Skocz do zawartości

Jaki lepszy sub od Powerbass s-12 do 400-500zł?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!!!

 

Ostatnio naszło mnie by zmienić suba w swoim samochodzie jakim jest Renault Megane hatchback, stwierdziłem że czas na coś lepszego z większym wykopem i potrzebuje Waszej porady.

 

Obecnie siedzi tam Infinity Ref 1260w w zamkniętej skrzyni z tego co pamiętam coś koło 30-35l jak zaleca producent, a napędza go Carpower 2/250.

Wiem że 1260w to nie jest przetwornik jakiejś specialnej jakości, ale taki kupiłem jakieś 2 lata temu jako alternatywę dla Powerbass s-12.

Takiego PB mam w drugim mniejszym autku także w zamkniętej. Wachałem się wtedy czy kupić drugiego s-12 do renault, ale że ceny podskoczyły w porównaniu jak kupowałem kiedyś tego PB to wybór padł na Infinity.

Porównywałem później te dwa suby w tym samym aucie i aż tak bardzo się nie różniły poza tym że PB był szybszy i nie mulił tak jak Infinity.

Ale że już wszystko było zrobione to juz został ten Infinity. PB został w tamtym autku i tam jest mu dobrze i jestem z niego bardzo zadowolony:)

 

Ale wracając do tematu.

Pomijając fakt że tutaj jest Infinity to poszukuje przetwornika który będzie lepszy od Powerbass s-12 i to jest punkt odniesienia bo wiem jak on gra i wiem że jest lepszy od tego Infinity.

Ale jak już mam zmieniać to chciał bym pójść dalej ponad PB, ale nie zmieniając wzmacniacza (przynajmniej narazie).

 

Muzyka jekiej słucham to głównie dance, szybkie rytmy, sety Energy, czasem HH, i ogólnie to co mi wpadnie w ucho w radiu czy gdzies...

Czyli głośnik musi być raczej uniwersalny jak PB.

Oczekuje od niego przyzwoitego zejścia ale i odpowiedniego kopa i dynamiki by nie mulił i potrafił zatrząść autem :wink:

 

Na 90% będzie on siedział w obudowie zamkniętej i preferuje raczej nowy głośnik, wychodzę z założenia że wzmak może być używany, ale głośnik nie.(nie wiadomo kto jak go używał/katował)

A i jeszcze jedno z ważniejszych i niestety ograniczających kryteriów to cena... a mianowicie w okolicach 400zł+, maksymalnie mogę wysupłać 500zł jak będzie warto i będe zadowolony :rolleyes: .

 

Zrobiłem jako takie rozpoznanie po sklepach i aukcjach co tam teraz leży oraz przejrzałem forum(nie tylko to) i wyciągnąłem takie aplikacje:

 

12"

Rockford Fosgate Punch P1S412 440zł.

Rockford Fosgate Punch P2D212 500zł. (nowa seria) (zaciekawła mnie ta pozycja, ponoć warto)

Rainbow Hammer 12 550zł. cena trochę mnie przerasta, ale w ostatniej ostateczności może dał bym rade o ile warto.

MTX X Thunder XT 12-04 430zł. (tu zupełnie nic nie wiem o tym głośniku)

Cerwin Vega HED 12.2 500zł. (tu zupełnie nic nie wiem o tym głośniku)

RE Audio SR-12 D2 620zł. wstawiłem go tu bo sporo ludzi sobie go chwali ale cena mnie przerasta... ale jak on się ma do RF P2D212??

 

10"

RE Audio SR-10 D2 550zł.

 

Wstawiłem też 10" choć jakoś wolał bym 12"

 

Jak pisałem wcześniej nie chce zmieniać wzmacniacza, tak że dobrze by było by obecny dał sobie rade z nowym przetwornikiem.

 

Sporo pozytywnych wrażeń naczytałem się o RF (głównie starszej serii), Re audio i troche o Rainbow.

 

Proszę Was o poradę w wyborzę co kupić, co będzie najlepsze, lepsze od PB s-12, może macie też inne propozycje jako bardziej doświadczeni i osłuchani w temacie.

Jestem otwarty na wszelki sugestie, nie chce wywaliś takiej kasy na byle co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z przodu system Helixy 13" i gwizdki JBL, zamontowane to zostało zaraz po wyjeździe auta z salonu (czyli bardzo dawno temu, 1999r.) prawdopodobnie w jakimś zakładzie CA. Samochód jest w rodzinie od nowości, ale nie ja zlecałem montaż i nie wiem czy drzwi były robione. Gra to pod samym radiem i powiedzmy że jest nieźle jak dla mnie. Miał być robiony przód, ale narazie to plany...

Sub ma dać dobry zastrzyk basu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale hertz es to muł.... wcale nie jest lepszy od PB.

Tak jak pisałem narazie przodu nie będe robił, teraz chodzi mi tylko o zmianę suba na coś lepszego.

Z JL w1 tylko 10" mieści się w mojej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no stochus kolega obeznany w hertz'ach , nie ma co mu wciskac

 

ps, pisal ze 1260w zasilany jest cp , no a pb 12 to nie wiem radiem chyba bo niczego sie nie doczytalem czym

 

Miałem na myśli ES 300, a PB też był tym samym CP zasilany.

I nie jestem obeznany w hertz'ach nic takiego nie pisałem.

Pamiętam po prostu to co wiele osób mi mówiło jak kiedyś wybierałem między PB, hertz;em i jeszcze paroma innymi, ponadto podobną opinię słyszę do dziś. Każdy mówił ze to muł i tłuczek, to też wziąłem PB.

