Skocz do zawartości

Ambitniejszy sub z kilkoma obostrzeniami


marcin-real
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam czegoś co zastąpi moje dotychczasowe AS ...

Coś co bardzo ładnie uzupełni dolne pasmo dla Focalach 6w2. Przetwornik musi być szybki łatwy do zgrania z przodem - absolutnie nie może mulić (ma być bardzo szybki i punktualny).

Raczej 10' - więcej nie trzeba. Muza każda tylko bez pola.

Ale co najważniejsze posiadam do zasilenia go dwa mono z Xtanta 603 więc w grę wchodzi raczej dwucewkowiec 2x4 ohmy ostatecznie 2x2ohm.

Jedyne co mi na myśl przychodzi to DEGO SP-10A mkII.

Co o tym myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego nie rozumiesz? Chcesz rozwiązać to tak jak napisałem? (Jedną cewke pod kanał mono 1 Xtanta a drugą pod kanał 2 Xtanta)

tak ... a co nie da rady ??

podłączone lewy tweeter i woofer z jednego - druga strona na drugiego ...

Daj dwa suby Dego sb10a w br pod kanały mono i dobrze rozłóż moce na poszczególne piece. Będzie fajnie, szybko, nisko i z wykopem.

na to mnie nie stać ...

 

Zainteresuj się DLS W710

ale że razy dwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, ale nie jest to dobre rozwiązanie, jak źle ustawisz gainy filtry itp to możesz uszkodzić głośnik. Mimo że masz takie same wzmacniacze to jednak nie jesteś w stanie ich ustawić idealnie równo

A jak dokładnie trzeba i dlaczego nie można tego zrobić w tym zestawieniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo, to 2 cewki stosuje sie po to by mieć większe możliwości spięcia ich w różne impedancja w celu dopasowania do wzmacniacza, a nie po to żeby podłączac oddzielnie. Jeśli jedna cewka bedzie np. dostawac więcej mocy a druga mniej to nie wrózy dobrze dla żywotności głosnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo, to 2 cewki stosuje sie po to by mieć większe możliwości spięcia ich w różne impedancja w celu dopasowania do wzmacniacza, a nie po to żeby podłączac oddzielnie. Jeśli jedna cewka bedzie np. dostawac więcej mocy a druga mniej to nie wrózy dobrze dla żywotności głosnika.

Taki układ wymyślono i stosowano znacznie wcześniej ( o ile mi wiadomo :) ) i stosowano z filtracja pasywną do zasilania z oddzielnych kanałów wzmacniacza stereo. Działało poprawnie np 10 lat :wink: , gdzie nikt sygnału nie kalibrował , a wręcz zakładał istnienie różnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się co do dwóch cewek JA ZAWSZE stosuję zasadę jednej cewki i 4 ohmów (choc swego czasu długo co prawda pod małymi wacikami pracował sobie 2 cewkowiec w opcji stereo i wszystko ma sie dobrze do dnia dzisiejszego).

U Ciebie jest

Ale co najważniejsze posiadam do zasilenia go dwa mono z Xtanta 603 więc

od przybytku ...zabolała głowa :rotfl: .

Budżet masz spory dlatego nic nie proponuję tylko powiem, że długo chodził mi po głowie niejaki...Peerless nawet swego czasu był na alegroszu sporo taniej niż w sklepach.

 

Nie chce mi się szukać wszelkich parametrów i modeli ale jak chcesz punktową brzytewkę to szukaj jak najmniejszego Mms.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ... a co nie da rady ??

podłączone lewy tweeter i woofer z jednego - druga strona na drugiego ...

 

Czy ja dobrze rozumiem ze chcesz puszczac na jedna cewke 2 rozne sygnaly? Kolego a co sie stanie jak klanl lewy bedzie gral na cofniecie membrany w tym samym czasie kiedy lewy bedzie go wypychal z ta sama moca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy ja dobrze rozumiem ze chcesz puszczac na jedna cewke 2 rozne sygnaly? Kolego a co sie stanie jak klanl lewy bedzie gral na cofniecie membrany w tym samym czasie kiedy lewy bedzie go wypychal z ta sama moca?

 

Chyba trzeba uważniej czytać :wink:

 

I przez co się rozkleiła ? przez to iż było pod mono odzielnie ? czy poprzez źle wysterowanie i ustawienie ?

No i sub był do uzupełnienia pasma :)

Taaa.. , o trzęsienie ziemi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja dobrze rozumiem ze chcesz puszczac na jedna cewke 2 rozne sygnaly? Kolego a co sie stanie jak klanl lewy bedzie gral na cofniecie membrany w tym samym czasie kiedy lewy bedzie go wypychal z ta sama moca?

hehhee :)

 

12' niestety odpada ze względów gabarytu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...