Skocz do zawartości

Proa Simplex 25 czy coś innego?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, obecnie posiadam system przedni Morel Maximo 6.2. Powoli jednak dążę do zmian i chcę zacząć od tweeterów. (W planach jest puszczenie przodu aktywnie, ale to dopiero za jakiś czas, jak dorobie się na woofery i coś na zasilenie tyłu). Chciałbym je kupić w cenie powiedzmy ok 300zł (chociaż mogą być drobne wahania).

 

Początkowo zaciekawiły mnie głośniki CARPOWER DT-284, jednak później moją uwagę skupiły Proa Simplex 25 (niestety nie mogłem nigdzie znaleźć więcej danych technicznych o nich, oraz wykresów). Mógłby się ktoś o nich wypowiedzieć? Zależy mi, żeby tw były raczej w miarę łagodne. (Seryjne od maxiomo, trzeba było potraktować dodatkowym rezystorem, żeby je nieco utemperować). Może jednak coś zupełnie innego np vifa, albo jeszcze inne opcje?

 

PS. Radio - Kenwood PSW9531

Wzmacaniacz - Xetec XIRCUIT XI-240.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam jestem posiadaczem maximo , powiem szczerze ze zestaw fajny i cieplo grajacy , wczesniej graly pod alpine co wiadomo alpiny maja swoja ostrosc grania , po przesiadce na clarka juz nie ostrzy nic , w przypadku twojego kienia tez nie powinno ostrzyc , jednak idac dalej tropem ostrego grania jest xteac , te piecyki graja ostro jesli sie myle to mnie poprawcie , moze zamiast zmieniac tweeter warto sie zastanowic nad zmiana pieca no cos cieplej grajacego i jakosciowego , jesli to ma byc przyszlosciowe rozwiazanie takie moje zdanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tak, czy tak zestaw przedni będzie zmieniany, a jako, że chcę mieć nowe słupki to chciałbym wybrać już jakiś tw, żeby póżniej nie trzeba było rzeźbić z nimi. Piec swoją drogą może się zmienić, ale tak jak napisałem tw są dla mnie większym priorytetem :)

 

Chc po prostu powoli ulepszać swoje audio w miarę możliwości:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze zmiany postepowac beda malymi kroczkami i na pierwszy ogien tw . Powiem tak ze zmiana tw wiele nie wniesie nawet jesli bedzie on lagodny , ja bym zrobil tak ze zamienil bym xteca na jakis lagodniejszy jakosciowy piecyk , bo predzej czy pozniej bedziesz musial to zrobic jesli chcesz cieple granie , masz teraz jakies 3 setki , sprzedaj piec , doluz i za kase jaka bedziesz mial znajdziesz juz fajna uzywke z ciekawym brzmieniem i cieplym takim jakim chcesz jesli chodzi o proa s to gdzies w necie widzialem juz za 160 zeta nowe nie wiem czy za sztuke czy w zestawie , ale jesli jestes w goracej wodzie kompany i chcesz aby slupki ladnie wygladaly z nowym tw to juz twoj wybor , takie jest moje zdanie :wink: wracajac do tematu o cp sie nie wypowiadam bo nie znam proa tyle to co slyszalem ze graja cieplo zrownowazono i detalicznie ale wiadomo zalezy od zrodla i zasilania , a brales pod uwage tw morel'a np mt-23 lub te z zestawu tempo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sadzac po twojej pisowni nazwy tego pieca nie widziales go nawet na oczy

wiec twoje "zmien piec" jest tu nie na miejscu

 

akurat wiem co to jest za model mimo ze w pisowni popelnilem blad , przyznam ze na oczy tez go nie widzialem ale kiedys rozmawialem z kims na temat piecy tej marki i dowiedzialem sie ze to jest najnizsza polka tej firmy i ze nie graja milutko a agresywnie i ostro , mowil mi to ktos siedzacy dluzej w tych klimatach i nie napisalem ze sam go testowalem i ze tak twierdze z wlasnych odczuc a ze jak sie myle to mnie poprawcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za szybką odpowiedź :) Rozumiem, że przy mocniejszym rozkręceniu głośności mogłyby się pojawiać problemy tak? Są tego jakieś objawy, np początkowe nieczyste granie czy cokolwiek innego, czy po prostu głośniki od razu idą do piachu?,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...