Skocz do zawartości

Corsyka C :)


mares
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 263
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ile waży taka mata na maskę? 3-4kg?

Rozumiałbym przy samochodzie na tor ;)

 

co do temperatury, to chyba nie ma większego wpływu?

Była mowa o M1 i tego nie stosuje na maskę. Natomiast użyty STP HOOD SOLUTION jest lekki, nie wiem ile waży dokładnie, nie ważyłem. Pewnie się pojawi pytanie dlaczego taki drogi materiał użyłem a nie tańszy. Nic praktycznie nie było na jego temat w necie i postanowiłem sam sprawdzić jak działa:). Wg mnie pod oryginalny filc można dać jakiś materiał co ma max temp. pracy koło 100i będzie ok, filc zapewne obniży temp dochodzącą do niego. Niedługo będę miał nowy bardzo fajny nabytek co się chyba nadal do silnika ale pokleimy zobaczymy:)

 

min polowa uzytkownikow tego forum udziela/zaglada na kilianowo

a tam jakos nie widzialem takiej jazdy na wygluszony samochod

a tam kazdy samochod na maxy wyklejony jest gdzie tylko sie da

o co chodzi... :/

Dokładnie to samo miałem na myśli kilka postów wcześniej.

 

Taka fajna instalka (pogratulować) a taki śmietnik w wątku;/

Jeszcze trochę pracy jest ale myślę że całość wyjdzie ok.

 

wiadomo - najfajniej jak wszyscy piszą, że fajnie... po co pytać i dyskutować? :wink:

Co innego pytać i dyskutować a co innego nie widzieć, nie sprawdzić, nie słyszeć, ale wiedzieć lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem, autor tematu nie powinien się przejmować tą prowokacyjną dyskusją na temat wyższości świąt bożego narodzenia nad wielkanocą... Sam będę robił tak samo, a jak ktoś chce, to niech kładzie sobie pianę pod panele i się cieszy, że 100 czy 200 pln zaoszczędził (a zimą niech się przejmuje, że mu śmierdzi w aucie albo ma wilgoć). Wielkie halo, bo znalazło się dwóch, co im się nie podoba wyklejanie auta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to niech kładzie sobie pianę pod panele i się cieszy, że 100 czy 200 pln zaoszczędził (a zimą niech się przejmuje, że mu śmierdzi w aucie albo ma wilgoć).

 

ja znam jedno auto co jest cała lista znienawidzonych materiałów, nic nie śmierdzi, jest ciszej, a do tego sprzęt "gra" ... więc nie wiem o co halo ...

Każdy niech robi swoje auto jak chce i czym chce ... i za ile chce ... ale niech nie pisze głupot i farmazonów ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem, autor tematu nie powinien się przejmować tą prowokacyjną dyskusją na temat wyższości świąt bożego narodzenia nad wielkanocą... Sam będę robił tak samo, a jak ktoś chce, to niech kładzie sobie pianę pod panele i się cieszy, że 100 czy 200 pln zaoszczędził (a zimą niech się przejmuje, że mu śmierdzi w aucie albo ma wilgoć). Wielkie halo, bo znalazło się dwóch, co im się nie podoba wyklejanie auta.

Ok w takim razie się nie przejmuję:) Wkońcu będę mógł spokojnie spać.

 

Każdy niech robi swoje auto jak chce i czym chce ... i za ile chce ... ale niech nie pisze głupot i farmazonów ...

Dokładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem, autor tematu nie powinien się przejmować tą prowokacyjną dyskusją na temat wyższości świąt bożego narodzenia nad wielkanocą... Sam będę robił tak samo, a jak ktoś chce, to niech kładzie sobie pianę pod panele i się cieszy, że 100 czy 200 pln zaoszczędził (a zimą niech się przejmuje, że mu śmierdzi w aucie albo ma wilgoć). Wielkie halo, bo znalazło się dwóch, co im się nie podoba wyklejanie auta.

 

Nie bede robil OT jezeli mamy tutaj takich fachowcow zapraszam do dyskusji w nowym temacie - http://www.strefacaraudio.pl/topic/25777-odciecie-kabiny-od-dzwieku-zewnatrz-materialy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje... Przeczytales temat ? Moze tak ale nie zrozumiałes jak wida. Nie bede robil OT jezeli mamy tutaj takich fachowcow zapraszam do dyskusji w nowym temacie.

hmm, w astrze miałem wyklejony dach najpierw sam filc, potem sama piana, a potem dopiero stp + piana i dopiero STP + piana dał zadowalający efekt, tak więc wiem o czym piszę. Patrząc na Twój tok rozumowania, to najlepiej auto dekarą opie*****ć, bo tanio (ale dekara nie jest przeznaczona do auta!!! - i śmierdzi! - filc też - np. w astrze seryjne wytłumienie to gąbka, nie filc!!! - może w alfie to standard). Polemika polemiką, jednak warto mieć głowę na karku. Auto to nie domowe studio, że kratkami po jajkach sobie ściany wyłożysz i będzie dobrze. Może i będzie, ale jak się ma środki i chęci, to dlaczego nie korzystać z dedykowanych materiałów?

