke i do tego cewkę i kondensator dla zbicia tego rezonansu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz gdzieś to wcześniej słyszałem :wink:

ale brzmi fachowo

Bo tak się to nazywa :wink: , czasami trzeba rzucić ziarnem aby kiełkowało

 

ale można spróbowac w inny sposób rozwiązać ta zwrotnice

mozna by pokosić się o cewke i do tego cewkę i kondensator dla zbicia tego rezonansu

Gdyby nie faza :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...