Skocz do zawartości

Corsyka C :)


mares
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 263
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mówisz że wałki są po to żeby rozprostować aluminiu ma macie?

W moim wypadku nie tylko po to. Nie chodzi o rozprostowanie alu, tylko "ubicie" gumy butylowej (w/w GMS 04 jest przecież gładki).

 

 

Wydaje mi się że czasem wałek nie zastąpi dociskania rękoma, mogę się mylić, bo jak pisałem wałka nie mam.

 

A docisnac ręka nigdy mi sie tak nie udało jak po potraktowaniu maty wałkiem po uprzednim podgrzaniu opalarką

x2

 

Osobiście uważam, że mata ma usztywnić blachy, a jeśli w ten sposób potraktowana mata robi się o wiele sztywniejsza, to gorzej nie powinno być. Jestem daleki od wierzenia, że nierówna powierzchnia maty typu Silent Coat miałaby pozytywny wpływ na dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm no to czas nabyć, chociaż do tego auta pewnie się nie przyda ale dziewczyna ma jeszcze taką samą corsę :wink:

 

Ja używam tych zwykłych z budowlanego, tanie jak barszcz 2-3 zł to kup ze 2 szt bo lubią pękać jak się je mocno dociska, ale wolę takie niż te gumowane profi ( mam kolegów , którzy zajmują się plandekami, więc uzywają takich za ...180 zł szt łozyskowanych :szok:) ale do mat to się słabo nadaje, takim plastikowym lepiej się dociska, zwłaszcza ranty mat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że nierówna powierzchnia maty typu Silent Coat miałaby pozytywny wpływ na dźwięk.

 

A co ,ma piernik? Przecież nigdzie Silent( i chyba wszyscy inni producenci) nie używa określenia ,że kształt maty ma jakąkolwiek rolę w reprodukcji dźwięku.

Bitum to bitum, polimer to polimer, blaszka alu to blaszka, proste jak budowa cepa i jedna z drugą niczym wielkim poza ceną się nie różni.

 

Jedynie na plus warto wymienić STP BOMB i "Szumow" z rodziny Silenta, bo są trzy warstwowe(bitum, polier, alu) i to mocno czuć , tak w grubości jak i usztywnieniu powierzchni.

 

Jak ten wałek nazywa się w budowlanym, jakie jest jego pierwotne przeznaczenie?

Moja samoróbka z wałka do malowania i rurki PCV powoli się rozpada.

 

Wałek do... tapet? wykładzin? Strzelam bo szczerze mówiąc nie zwróciłem uwagi, ale szukaj go w tym dziale gdzie są akcesoria typu kratki do malowania , pędzle itp, dział odnośnie tapetowania itp.

I polecam nie brać szerszego niż 3-4 cm... Sprawdzone!! 5-7 cm jakoś mocniej "bije" przy dociskaniu i się rozlatuje w oczach. A jednym za 3 zł małym prawie całe auto obleciałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że mata ma usztywnić blachy, a jeśli w ten sposób potraktowana mata robi się o wiele sztywniejsza, to gorzej nie powinno być. Jestem daleki od wierzenia, że nierówna powierzchnia maty typu Silent Coat miałaby pozytywny wpływ na dźwięk.

NIe chodzi o to czy wyprostowana mata ma wpływ ma dzwięk, tylko i wyłącznie o to że płaskie aluminium na macie powoduje że kolejna mata lepiej przylega. Zawsze maty dociskam na tyle ile mogę jeśli jest ciepły dzień to nie widzę konieczności jej grzania w celu lepszego zwulkanizowania, M1 czy dynamat ładnie się kładą. Widzę że Ty tomo trochę o jednym a ja o drugim....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli jest ciepły dzień to nie widzę konieczności jej grzania w celu lepszego zwulkanizowania,

 

A ja wszystkie grzeję opalarką jak leci, lepiej się kładą jak jest nierówna powierzchnia(jakieś profile w aucie itp).

 

Jak jest ciepło to fakt fajnie sie kładą ale jak pare sekund z opalary dostaną to już wogóle jest bajka :D

 

No to jest x2 . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dociśnij wkrętakiem np. łączenia maty na zewnętrznym pokryciu drzwi, gdy jest ciężki dostęp przez małe otwory technologiczne

Nie czaje? Nigdzie nie pisałem że mam problem z dociskaniem maty .....

 

Jak jest ciepło to fakt fajnie sie kładą ale jak pare sekund z opalary dostaną to już wogóle jest bajka :D

Kładłem już maty opalarką tak jak wcześniej pisałem tylko nigdy wałka nie stosowałem a dociskałem rękoma. Wsumie układanie na dachu takiej rozlewającej się maty średnio widzę. No chyba że docisnąć pierw bez podgrzewania a następnie dodatkowo dogrzać a nie od razu

 

U mnie Silent sie płaski zrobił po opalarce i wałku. A docisnac ręka nigdy mi sie tak nie udało jak po potraktowaniu maty wałkiem po uprzednim podgrzaniu opalarką :D

 

Wałek w wersji DIY z kółka plastikowo-gumowego fi50 szerokości 2cm :D

Ale porównanie wiadomo że jak nagrzejesz to idzie lepiej. Bardziej bym porównał układanie podgrzanej maty raz wałkiem raz rękoma i tu bym się zastanawiał czym lepiej pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...