Skocz do zawartości

Damping factor + Kenwood KAC-PS410M


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam tego KACa od dripssa Jak coś trafił w dobre ręce

Całe szczęście że w dobre ręce hehe :P Ogólnie seria tych piecyków jest bardzo miła i przyjemna dla ucha z dobrą ilością ustawień, także PS401M jest dobrym zakupem i myślę że będziesz zadowolony z niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Od zawsze na tym forum bylo walkowane, ze to wzmacniacz widzi impedancje glosnika. Z tego cytatu wynika, ze jest/moze byc odwrotnie. To jak to jest naprawde? Jesli da sie to wytlumaczyc dla kogos nieobeznanego z elektronika to prosilbym kogos o zrobienie tego w taki sposob, aby nie pozostawic watpliwosci.

 

Z tego cytatu wnioskuje rowniez, ze glosnik widzacy mala impedancje/rezystancje wzmacniacza robi sie bardziej miekki. Jak to mozliwe?

 

W dynamicznym układzie wzmacniacz - głośnik, źródłem prądu jest wzmacniacz.. i głośnik :) Wzmacniacz - to oczywiste. Ale głośnik? No tak - co się dzieje w cewce poruszającej się w stałym polu magnetycznym ? Indukuję się SEM ( prąd ) . Cewka głośnika porusza się? A no porusza. Zrób doświadczenie o którym mówiłem, a sam wyciągniesz wnioski, bo na razie się mylisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ogólnie - jeśli zrobisz "zwarcie" cewki głośnika, to membrana będzie poruszać się z widocznym oporem. Będzie sztywniejsza. Mniejsza impedancja wzmacniacza jest właśnie takim "zwarciem" - im mniejsza, tym sztywniejsza membrana. Czyli odpowiada ona tylko na impulsy ze wzmacniacza a nie lata jak szmata pod wpływem swojej bezwładności , gdyż to "zwarcie" hamuje wszelkie niepotrzebne ruchy membrany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te poza budą chyba niczym się nie różnią w przeciwieństwie do PS500F i PS501F

 

 

No chyba nie tak do końca i może to słabe porównanie ale zawsze to coś zważywszy jak ciężko dostać zdjęcie środka 401m w necie.

 

Po lewej 400m po prawej 401m jak by ktoś nie wiedział :)

 

 

 

post-4206-0-79206700-1331221079_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DF A6 40Hz (4 ohm) 2700 / 60HZ ( 4 ohm ) 1040 chyba nie jest źle

 

z tego wynika ze DF przy wyzszych czestotliwosciach jest mniejszy. Wydawało mi sie ze odwrotnie. Jak A6 ma taki spadek DF wzgledem wzrostu czestotliwosci to ile miałby przy 1kHz?

podczas gdy Eton PA5002 przy 1kHz ma 2000 ile miałby przy 40Hz :P nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do spadku parametru DF ze wzrostem czestotliwosci - czy to fakt?

Nie wiem , prawidłowość jest taka , ze DF jeśli juz to raczej maleje z częstotliwością .

Moim zdaniem ekscytacja samym współczynnikiem wartości kilku tys nie ma większego sensu , a powyżej wartości 200 czy 500 nie żadnego praktycznego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DF nie maleje wraz z częstotliwością test A6 to potwierdza, bo może i 60Hz ma ponad 1000 ale 80Hz znów powraca na 2000 więc to nie jest jakaś tam krzywa opadająca. Testy takie często robią niemieckie czasopisma, bardzo czesto mierzone są wzmacniacze ETON które słyną z bardzo dobrego tłumienia (seria PA np), można tam zauważyć że konstrukcja jest mierzona np przy 50Hz, 1kHz i 10kHz i jak ten DF oscyluje.

To też może nie jest wyznacznik 100% bo będzie to zależeć od konstrukcji wzmacniacza pewnie i innych pierdów.

 

Ale zgadzam się z tym że DF na poziomie ponad 200 jest już zadowalający :) A 1000 i więcej chyba już się nie oduczwa tego przeskoku w tysiącach. A odczucie może być też uwarunkowane charakterem gry wzmacniacza.

 

P.S. Ja mam pytanie, bo test jest robiony dla danej częstotliwości puszczonej pewnie z generatora, a ,muzyka nie jest generatorem i tam częstotliwości jest wiecej, co za tym idzie, jak będzie wtedy wyglądał DF? Będzie to jakaś średnia z wszystkich częstotliwości jakimi gra obecnie system?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DF zmienia sie rowniez wraz z R uzytego glosnika

dla 8om bedzie wiekszy niz dla 4 czy 2

 

czytalem kiedys o wzmacniaczach estradowych, ktorych wspolczynnik ten byl rowny nieskonczonosci, ale nie pamietam jak do tego doprowadzono

 

zawsze pisalem, ze wynik wiekszy rowny 200 jest juz bardzo dobrym wynikiem i dalej nie nalezy sobie nim glowy zaprzatac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Hmm czytałem czytałem i wnioskie tez takie wyciągnąłem ze w takim razie nie ma znaczenia dla "kontroli" nie mylić ze stabilnością i wydajnością CZY WZMACNIACZ BĘDZIE PRACOWAC W 4, 2 cz 1 OHM ? Kontrola praktycznie zawsze będzie prawie taka sama !?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...