Skocz do zawartości

Wygłuszanie bagażnika


Fighter193
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem, gdyż w moim Swift'cie Sport posiadam dość głośny wydech. Wygłuszenia w bagażniku oraz pod tylna kanapa nie ma praktycznie żadnego, więc myślę, żeby samemu tam coś zrobić. Ogólnie swiftcik jest wykonany z cieniutkiej blachy dosyć słabo wygłuszonej... Drzwi chce zrobić STP Silver lub Gold. Zastanawia mnie co będzie dobre do tego bagażnika... Może coś łączyć? Myślałem o GMS 04 + jakaś gąbka lub taki prasowany materiał. Jeżeli dzwięk pochodzi głównie od wydechu to co powinienem wygłuszać? Klapa bagażnika jest ważna? Podłoga tak od tylnej kanapy włącznie do końca? Zadaje tutaj pytanie, bo nigdzie nie znalazłem takiego problemu. Jest duży wybór materiałów do wygłuszania tylko ciężko znaleźć, który jest do czego dobry...

 

PS: Samochód to Suzuki Swift Sport 2007r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak głośny jest wydech i czy jest cały tak skonstruowany, czy sam ostatni tlumik. Też mam głośny wydech, ale u mnie to kwestia końca, ale ja wyciszę nieco wydech, bo same maty mogą nie wiele pomóc, Myślę o przyklejeniu od zewnątrz pod ekran termiczny matę do wygłusznia maski silnika i drugą od wewnątrz, na to filc. Jeśli dalej będzie za głośno, to będę kombinował ze zrobieniem podłogi w bagażniku, np. mdf, który od spodu wykleję kolejną warstwą filcu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniałeś serię ? jeśli nie to nie pisz głupot ... tak się składa, że rozbierałem to auto wewnątrz, tak samo pod spodem nie jest mi obce ...

 

Nie wiem co do głośności wydechu ma to, że rozbierałeś to auto. Wydech nie jest seryjny ;)

 

PS: Pytałem o to jakich materiałów użyć i gdzie, żeby wyciszyć samochód od dzwięku wydechu.

 

 

Zależy jak głośny jest wydech i czy jest cały tak skonstruowany, czy sam ostatni tlumik. Też mam głośny wydech, ale u mnie to kwestia końca, ale ja wyciszę nieco wydech, bo same maty mogą nie wiele pomóc, Myślę o przyklejeniu od zewnątrz pod ekran termiczny matę do wygłusznia maski silnika i drugą od wewnątrz, na to filc. Jeśli dalej będzie za głośno, to będę kombinował ze zrobieniem podłogi w bagażniku, np. mdf, który od spodu wykleję kolejną warstwą filcu.

 

Daj znać jak Ci to wyjdzie. Ja chyba pokuszę się o położenie tej maty GMS 04, a na to filc. Jeśli to nie da większych efektów to będę zmuszony do powrotu do seryjnego wydechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczyłem z tym jak miałem Vectre B z dziurawym tłumikiem a że nowy drogi, a maty tańsze ;)

 

http://diyaudio.pl/showthread.php/16179-Nag%C5%82o%C5%9Bnienie-Vectra-B-sedan?highlight=renault

 

Efekty były słyszalne, ale ważną rolą jest dobra uszczelka do klapy, warto wyregulować zatrzask tak, by bardziej dolegał, i jak klapę wygłuszysz to ok. U mnie na maty poszła fabryczna zakrywka z filcem pod spodem, przyklejonym do płyty HDF oklejonej kocykiem.

 

Warto się pobawić, bo będzie ciszej, ale czy aby akceptowalne - to musisz przekonać się na własnej skórze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytaj kolego, napisałem na samym początku :

 

"zmieniałeś serię ? jeśli nie ..."

 

PS: Pytałem o to jakich materiałów użyć i gdzie, żeby wyciszyć samochód od dzwięku wydechu.

 

chciałeś głośno to cierp ... albo rybki albo akwarium ... niestety, dodatkowo było opisywane na forum wielokrotnie, czego użyć ... nawet ostatnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak Ci to wyjdzie.

 

dzisiaj dokonałem zakupu drucianych szczotek promieniowych(chyba do czyszczenia pieca), wcisnąłem w końcówki "sportowego" tłumika i efekt jest lepszy niż się spodziewałem, po trasie ciszej mniej więcej o 1/5 -1/3 w stosunku do tego co było wcześniej :)

 

Lepiej zmień tłumik na serię taniej i szybciej.

 

koszt: 14 złotych

czas: 1 minuta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli hałas pochodzi od tłumika końcowego, to najlepiej wykleić podłogę, tylną ścianę (poniżej klapy) oraz przynajmniej jedno nadkole (jeśli tłumik nie znajduje się na środku samochodu). Najlepiej jednak pojechać od razu po obu nadkolach, tłumi to hałas pracującego zawieszenia. Jeśli to nie będzie wystarczające, to można jeszcze wykleić podłogę pod tylną kanapą (swift to nie wielki samochód więc nie jest to tak daleko od tłumika). W ogóle polecam wygłuszenie całej podłogi - zaczynając od ściany grodziowej silnika. Komfort podróżowania jest o wiele lepszy.

Ja polecam STP Silver po całości + STP Splen - SPL 08 na podłogę bagażnika i SPL 04 na nadkola.

STP ma też pewien skuteczny środek do stosowania na zewnątrz (działa również jako zabezpieczenie antykorozyjne) - nazywa się to Noise Liqiudator - 6kg opakowanie spokojnie wystarczy na całą podłogę w takim suzuku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na GMS 022 zamiast STP SPL 08? Ceny są dużo ciekawsze. Mam już GMS 04 na bagażnik. Zobaczę ile zabraknie i pozniej myślałem o GMS 022 (12cm) lub GMS 02 (6cm). Aktualnie wygłuszyłem drzwi przednie STP silver i przeprowadziłem kabelki (myślałem, że to banalna sprawa, a jednak doprowadzić te przewody to nie jest tak łatwo ;p).

 

artbiker myślisz, żeby położyć Noise Liqiudator pod zawieszenie? Nie bardzo mam do tego możliwości. Mianowicie chodzi mi o jakiś kanał...

 

dawid te druciaki wcisnałes tak luzem do końcówek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nigdy nie używałem mat GMS'a więc na ich temat się nie wypowiem.

Noise Liqiudator teoretycznie można nakładać pędzlem/szpachelką, ale lepiej dogadać się z jakimś lakiernikiem, który robi zabezpieczenia podwozi i umówić się na taką usługę z wykorzystaniem własnego środka (stp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...