Skocz do zawartości

2xHertz ES 250, Rodek R2180a2


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam delikatny problem :) dokładniej, miałem wcześniej jeden głośnik w closed es 250, podłączony pod Rodka 2180a2 i było ok ;) A teraz dokupiłem drugi taki głośnik i też chcę go wstawić w closed, ale... Wzmacniacz nie jest stabilny w 2 ohm. Więc czeka mnie, albo sprzedaż tego wzmacniacza i kupno innego, stabilnego w 2 ohm, lub 4-kanałówkę, albo dokupienie takiego samego rodka... Co polecacie? Wiem, że dołożenie drugiego rodka to są koszta wymiany kabli, ponieważ mam 35mm2 spawalnicze, ew. bezpiecznik przy akumulatorze (ANL 100A), alternator... Budżet to kwota, jaką wezmę za rodka, plus jakieś MOŻE 200 zł. Ale także coś mocnego bym chciał, ponieważ mnie znając to jak będę miał wolne fundusze to mogę zainwestować, np. 2xRE SE 10 lub coś podobnego...;) Ale osobiście jestem za drugim rodkiem ;) Nie wiem, czy jest ważna reszta sprzętu ale jak coś to proszę: PB L6C pod kenwoodem kac959, radio jvc g612, pociągnięte 3 RCA sinuslive CA 50. Obecnie samochód to astra F 1.6, następnie e36 1.8 m43. Nie wiem jaki jest w bmw alternator, ale w astrze raczej 70-75A. Proszę o pomoc :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewód 35mm w Twojej instalce jest z wielkim zapasam, podkreślam, wielkim. Martwiłbym się bardziej o elektrownie w samochodzie, bo nie jest za imponująca. Nie masz prądu na drugiego suba.

btw. sprawdzałeś tego 1 br ? Bo nie sądze, żebyś chciał nim uzupełniać, a w cl marnujesz tylko potencjał jaki posiada głośnik.

(rodek ma wentylatorek, na osobnych kanałach w mostku też wytrzymuje 2r, więc czemu miałby nie wytrzymać mostka :hyhy: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem go w br i nie pasowało mi trochę ;) Za wolno było. Pod tym wzmacniaczem właśnie. Więc jak trafiła się okazja to ogarnąłem takiego drugiego ;)

 

Edit.

Nie doczytałem o Twoim przypuszczeniu że w mostku w 2ohm da radę ;) ale nie wiem czy bym chciał go katować w taki sposób. Nie chciałbym, by coś mu się stało ;)

Z kolei nie mam nawet miejsca na 2 skrzynie br, bo w sumie mając już głośnik to lepiej go wykorzystać :D a elektrownię się najwyżej "podrasuje" jeśli będzie taka potrzeba. W astrze niekoniecznie, ale w e36 alternator 105A wystarczyłby?

Edytowane przez shentay
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że skrzynka br, w której słuchałem es250, to była jakaś samoróba nieliczona więc... A jaki litraż br trzeba byłoby dać żeby głośnik pokazał co potrafi? Oraz jaki port, znaczy długość i średnica?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że skrzynka br, w której słuchałem es250, to była jakaś samoróba nieliczona więc... A jaki litraż br trzeba byłoby dać żeby głośnik pokazał co potrafi? Oraz jaki port, znaczy długość i średnica?

Z tego co pamientam, jak kiedyś kupowałem ten głośnik to była dołączona książeczka i tam było wszystko ładnie opisane. PDF na necie też pewnie bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tą książeczkę chodzi?

http://www.hertzaudiovideo.com/Doc/pdf_es250.pdf

No dobra, mam tu litraż i rurę. Ale właśnie chcę taki sprawdzony litraż, mniej więcej taka skrzynia będzie dobra?

http://allegro.pl/obudowa-pod-subwoofer-basser-sk10-bassreflex-i2202345054.html

Chodzi mi o pojemność, ta ma 25 litrów, oraz o rurę czyli 70/150 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Złota łopata - ale lepsze to niz nabijanie nowych postów. Szukam czegos z zapasem mocy do napedzenia subbasu, nie pytajcie jaki głosnik ma byc zapas mocy i dobra kontrola na suba. Czy ten Rodek 2180a2 warto brać z przeznaczeniem na to? Jaka jest róznica pomiędzy 2180a (niebieski boczek) a tym 2180a2(czarny boczek)? Czy to te same wzmacniacze jesli chodzi o jakość i uzyte komponenty? Dośc ciekawa opcja jest jeszcze Rodek 275i ale moc sporo mniejsza. Czy ktoś kto miał do czynienia wypowie sie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jedno i to samo - gra tak samo, szczególnie na subie niuansów nie wyłapiesz, bo obydwie konstrukcje się tam dobrze sprawdzają. Za te pieniądze są warte zainteresowania. Ciekawą opcją są również monoblocki tego producenta, można się zdziwić, jak potrafią kontrolować suba w 1 Ohm. Oczywiście nie twierdzę, że to najlepsza opcja w tych pieniądzach, bo tutaj pojawiają się czasami okazje, gdzie można kupić jeszcze coś bardziej przyszłościowego, ale to już trzeba szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewód 35mm w Twojej instalce jest z wielkim zapasam, podkreślam, wielkim. Martwiłbym się bardziej o elektrownie w samochodzie, bo nie jest za imponująca. Nie masz prądu na drugiego suba.

btw. sprawdzałeś tego 1 br ? Bo nie sądze, żebyś chciał nim uzupełniać, a w cl marnujesz tylko potencjał jaki posiada głośnik.

(rodek ma wentylatorek, na osobnych kanałach w mostku też wytrzymuje 2r, więc czemu miałby nie wytrzymać mostka :hyhy: )

podlaczałem STX 10 w mostku pod 2 om

pod r2180

wywala protect bardzo szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tylko Kolega pytał, czy to dobry piec na suba, a a nie czy stabilny w 2 R :P

Tak ale stochus wprowadza kolge w błąd ze stabilnościá 2 om Sprawdzałem osobiście Rodek r2180A2 z stx 10 cali 2x4om i w 2om ni ch... nie chula tylko protect bardzo szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...