 

ja znam jedno auto co jest cała lista znienawidzonych materiałów, nic nie śmierdzi, jest ciszej, a do tego sprzęt "gra" ... więc nie wiem o co halo ...

a ja znam auto, w którym to "znienawidzone" materiały dały popis - jeden latem - smród smoły - drugi jesienią i zimą i wiosną, - jak nasiąknął wodą, a zimą zamarzł, na wiosnę stopniał i zostawił ogniska rdzy + sympatyczny smród stęchlizny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na Twój tok rozumowania, to najlepiej auto dekarą opie*****ć, bo tanio (ale dekara nie jest przeznaczona do auta!!! - i śmierdzi! - filc też - np. w astrze seryjne wytłumienie to gąbka, nie filc!!! - może w alfie to standard).

]

 

 

 

A alfie nie ma wilgoci wiec moze dlatego filco podoby material moze byc bo nie ma czym nasiakac :D

Mojego toku rozumowania nie rozumiesz , jestem chyba jedynym ktory nie wspomnial o kosztach materialu STP jak dla mnie niech uzyje materialu kilka razy drozszego ale jak napisales dedykowanego a ja wlasnie nie wiem gdzie w akustyce stosuje sie gume zeby odciac sie od dzwieku. Ale jak wspomnialem jest temat zeby nie robic OT wiec mozemy tam porozmawiac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A alfie nie ma wilgoci wiec moze dlatego filco podoby material moze byc bo nie ma czym nasiakac :D

Mojego toku rozumowania nie rozumiesz , jestem chyba jedynym ktory nie wspomnial o kosztach materialu STP jak dla mnie niech uzyje materialu kilka razy drozszego ale jak napisales dedykowanego a ja wlasnie nie wiem gdzie w akustyce stosuje sie gume zeby odciac sie od dzwieku. Ale jak wspomnialem jest temat zeby nie robic OT wiec mozemy tam porozmawiac

 

Stosuje się te materiały (bitumiczne) np. w kolumnach domowych. Np. stosuje je Troels Gravesen:

 

http://www.troelsgravesen.dk/cabinet-damping.htm

http://www.troelsgravesen.dk/tips.htm

 

Widać, że mało jeszcze widziałeś i słyszałeś. I do tego pisałeś, że przecież nie chodzi Ci o pieniądze włożone w maty:

Tym razem juz sobie odpuszcze , macie racje z moich postow wynika ze chodzi mi o pare set slotych ktorych zazdroszcze :D Nie ma sensu koledze robic OT

choć tak prawdę mówiąc, nie wiadomo, czy nie chodzi Ci o pieniądze:

Czy maty STP ipt. to najlepszy wybor materialu jezeli chce sie powstrzymac dzwiek przed dostawaniem lub wydostawianiem sie z kabiny" , tak jak wyzej napisalem auto wygluszone nawet dekarka lub bolem jezeli jest pokjryte cale tymi matami to zdecydowanie jest lepszym miejscem odsluchowym niz auto nie wygluszone ( chyba ze samochod juz fabrycznie soba wiele prezentuje wtedy roznica nie jest tak zdecydowana ) i powtarzam tu nie o tym mowa tylko o tym ze moze sa materialy ktore w tej cenie ( skoro juz sie czepiacie ) bardziej sie nadaja do tego zadania i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

choć tak prawdę mówiąc, nie wiadomo, czy nie chodzi Ci o pieniądze:

 

Wyświetl postUżytkownik sanders156 dnia 05 luty 2012 - 12:50 napisał

Czy maty STP ipt. to najlepszy wybor materialu jezeli chce sie powstrzymac dzwiek przed dostawaniem lub wydostawianiem sie z kabiny" , tak jak wyzej napisalem auto wygluszone nawet dekarka lub bolem jezeli jest pokjryte cale tymi matami to zdecydowanie jest lepszym miejscem odsluchowym niz auto nie wygluszone ( chyba ze samochod juz fabrycznie soba wiele prezentuje wtedy roznica nie jest tak zdecydowana ) i powtarzam tu nie o tym mowa tylko o tym ze moze sa materialy ktore w tej cenie ( skoro juz sie czepiacie ) bardziej sie nadaja do tego zadania i tyle.

