Skocz do zawartości

MATY? JAKIE I ILE?


markot84
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam jeszcze jedno pytanko dotyczące wygłuszenia dzwi. Prosze napiscie mi jakiej firmy polecacie maty aby były dobre i w przystępnej cenie, aby służyły a nie odklejały sie. Ile takich mat bedzie potrzeba na dzwi do BMW e36 compact? Dziękuje bardzo Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy jakie drzwi :wstyd: Dobrymi matami za głosnikiem nie trzeba wykładac calej blachy wystarczy 30x30cm.. A same drzwi to juz zalezy.. Tam gdzie są duze dziury lepiej zrobic podwojnie.. Rolka soudala starcza spokojnie na pare dzwi(czyli prawe i lewe) a na rolce jest chyba 1,5m2 (10metrow x 15cm)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dzięki za odpowiedzi czyli waszym zdaniem lepiej kupić Soudal niz droższe maty? Czy to bedzie trwałe? zalezy mi na tym aby raz a pożadnie to zrobić. Bo jak wiadomo Dynamat czy stinger troszeczkę kosztuję ale czy warto kupić? są takie zestawy na parę dzwi tylko ja boje się że braknie? a może połączyć dynamat czy stninger z tym Soudalem? dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz zainwestować w dobre wygłuszenie drzwi i masz na to kase, to nie kupuj żadnego Soudala, tylko faktycznie Dynamat Extreme, a trochę tańsze są maty STP Zealum Vibroplast M1 dostępne w barierze dzwięku.

6-7 arkuszy Dynamata spokojnie wystarczy Ci na pare drzwi, to koszt około 500zł, STP jest trochę tańsze.

Jak masz wielkie dziury w poszyciu wewnętrznym drzwi kup aluminiowy płaskownik i zrób coś w rodzaju ożebrowania pod maty na tych wielkich dziurach, na to maty i będzie idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Nie twierdzimy ze soudal jest the best. Troszke smierdzi alsfaltem ale jak masz kase to wiadomo stinger dynamat, stp.. Stp podobno są dobre pod wzgledem jakosci i ceny. Sa maty 2warstwowe a nawet i grubsze. Soudal jest bardzo mocny jak go dobrze przykleisz na odtłuszczona powierzchnie to gwarantuje ci wscieklizne przy zrywaniu :wstyd:

Dobrze jest kupic maty twarde i miekkie. Ja miekkimi wykładam srodek a twardszymi zewnetrzne poszycie zwłasza jak sa wieksze dziurawe powierzchnie. Jak wspomniał leemarvin, na duzych powierzchniach dobrze jest czyms podeprzec mate. Dobre sa maty ktore sie kładzie na cieplo, po zastygnieciu są twardsze.Unikaj mat app ktore w zimie potrafia pekac, jesli wybierasz z posrod tanich mat-lepiej wzias soudala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za odpowiedzi już wiem co i jak jak bede miał kasiore kupię dynamat a jak brak to Soudal:) pozdrawiam

 

[ Dodano: 2008-10-01, 13:13 ]

A przepraszam mam jeszcze jedno pytanie są zestawy mat dynamat na parę dzwi i tam wchodzi w opakowaniu 4 maty 305mm x 914mm ale prawdopodobnie nie wystarczy mi taka ilośc. A można np wewnątrz zakleić soudalem a dziury dynamatem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zaryzykuję i kupię maty Standartplast Vibroplast Shop Package mam nadzieję że na parę dzwi starczy 1,6m2?

 

[ Dodano: 2008-10-01, 14:26 ]

