Skocz do zawartości

Budżetowy głośnik 280W RMS


kamlos89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

teraz myslelm o 8' re audio ale sukam alternatywy tanszej i mniej wymagajacej mocowo.

najtansza seria RE jest porownywalna z STXem (tak przynajmniej bylo w poprzedniej seri juz nie produkowanej)

jezeli ma byc tanio to nie przebijesz STXa

 

us amps 1600.4 z przodu hertze ktore mam nadal z tylu RF P3 10' i bnan na mordzie byl a teraz brakuje mi troche wykopu a po przemysleniach iodsluchach dochodze do wniosku ze moj sluch nie jest tak wymagajacy i szukam bardziej frajdy niz doskonalego naturalnego przekazu

jestem tego samego zdania

lubie jakosciowe granie, ale nie takie co reprezentuja soba np na zawodach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Możesz to bardziej sprecyzować .

troche wiecej basu i zamiast wsadzac drogi sprzet bez odpowiedniej aplikacji to wyciskac co sie da z tanszego

przykladowo auto z przed kilku lat - mondeo kombi na TECach (scany rewelator)

 

http://img821.imageshack.us/img821/3199/scanwmondeo.th.jpg

gralo to fajnie, ale na niektorych utworach tak sie darlo ze tego sie sluchac nie dalo

 

inny przyklad - glosniki

mam ceramiczna wysokotonowke ktora dazy do idealu. w teori to bardzo dobry glosnik o bardzo malych znieksztalceniach, w brzmieniu kompletnie nie dodaje nic od siebie...

ale jednak dla wielu ludzi gra on "bez zycia"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche wiecej basu i zamiast wsadzac drogi sprzet bez odpowiedniej aplikacji to wyciskac co sie da z tanszego

przykladowo auto z przed kilku lat - mondeo kombi na TECach (scany rewelator)

 

http://img821.imageshack.us/img821/3199/scanwmondeo.th.jpg

gralo to fajnie, ale na niektorych utworach tak sie darlo ze tego sie sluchac nie dalo

 

I co Twoim zdaniem winne są temu zawody ?

Przecież tam nie maja maszyny do ustawiania systemu i każdy startujący nie musi się poddać obowiązkowemu ustawianiu przez automat :) .

 

inny przyklad - glosniki

mam ceramiczna wysokotonowke ktora dazy do idealu. w teori to bardzo dobry glosnik o bardzo malych znieksztalceniach, w brzmieniu kompletnie nie dodaje nic od siebie...

ale jednak dla wielu ludzi gra on "bez zycia"

I w drugą stronę , ile ich widziałeś na zawodach ? Jak byś ocenił ich udział procentowy wobec ilości systemów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co Twoim zdaniem winne są temu zawody ?

chodzi o to ze kazdy ustawia swoj system pod konkretne utwory i pod konkretny styl oceniania sedziow

dla mnie to sie mija z celem sluchania dla przyjemnosci

 

I w drugą stronę , ile ich widziałeś na zawodach ? Jak byś ocenił ich udział procentowy wobec ilości systemów ?

to akurat byl przyklad z domowych glosnikow

tak sie sklada ze ten z "wieksza iloscia zycia" jest duzo bardziej popularny wsrod amatorow jak i producentow ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to ze kazdy ustawia swoj system pod konkretne utwory i pod konkretny styl oceniania sedziow

dla mnie to sie mija z celem sluchania dla przyjemnosci

A gdzie widzisz sprzeczność , przy założeniu , ze wszyscy działają w dobrej wierze i sa kompetentni.

Myślisz , ze ktoś chce słuchać tego celowo źle i w wypaczonych proporcjach ?

to akurat byl przyklad z domowych glosnikow

tak sie sklada ze ten z "wieksza iloscia zycia" jest duzo bardziej popularny wsrod amatorow jak i producentow ;)

To tez świetnie się nadaje ( jako przykład ) , bo raczej ze świecą ich szukać na zawodach , więc chyba większość zachowuje się racjonalnie ( nawet wg Twoich kryteriów :wink: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie widzisz sprzeczność , przy założeniu , ze wszyscy działają w dobrej wierze i sa kompetentni.