 

 

I co z tego cytatu wyniaka ? Ze czepiacie sie o kase a ja nie o niej pisze bo nie rozumiem ? GMS 02 dwie warstwy cena wyzsza ale mysle ze efekt lepszy przy pokryciu wiekszosci auta ale oczywiscie moge sie mylic bo napewno doswiadczoe grono robilo testy i wie co sie lepiej sprawdzi zeby nie slyszec dzwieku opon toczacych sie po asfalcie , deszczu i silnika.

 

 

Stosuje się te materiały (bitumiczne) np. w kolumnach domowych. Np. stosuje je Troels Gravesen:

 

Cabinet-damping

Bitumen pads:

 

 

 

 

Co ma na celu zastosowanie tych mat ? ( pytam powaznie wytlumacz mi bo ja nie wiele wiem ) Zeby krasnali w kolumnie nie obudzila pralka :D ? ( zarcik ) Zobaczmy czym sa fabrycznie wygluszane auta ile tak jest mat bitumicznych a ile innych materialow tak procentowo , ja nie wiem moge zobaczyc jak sie zrobi cieplo jak jest wygluszony , Turan 2004 rok , Alfa romeo 147 i 166 , opel Vectra B i Astra C moze jak bedzie pod reka to mercedes CLK 270 2005 rok bo ciekawi mnie czego uzywaja producencie zeby w autach bylo cicho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie nie wiem gdzie w akustyce stosuje sie gume zeby odciac sie od dzwieku

Hm znalazłem coś takiego w necie Niemal każdy rodzaj gumy otrzymuje się z kauczuku poprzez wulkanizacje.

Czyli pod hasło guma można podciągnąć pod kauczuk. Czy się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik

1427 postów

 

Płeć:Mężczyzna

Lokalizacja:Warszawa

 

Napisano 3 minut temu

 

Wyświetl postUżytkownik sanders156 dnia 09 luty 2012 - 21:01 napisał

Co ma na celu zastosowanie tych mat ? Zeby krasnali w kolumnie nie obudzila pralka ?

ty chyba nawet nie wiesz po co jest to zastosowane...

 

dyskusja z tobą dalej na ten temat nie ma sensu

 

 

Masz racje dyskusja nie ma sensu na wasze argumenty nie jestem w stanie odpowiedziec :D

Nie chcre mi sie juz meczyc klawiatury na ta jalowa dyskusje wiec napisze tak jak trzeba - Zajebista robota zazdroszcze , pelen szacun oby tak dalej - tak dobrze ?

pozdrawiam

 

ty chyba nawet nie wiesz po co jest to zastosowane...

 

 

Co ma na celu zastosowanie tych mat ? ( pytam powaznie wytlumacz mi bo ja nie wiele wiem )

 

 

Czytasz ?

 

 

 

Prosze moderatora o przeniesienie dyskusji o przeznaczenia poszczegolnych mat do tematu - http://www.strefacaraudio.pl/topic/25777-odciecie-kabiny-od-dzwieku-zewnatrz-materialy/page__pid__248224#entry248224

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kauczuk to zupełnie coś innego? Ponieważ znam materiał, który jest stosowany w celu izolacji dzwięku i jest z kauczuku:) Ba nawet jest produkowany masowo a nie przez kogoś w garażu.

 

Także nie mając rozeznania, mamy kolejny przykład mądrości z kapelusza:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także nie mając rozeznania, mamy kolejny przykład mądrości z kapelusza:)

 

Zajebista robota zazdroszcze , pelen szacun oby tak dalej - tak dobrze ?

 

Czy kauczuk to zupełnie coś innego? Ponieważ znam materiał, który jest stosowany w celu izolacji dzwięku i jest z kauczuku:) Ba nawet jest produkowany masowo a nie przez kogoś w garażu.

 

 

Jak juz chyba zapomnailes pisalem ze mam auto w calosci wygluszone mata gumowa , ciezka i malo plastyczna o grubosci okolo 10mm i jest to czesc wygluszenia do tego warstawa dosc gruba filcu. Wiec nie mowie ze guma nie dziala tylko ze w studiu nagraniowym nie rzucila mi sie w oczy byc moze zle obserwowalem otoczenia ale byly tam wykorzystane inne materialy zeby sasiadow nie wkur.... a ja caly czas mowie o materialach ktore odcinaja pomieszczenie od dzwiekow zewnatrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]

A alfie nie ma wilgoci wiec moze dlatego filco podoby material moze byc bo nie ma czym nasiakac :D

Mojego toku rozumowania nie rozumiesz , jestem chyba jedynym ktory nie wspomnial o kosztach materialu STP jak dla mnie niech uzyje materialu kilka razy drozszego ale jak napisales dedykowanego a ja wlasnie nie wiem gdzie w akustyce stosuje sie gume zeby odciac sie od dzwieku. Ale jak wspomnialem jest temat zeby nie robic OT wiec mozemy tam porozmawiac

Chyba się nie zrozumieliśmy

Kolego to też Tobie podałem przykład że są materiały które się stosuje w celu odizolowania od dzwięku z zewnątrz. Wszystkie zastosowani są w pdfie od producenta. Mogę podać link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec nie mowie ze guma nie dziala tylko ze w studiu nagraniowym nie rzucila mi sie w oczy byc moze zle obserwowalem otoczenia ale byly tam wykorzystane inne materialy zeby sasiadow nie wkur....

