Skocz do zawartości

JVC KD-R921


pawel_luk1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy ktoś to słyszał? Bo powinno być chyba ciekawe - przetwornik Burr-Brown, DSP, 3xRCA 5V.

Słyszałem w sklepie model niższy KD-R721 i porównywałem z Keniem KDC-6051 i jak dla mnie KD-R721 wypadł lepiej - lepsza średnica, twardszy bas - grał bardziej dynamicznie, a Kenio ospale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nikt nie słyszał, to sam sobie odpowiem.

Zaryzykowałem i nabyłem. Mam od kilku dni i nie żałuje zakupu.

Gra REWELACYJNIE - dźwięk precyzyjny i krystaliczny.

Bas - zwarty i mocny, zero przeciągania i buczenia

Średnica - przejrzysta i naturalna. Wokale i gitary idą jak żyleta

Góra - tak ja średnica przejrzysta i naturalna. Bałem się, że będzie ostrzył, ale nic takiego się nie dzieje. Nie ma oczywiście żadnego śśśććć, szszsz...

I przede wszystkim - ogólnie dźwięk nie męczy (u mnie podstawowe kryterium, po którym wyleciało ostatnio kilka radyjek) :hyhy:

Obsługa USB i przeglądanie folderów - bajka

Jedynie do wyświetlacza mogę się przyczepić - zwykłe LCD i w dzień czytelność jest trochę słaba. Na szczęście jest regulacja jasności i kontrastu.

Na pokładzie mamy wszystko co potrzeba - filtry HPF/LPF (zakres 30-200Hz), nachylenie (12, 18, 24 dB/oct.), EQ (5 pasmowy) no i czasówki.

 

Dla niezdecydowanych - szczerze polecam. Zobaczcie na ceneo.pl jakie są ceny tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jasne, dzięki za odpowiedź. Jednak pozostaję przy opcji Zomera: Kenwood :D

A swoją drogą- dziś miałem przyjemność podłączyć do swojego auta Piona p88rs. O ile stereofonia i scena są na prawdę fajne to wysokie tony szeleszczą jak oszalałe. Radio po resecie, ustawione na flat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Jak wypada 921 vs 821 wiem że nie ma DSP i nie po 5V tylko 2,5 na wyjściu, EQ 5 vs 3 pasmowy. Różnica w cenie około 150złych. 921 gra najładniej przy ominięciu DSP tylko czy dla kogoś kto procka zna tylko z wiki jest sen dokładać czy nie lepiej kasę w maty włożyć? Tylko czy czasem nie zacznie brakować tego DSP choćby do nauki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wypada 921 vs 821 wiem że nie ma DSP i nie po 5V tylko 2,5 na wyjściu, EQ 5 vs 3 pasmowy. Różnica w cenie około 150złych. 921 gra najładniej przy ominięciu DSP tylko czy dla kogoś kto procka zna tylko z wiki jest sen dokładać czy nie lepiej kasę w maty włożyć? Tylko czy czasem nie zacznie brakować tego DSP choćby do nauki.

 

Jak się boisz proca, to kup 821. 821 nie ma też opampów na wyjściu dających 5V. Wyższe napięcie, to lepiej wysterowany wzmacniacz.

Jak kupisz 921, to pobawisz się czasówkami i EQ i sam ocenisz jak gra i najwyżej wyłączysz proca.

A jak kupisz 821, to będziesz żałował, że nie kupiłeś 921. Ja bym tak właśnie miał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...