Myślisz , ze ktoś chce słuchać tego celowo źle i w wypaczonych proporcjach ?

czytaj od poczatku

dochodze do wniosku ze moj sluch nie jest tak wymagajacy i szukam bardziej frajdy niz doskonalego naturalnego przekazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytaj od poczatku

Czytam od początku Twoje wypowiedzi i widzę , ze chyba nasłuchałeś i posługujesz się ogólnikami .

Zapytam inaczej , na ilu zawodach byłeś , jakie jest Twoje doświadczenie , ze wypowiadasz tak stanowcze sądy.

Pisałeś o jakościowym graniu , chyba , ze mnie oczy mylą .

Frajda jest czymś zupełnie innym i może przyjmować różne formy :wink: , do granic absurdu włącznie .

 

lubie jakosciowe granie, ale nie takie co reprezentuja soba np na zawodach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche wiecej basu i zamiast wsadzac drogi sprzet bez odpowiedniej aplikacji to wyciskac co sie da z tanszego

przykladowo auto z przed kilku lat - mondeo kombi na TECach (scany rewelator)

 

Dołączona grafika

gralo to fajnie, ale na niektorych utworach tak sie darlo ze tego sie sluchac nie dalo

 

 

OT:

Zapytam przy okazji - to aparat tak skopal perspektywe czy tam siedzi jakis dziwny nieznamy mi "megamalyrevelator"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam inaczej , na ilu zawodach byłeś , jakie jest Twoje doświadczenie , ze wypowiadasz tak stanowcze sądy.

no dobra, tu mnie masz - tylko na jednych

ale podalem konkretny przyklad gdzie wg mnie wydanie duzej ilosci kasy nie dalo dobrych (wg mnie) efektow

 

ale to co napisalem ogolnikowo to i tak sie sprawdza - preferuje troche wieksza ilosc basu niz powinno sie stosowac w sprzecie postawionym na jakosc (w samochodzie bo w domu wlasnie taka ilosc mi wystarcza)

 

Zapytam przy okazji - to aparat tak skopal perspektywe czy tam siedzi jakis dziwny nieznamy mi "megamalyrevelator"

perspektywa - robilem na makro

to 12cm mid

 

aha, zeby nie bylo - scanow w domowych kolumnach nasluchalem sie duzo i wiem jak powinny brzmiec ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, tu mnie masz - tylko na jednych

ale podalem konkretny przyklad gdzie wg mnie wydanie duzej ilosci kasy nie dalo dobrych (wg mnie) efektow

Ale mogło tez dać dobre ( dla Ciebie ) rezultaty , to ma byc podstawa do wniosku , ze zawody automatycznie są "cacy " :) .

Chyba zbyt mało danych i odsłuchanych pod tym wzlędem systemów CA.

 

aha, zeby nie bylo - scanow w domowych kolumnach nasluchalem sie duzo i wiem jak powinny brzmiec ;)

Tu znowu odrobinę dystansu , każda aplikacja jest inna , więc chyba nie ma jednego brzmienia SS :wink: .

Rozumiem , ze piszesz o ogólnym profilu a nie jednym przypisanym im brzmieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wie ktos cos wiecej o tym systemie?

 

Zastanawia mnie czy ten mid mial w owym aucie jakas komore, czy gral IB/free air?

Z tego co mi wiadomo 12tka lubi okolo 10/12 litrow

Chyba nawet wszystko , ale czy będzie miał ochotę zabrać głos , przy takiej opinii o systemie w jego samochodzie.

Dla równowagi powiem , ze ten system miał kilka "odsłon" i zazwyczaj pozostawiał pozytywne wrażenie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mogło tez dać dobre ( dla Ciebie ) rezultaty , to ma byc podstawa do wniosku , ze zawody automatycznie są "cacy " .

Chyba zbyt mało danych i odsłuchanych pod tym wzlędem systemów CA.

troche sie nasluchalem (fakt, CA jeszcze stosunkowo malo) ale skoro system na drogich scanach "drze sie" to chyba cos tu jest nie tak? (oczywiscie na odpowiednich utworach, bo na spokojnej muzyce jest OK)

albo z tym systemem albo z moim wyobrazeniem dobrego grania...

Tu znowu odrobinę dystansu , każda aplikacja jest inna , więc chyba nie ma jednego brzmienia SS .

Rozumiem , ze piszesz o ogólnym profilu a nie jednym przypisanym im brzmieniu.

ale skoro w HA wiekszosc (bo fakt, zdarzaly sie skopane aplikacje lub zwrotnice) brzmiala wg mojego gustu dobrze to... ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nawet wszystko , ale czy będzie miał ochotę zabrać głos , przy takiej opinii o systemie w jego samochodzie.