 

W takim razie wsadź tego Pb w BR :)

dostaniesz to czego oczekujesz.

Ale zabawny jesteś....

Miałem tego PB w BR. Do HH owszem, ale przy szybszych bitach się gubi..

 

Widzę że chyba żadnej konkretnej informacji, porady, podpowiedzi tu nie uzyskam.....

Jak narazie tylko thegameer wypowiadał się na temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod tym cp kolego co masz to wiekszosc subow bedzie tzw tluczkami , mialem to kiedys na testy i niemilosiernie to walilo

 

hertz'a 12 nie slyszalem osobiscie wiec sie nie wypowiadam ale od tej 12 nie mozna sie spodziewac speed basu jak i od wiekszosci 12 w podobnych cenach 10 juz lepsza a 8 to chyba najszybszy z dostepnych w tym budrzecie , o specyfice nie bede wspominal bo juz o tym bylo

 

pb mialem ale hertz bardziej mi przypadl do gustu

 

ps a powtarzanie opinii innych nie ma sensu jak sam nie sprawdzisz , kazdy inaczej lubi jak mu gra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu brał coś z 10" lub 8" bo do tej muzy raczej 12" i 15" to się nie nadadzą. Słuchałem kiedyś es 300 i e380 pod rodkiem r1900n i bowiem że do wolniejszych bitów jest idealnie, ale do electro i bardzo szybkich bitów to nie tędy droga. Napisz czy chcesz tylko uzupełniać pasmo czy mieć łomot z bagażnika. I hertze niby parametrami bardziej się nadają do closed ale sprawdzają się lepiej w BR.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tak przypuszczałem że ten CP przydało by się zmienić, ale myślałem że da się tylko sub lepszy wstawić i przynajmniej narazie będzie w miare.

smiech na sali szukasz jakiegos "lepszego basu" z bagaznika i piszesz tu to co ci ktos tam kiedys powiedzial, a przodu nie masz w ogole zrobionego :D stxa kup i bedzie wymiot ;o

Sorry kolego ale nie wprowadzasz do tematu nic konkretnego. Temat nie jest o przodzie a o subwooferze, nie wiesz jak u mnie przód gra. Być może mi to narazie wystarcza, zresztą pisałem wcześniej że przód jest w planach do zmian.

A teraz po prostu myślałem nad zmiana tego ca mam w bagażniku na coś lepszego, to takie trudne....

 

Wracając do tematu

Tak jak pisałem wcześniej chciałem przetwornik lepszy od Pb s-12, do uzupełnienia pasma, ale zeby kiedy trzeba narobił zamieszania w aucie, z głębokim miękkim basem. Bardzo szybkich bitów nie słucham bo to rycie bani dla mnie. Ogólnie dance, to co na Esce leci, czasem doby HH. Głośnik raczej uniwersalny.

Pisałem głównie o 12" bo w drugim aucie jak pisałem ma s-12 i tam on sobie dobrze daje rade, ale nie mam nic przeciwko dobrej 10" (choć jakoś wolał bym 12")która zagra równie potężnie jak 12".

A z tych wymienionych w 1 poście coś byście polecili??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baryle czy ty aby przypadkiem nie masz na imię Patryk? :) Nie masz możliwości zabrania się autem do jakiegoś warsztatu CA gdzie może mógł byś przetestować w własnych samochodzie co i jak gra. To Tobie ma się podobać i nie liczył bym tu na cud w doradzeniu jakiegoś konkretnego przetwornika ponieważ jest to indywidualna sprawa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu siedza ludzie co sie znaja na rzeczy i dobrze ci mowia ze dobry przod to podstawa i pierwszy krok do dobrego grania pomijajac juz radio itp , a jezeli ty zaczynasz od D strony to juz tylko i wylacznie twoja sprawa , z czasem zmadrzejesz i zmienisz zdanie , bez obrazy ale to ci kazdy powie !

 

Jezeli juz tak sie uparles na tego suba i niczego innego ci nie trzeba jak bezsensownego lupania za plecami .12" sobie kolego odpusc i rozejrzyj sie za jakas 10" z tego co piszesz to najlepiej ze skrzynka BR odpowiednio dobranej , w tym przedziale cenowym jaki postawiles roznicy w graniu nie odczujesz o czym pisal stochus zyskasz tylko na zejsciu suba i mietszym basie wsadzajac w BR , jesli bys chcial poczuc roznice to o klase wyzej i zdecydowanie zmiana pieca

 

Ale jak nadal ludzie beda cie przekonywac do tego ze 10" lub 8" ,a ty nadal uparty przy 12" to re audio sr12d2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym stawiał na 10'' albo 2x8'' np. re8s4

 

 

Z czystej ciekawości zapytam jak byś chciał spiąć te dwa przetworniki? Każdy pod osobny kanał to będą niedowatowane, w mostku nie zejdziesz do 2 łomów a przy 8 ohm będzie to samo co w pierwszym wypadku. Jak już doradzasz komuś to się trochę zastanów i nie piszę tego wcale złośliwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykowałbym po taniości 2x8cali STXa (200zł nówki)

w wentylowanej oczywiście.

:)

Nawet pod tym wzmacniaczem co masz na początek spróbować.

Potem jakiś rodek r2180a czy r2200n (koszt ok 400zl)

 

Założę się, że niejednego zaskoczy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...