Skocz do zawartości

Auto na WODEdla kazdego! to nie zart


Ricola
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zadałem pytanie, jesteś w stanie odpowiedzieć ??

 

Każdy w domku może sobie zrobić eksperyment - dokonać elektolizy wodnego roztworu soli kuchennej spalając powstały wodór w zamkniętym naczyniu o znanej objętości i mierząc w jakim czasie i o ile stopni płomień ogrzeje powietrze w tym naczyniu, mierząc także natężenie i napięcie prądu DC. Po odpowiednich zamianach jednostek sami zobaczymy co włożyliśmy a co wyjęliśmy z takiego układu. Oczywiście obarczone jest to sporym błędem ale wyniki będą różnić się na tyle, że błąd w tym wypadku można nawet pominąć ;) Więc pitolenie kogoś ( nawet przetłumaczyć tekstu dobrze nie umieli ) o oszczędności paliwa rzędu 40% to bajki podobne do magnetyzerów paliwa. Chcecie jeździć za darmo ( no, prawie - koszt zakupu lub pozysku drewna ) - to popatrzcie na holtzgas. Produkcja banalna jak budowa cepa. Sam z ciekawości odpaliłem na tym maluchowski silnik :) Ale żeby zapakować to na auto i jeździć ..hmm.. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadałem pytanie, jesteś w stanie odpowiedzieć ??

 

jakbys przeczytal caly temat, jak zreszta nie raz sie czepiasz innych, a nie tylko ostatniego posta, to zauwazylbys odpowiedz na to pytanie, ktore zadaja dzieci w podstawowce. Jak nie znalazles znaczy ze nie potrafisz czytac ze zrozumieniem, albo jestes zbyt leniwy zeby poszukac sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, koniec kłutni.

 

Paliwa alternatywne | Moje auto jeździ na wodę! - Moto

 

Tekst świetny, ale wstęp powala :D

 

Ciekawe ile zapłacił za taką reklame :)

 

pod wplywem tego artykulu, ktory ukazal sie wczesniej na wp.pl zalozylem ten temat, grzebiac przed tym jeszcze po internecie celem zglebienia informacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nikt z tych ludzi zachwycających się tą "technologią" nie zrobi i nie udostępni odpowiednich pomiarów? Zmierzenie wydajności generatora to nie problem. Zmierzenie natężenia prądu zasilającego CAŁY układ ( a nie tylko celę ) też nie stanowi trudności. W paru iejscach spotykałem różne dane, ale uśredniając można przyjąć że :

 

litr benzyny zawiera ok 30MJ energii.

litr HHO zawiera ok 8kJ energii.

 

Oznacza to, że potrzeba ok 3750l HHO by zastapić JEDEN litr benzyny.

 

Przyjmijmy,że samochód spala 7l benzyny na 100km. Jedzie z prędkością 100km/h ( dla uproszczenia obliczeń nie zagłębiam się z zmienne obciążenie itp ) - czyli w ciągu godziny spali nam 7l benzyny.

 

Deklaruje się, że urządzenie to oszczędza nawet 40% benzyny : 40% z 7l to 2,8l .

Czyli potrzeba 2,8 * 3750 = 10500l HHO na godzinę by osiągnąć taką oszczędność.

 

Przyjmując super sprawny generator HHO pobierający 7W prądu by wyprodukować 1 litr HHO na godzinę ( przy 14V 0,5A na całą intalację HHO? Nie wykonalne ;) Ale ok.. niech bedzie tak pięknie ) do wyprodukowania tych 10500l zużyje on 73,5kW prądu.

 

73kW to .. ok 100KM :) A alternator ma sprawność rzędu 40 - 50% ;)

 

A gdzie straty cieplne w zasilaczu PWM? A gdzie straty cieplne w samej celi generatora ( wiecie, jak grzeje się woda poddana elektrolizie? Nie? To sprawdźcie :) ) itp. itd.

 

Oczywiście upraszczam obliczenia i to bardzo. Każdy może zrobić własne. Chodzi o to, by uzmysłowić sobie, że każdy, kto twierdzi że jest w stanie wyciągnąć z układu więcej energii niż do niego włożył, jest kompletnym kretynem i nieukiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w sklepie dzisiej byl kolezka po prety do kwasowki 316L i tak go zagadalem i bedzie wlasnie sie bawil :)

 

No to pomęczcie temat :) Chetnie udostepnie nawet "maszynerię" do pomiarów :) O ich wynik jestem spokojny - bo można je przeprowadzić nawet na stole w kuchni i nie raz się tak bawiłem. Ale .... :hyhy:

 

A tak jeszcze dodam jako ciekawostkę - w procesie elektrolizy, elektrody ( nawet ze stali nierdzewnej ) podlegają utlenianiu - jeśli zawierają dodatki chromu ( a stal 316l zawiera chrom ) - ten także ulegnie utlenieniu dając różne "ciekawe" związki. A jak wiadomo, związki chromu są wyjątkowo rakotwórcze :) Tak więc.... powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...