Skocz do zawartości

Problem z systemem przednim..


ziolo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam nadzieje ze pomozecie bo ostatnio napotykam same problemy z ca.

Wiec tak. Sprzet jak w podpisie. Clarek audison i dego. Problem taki ze glosniki graja bardzo cicho. Przed wyjsciem do roboty znalazlem chwile czasu zeby jedna strone podlaczyc pod same radio. I gralo miodzio.. Glosno czysto. Dokladnie tak jak chcialem.

 

Tylko teraz pytanie czemu tak jest? Jakis problem ze wzmakiem? Jak to sprawdzic.??Sorry ze tak chaotycznie ale pisze z telefonu;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne że tak jest. Może w złe miejsce w radyjku wpiąłeś? Jak masz możliwość zasadź inne radio bo może być piec uwalony równie dobrze. Ciężko stwierdzić bo z tego wszystkiego wynika że tak jakby był filtr dolnoprzepustowy włączony (gra dół a góra jest o XXdb ciszej)

Posprawdzaj czy nigdzie w radiu i wzmacniaczu nie włączyłeś jakiegoś ustrojstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedziałem jakieś 1.5h przy tym całym badziewiu i udało mi się ustalić tylko jedno: że jestem zajeb***** wkur*****...

Dodam, że radio jest nowe. i wątpię w to że coś poprzestawiałem bo radio było resetowane kilka razy i jest tak samo. Aaaa no i głośniki podpięte pod samo radio grają dobrze. Czyli błędu w ustawieniach chyba nie powinno być.

 

Teraz tak:

podłączyłem BM + EQ pod wyjście na przednie głośniki i jest tak samo. W sensie, że lipnie.

Czyli może jednak ustawienia. Ale są fabryczne więc wątpie, że były by aż tak źle ustawione.

 

Do tego dochodzi taki bajer:

Podpiełem na chwilę głośniki pod radio ale pod dwa plusy albo dwa minusy. Już nie pamiętam. I grały identycznie jak pod wzmakiem.

Zauważyłem też, że gdy pod wzmaka podłączona była tylko lewa strona to jak do wzmaka podłączone było jedno RCA, głośnik grał ciszej, niż wtedy gdy podłączone były 2 rca.

 

Niestety nie wiem czy jutro znajdę czas, zeby cokolwiek sprawdzić, a w sobote to wogóle nie ma o czym mówić...

 

W każdym razie postaram się piecyk podłączyć pod inne radio i tak samo głośniki pod inny piecyk...

 

 

greg-si, dzięki za zainteresowanie tematem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak dajesz głosno to dalej ci idzie z jakoscią? Czy masz szmery? Nie mowie tu o przesterowaniu ale jakby wzmak padł np: czesc koncowek mocy co raczej wykluczam bo by grało dobrze na innych kanałach.. Masz moze w radiu regulacje napiecia wyjscia?Kenwood wiem ze ma taka mozliwosc obnizenia napiecia wyjsciowego wtedy nie przekracza 2v (z 5v)

 

Zauważyłem też, że gdy pod wzmaka podłączona była tylko lewa strona to jak do wzmaka podłączone było jedno RCA, głośnik grał ciszej, niż wtedy gdy podłączone były 2 rca.

 

Wtedy wzmachol rozdziela sygnał, jak podłaczysz pod prawy rca to gra ci prawa strona. A jak podłaczysz lewy kanał rca to graja ci 2 ale mono. Moze padł jeden kabel rca?Masz normalnie stereo?Czy gra takjakby w mono?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak dajesz głosno to dalej ci idzie z jakoscią?

 

Na wzamku jest bardzo cicho. Coś tam słychać, ale głośniej to sobie muze z K550i puszczam...

Co do jakości, to im głośniej tym gorzej. Przynajmniej ja tak to odczuwam...

 

moze w radiu regulacje napiecia wyjscia?

chyba nie. Bawiłem się długo radiem i czytałem ze dwa razy instrukcje i na nic takiego nie natrafilem.

 

Wtedy wzmachol rozdziela sygnał, jak podłaczysz pod prawy rca to gra ci prawa strona. A jak podłaczysz lewy kanał rca to graja ci 2 ale mono. Moze padł jeden kabel rca?Masz normalnie stereo?Czy gra takjakby w mono?

 

To zauważyłem gdy pod wzmak podłączona była TYLKO lewa strona. ogólnie wszystko jest stereo. Kable są nówki, ale z resztą próbowałem z innymi i jest to samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie dzisiaj to się dobiłem...

Jade sobie z rana zadowolony na egzamin z fizy. Muza napier****. Basik miodzio, przodzik elegancko. Wszystko głośno i czysto. A tu nagle... brak basu... co oznacza, że w nie cały tydzień po naprawieniu mój BM znowu padł!!!! Normalnie się załamałem...

 

Wracając do tematu:

zomer1980 napisał/a:

Ten audison jest chyba 2 kanałowy?

 

Tak

 

zomer1980 napisał/a:

rzeszczenie przy wiekszej glosnosci

 

Z niego nie ma większej głośności. Jest tylko cisza i cicho grana muzyka z jakimś dziwnie mocnym basem, jakby sredniaki chciały robić za suby...

 

[ Dodano: 2008-09-28, 10:25 ]

No i dziś dałem oba wzmaki do znajomego elektronika. Zobaczymy co on tam wynajdzie..

 

Co do Audisona. To sprawdzałem dziś rano go pod innym radiem i bylo tak samo. Pod radio podłączyłem inny wzmak i pod niego głośniki to było dobrze. Czyli coś ze wzmakiem. Złe ustawienie odpada bo są w nim tylko 3 pokretła i jeden przełącznik. I próbowałem chyba wszystkich możliwych ustawień.

 

Narazie to było by na tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zomer1980, Sprawdzic sam to moze jedynie czy tranzystory nie maja przebicia i tylko po ich wylutowaniu a takich zabaw nie polecam nie doswiadczonym osoba z lutownica bo mozna wiecej zepsuc niz naprawic.

 

ziolo, Mozliwosci jest wiele moze byc uwalone wejscie,lub ktorys z stopni nie koniecznie koncowy.Najlepiej daj to komus kto sie orientuje w temacie audio.To zwykly analog o bardzo prostej aplikacji z jego naprawa nie bedzie wiekszych problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj to komus kto sie orientuje

 

chyba juz gdzies wyzej napisalem ze wzmak jest u mojego znajomego elektronika...

A co do tego zebym sam grzebal w nim to troszke sie bawilem lutownica itp ale nie bałbym się tam pchać łapy :)

 

W sumie teraz to trzeba juz tylko czekac na powrot wzmaka. I wtedu napisze co to dokładnie było..

 

PS. Dzięki za zainteresowanie problemem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...