A przepraszam jeszcze jedno pytanie a co z matami APP - MATY GŁUSZĄCE POLIMEROWE GŁADKIE? czy się nadają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My u nas w zakładzie wprowadziliśmy opcję półprofesjonalnego wytłumienia. Wiadomo, że jednym opakowaniem Dynamata czy Stingera nie wyklei się porządnie całych drzwi. Dlatego na najbardziej newralgiczne miejsca (przestrzeń bezpośrednio za głośnikiem odpowiedzialana za pochłanianie i rozpraszanie fali dzwiękowych emitowanych przez głośnik + wyeliminowanie rezonansu blachy oraz zaklejenie największych otworów technologicznych) kładziemy Stingera z serii Doorkit. W kartonie jest 6 arkuszy o wymiarach 30.5 na 60 cm.Cały karton kosztuje 209 zł. Blachy wewnętrzne(za głośnikiem) uzupełniamy Soudalem. To miękka mata o przywoitych własnościach tłumiących, którą polubili także dekarze i amatorzy smolistych wyziewów :-) (im bardziej miękka mata tym lepiej przylega do tłumionej powierzchni pochłaniając jej rezonans. Do wad należy zaliczyć spory spadek skuteczności działania w niskich temperaturach. Tutaj Dynamat i Stinger ma niekwestionowaną przewagę. Na mniejsze otwory technologiczne można zastosować twarde maty Sinuslive (około 12 zł arkusz 20cm*50cm ) lub również Soudala. Wychodzi to jakieś 270 zł za same materiały czyli do przeżycia.Aczkolwiek taką inwestycję warto poczynić w przypadku głośników z trochę wyższej półki. W przypadku gdy głośniki kosztują 200-300 zł raczej się to nie kalkuluje. Znacznie lepszy efekt brzmieniowy da zainwestowanie w lepsze przetworniki i wytłumienie drzwi najtańszym czyt."soudalowym" sposobem. Amen! [/i]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A według mnie to maty, tasmy, Soudabandy, Tytany itd nie mają praktycznie żadnych właściwości tłumiących i wygłuszających, a jeśli mają, to bardzooooo małe. Stosowanie ich ma na celu zrobienie czegoś w rodzaju komory zamkniętej dla głośnika, uszczelnienie i odizolowanie od tapicerek, silniczków, cięgien itd, co bezpośrednio powoduje, że elementy te nie będą drgać, ruszać się, obijać i cholera wie co jeszcze robić, gdy głosnik zacznie pompować.

Napewno zwiększają sztywność blachy i to byłaby dla mnie ich jedyna zaleta.

Stwierdzam to sobie i swojej instalce, jak również kilku innych zrobionych a później poprawionych na porządne maty. Pomimo stosowania systemów z niskich półek, powiedzmy do 500zł, efekt po montażu Dynamata ( u mnie ), lub STP i Dynamata i innych jest dużo lepszy.

Wiadomo, głównym wyznacznikiem są frankliny delano roosevelt`y, ale jeśli ktoś ma wydać 100zł na soudala, to za 240zł wygłuszy sobie drzwi STP, dwie paczki powinny wystarczyć. A jeśli będzie mało, to miejsca oddalone od głośnika można potraktować asfaltem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Dziękuje za odpowiedzi są bardzo wyczerpujące, zdecyduję się na maty STP tylko mam jesze jedno pytanie STP ma różne modele proszę napiście mi czy całość mam wykleić matami Standartplast Vibroplast Shop Package czy uzyć np Standartplast Bimast Super Shop Package albo Standartplast Bimast Standart Shop Package są to różne maty może wymieszać np. gróbsze od wewnątrz a standardowe na zewnątrz. Dzięki za Odpowiedzi Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam dzieki za odpowiedzi juz prawdopodobnie wiem co zrobię zakupie jedno opakowanie Stingera z serii Doorkit W kartonie jest 6 arkuszy o wymiarach 30.5 na 60, oraz dokupie opakowanie jedno Standartplast Vibroplast Shop Package mam nadzieję ze to wystarczy na wytłumienie pary dzwi. STP wykleję wewnętrzne blach za głośnikiem a zewnętrzne czyli dziury stingerem bedzie dobrze:) ? a może tak dla pewnośći zakupić dodatkowo STP jedno opakowanie zamkne sie w 490zł za parę dzwi.

 

[ Dodano: 2008-10-10, 12:34 ]

Albo tak jak inni pisali aby wygłuszyc parę dzwi trzeba 6-7 mat dynamat 81.2cm x 45.7cm czyli cena tak z 525zł. Ale 6-7 mat wystarczy?Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie związane z tematem. Kupiłem maty Soudal czy warto wygluszać drzwi na zime ?? tzn. czy jesli mi sie nie śpieszy warto poczekać i zrobic to na wiosne? Chodzi też o to czy taka matą Soudal'a nic się nie stanie jak będzie sobie leżała te kilka miesięcy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...