 

 

Ok n9e mowie ze nie ja poprostu w swoi otoczeniu nie uzywam takich materialow ani w studiach w ktorych bylem nie widzialem na pierwszy rzut oka nic gumo podobnego , moge sie tez mylic jestem tylko czlowiekiem a swoja dociekliwoscia i prowokacjami chcialem uslyszec jakies kont argumenty do tego o pisze a nie wytyki ze zazdrosze , pojawily sie ju argumenty w postaci roznych materialow ktore nie sa filcem a wedlug was sie sprawdzaja w takich zastosowania , w temacie ktory powstal zeby kontynuowac dyskusje pojawil sie jeszcze inny material

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co innego pytać i dyskutować a co innego nie widzieć, nie sprawdzić, nie słyszeć, ale wiedzieć lepiej.

 

z tego co zauważyłem to póki co jeszcze nikt nie sprawdził, z Tobą na czele (czy porównywałeś te same utwory na dokładnie tych samych klockach z wygłuszeniem oprócz drzwi i bez?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm nie wiem jak głośno jest podczas jazdy w np.206 ale w corsie nieda się ukryć że jest dość głośno. Wydaje mi się że nie usłyszę różnicy gdy słucham auta przy wyłączonym silniku stojąc pod domem, no chyba że bym miał obok seryjną corse i bym się na zmianę przesiadał słuchająć tych samych utworów. Jednak podczas jazdy słychać zdecydowanie różnicę.Silnik jest troszkę ciszej (prace na wiosnę) ale jeśli chodzi o szumy to jest można powiedzieć cisza. Dlatego celem działania było przyciszenie auta podczas jazdy a przez to poprawa słuchania muzyki.

Proszę dokładnie czytać posty. Nigdzie nie napisałem że wiem najlepiej. Powyższy cytat dotyczy badania wpływu róźnych materiałów stosowanych w aucie. Proszę przeczytać całośc nie będę wszystkiego cytował. To raczej logiczne że jeśli dochodzą hałasy z zewnątrz to gorzej się słucha myzyki. Włącz w domu sobie myzykę i posłuchaj raz przy otwartym oknie a potem zamknij. Bez względu jaka to będzie piosenka lepiej będzie się słuchało przy zamknietym oknie.

 

Dyskusja dotyczyła który materiał jest lepszy i dlaczego. Skąd któś może wiedzieć że jeden materiał jest lepszy od drugiego skoro nigdzie nie miał żadnego porównania? A i czy gdzieś napisałem że mam najlepiej i lepiej i taniej się nie da?

 

z tego co zauważyłem to póki co jeszcze nikt nie sprawdził, z Tobą na czele (czy porównywałeś te same utwory na dokładnie tych samych klockach z wygłuszeniem oprócz drzwi i bez?)

Jeszcze jedno, nie sprawdziłem to się nie mądruje. Proste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dobre podejście do tematu, bo fakt czy można taki efekt uzyskać tańszym czy droższym kosztem moim zdaniem jest nieistotny skoro się na niego godzisz. Używasz sprawdzonych, dedykowanych materiałów które mają przynosić efekt zgodny z założeniem producenta, więc nie dywagowałbym tutaj słuszności ich stosowania. Racja jest, że trzeba wiedzieć co, gdzie, i dlaczego a przerost formy jest sprawą indywidualną, jak by mnie było stać to bym sobie złoto-platynowe konektory kupował bo lubię połączenie tych materiałów w biżuterii. Trzymam kciuki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat bardzo sie rozwinal choc do niczego nie prowadzi jak zwykle.

Ja jednak doszedlem do wniosku, ze pieniacze uwazaja, ze jak cos jest drogie to jest bez sensu...wyznaja zasade jak z tanim winem , tanie wino jest dobre bo jest dobre i tanie ;)

A co do wygluszania i wytlumiania to ja drzwi robilem 3 razy bagaj poprawialem, podloge i pare dupereli, ktore mnie irytowaly i byc moze osiagnalem tym wszystkim tylko 1decybel to jezdzi mi sie duzo lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...