Dla równowagi powiem , ze ten system miał kilka "odsłon" i zazwyczaj pozostawiał pozytywne wrażenie .

 

Tylko, ze mnie srednio interesuja subiektywne opinie na temat sposobu grania Revelatorow. Za to interesowanaby mnie wiedza, ktora to autor/wlasciciel systemu moglby posiadac. Chocby nt. tego jak sie ma 12cm stozek w desce do 8cm stozka na slupku lub jak sie spisuje glosnik teoretycznie dedykowany do 12lclosed w aplikacji IB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche sie nasluchalem (fakt, CA jeszcze stosunkowo malo) ale skoro system na drogich scanach "drze sie" to chyba cos tu jest nie tak? (oczywiscie na odpowiednich utworach, bo na spokojnej muzyce jest OK)

albo z tym systemem albo z moim wyobrazeniem dobrego grania...

ale skoro w HA wiekszosc (bo fakt, zdarzaly sie skopane aplikacje lub zwrotnice) brzmiala wg mojego gustu dobrze to... ;)

 

Ale co z tego :) .

Ja nie neguje Twoich wrażeń , ale jeden pojazd w danym wariancie ustawień nie jest żadnym punktem odniesienia do "grania na zawodach " ani wypowiadania opinii o konkretnym przetworniku. Trafiłeś do takiego pojazdu i takie odniosłes wrazenie , potem mogłeś trafić do innego i odnieść inne . W kazdym z nich tweeter mógł grac inaczej i kazdy z nich mógl miec zupełnie inne zrównoważenie tonalne , blizsze lub dalsze Twoim upodobaniom .

Jedne co powinieneś uczynić TY , to posluchać tego systemu na dedykowanej mu płycie ( z racji czasu i miejsca ) , bo nie wiesz na ile to co słuchałes było zabiegiem celowym . Ale specyfika płyty , to tez nie argument za/przeciw zawodom ( preferencjom brzmieniowym ), są lepsze i gorsze, obojetnie jaką wybierzesz to zawsze bedzie w czymś rózniła się od innych .

 

Tylko, ze mnie srednio interesuja subiektywne opinie na temat sposobu grania Revelatorow. Za to interesowanaby mnie wiedza, ktora to autor/wlasciciel systemu moglby posiadac. Chocby nt. tego jak sie ma 12cm stozek w desce do 8cm stozka na slupku lub jak sie spisuje glosnik teoretycznie dedykowany do 12lclosed w aplikacji IB.

Ale to do tej pory wiedziałeś jedynie TY :)

Ja tu nie jestem niczyim adwokatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w temacie chwalenia głośnika STX to posiadam http://stx.pl/sw-stx-12-2-500-2x4-f-s-pp-duplikat-1.html w 30l skrzyni zamkniętej napędzany http://www.peiying.pl/wzmacniacz_samochodowy/py_b2h76r gra elegancko. Bardzo mocny i czysty bas. Dla kogoś kto lubi jak mu skaczą lusterka subwooferek godny polecenia :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nakamichi, czy ty specjalnie wprowadzasz takie zamieszanie na forum?

przez ciebie kompletnie pogubilem sie w tym co pisze...

 

a przeciez od poczatku byla mowa ze nie kazdemu lezy "hi-endowe" granie

tak jest i w domu i w samochodzie

poprostu osoby malo osluchane wiecej frajdy znajda w tanszych zestawach niz w tych najdrozszych...

 

 

a ze podalem przyklad scanow to znowu zaczales...

ten samochod gral poprawnie. jak juz pisalem w odpowiednich utworach bylo zbyt krzykliwie... ale nie to mialo byc celem dyskusji

 

Jedne co powinieneś uczynić TY , to posluchać tego systemu na dedykowanej mu płycie ( z racji czasu i miejsca ) , bo nie wiesz na ile to co słuchałes było zabiegiem celowym . Ale specyfika płyty , to tez nie argument za/przeciw zawodom ( preferencjom brzmieniowym ), są lepsze i gorsze, obojetnie jaką wybierzesz to zawsze bedzie w czymś rózniła się od innych .

i tu ujales sedno tego co mi nie pasuje w tej zabawie - system robiony pod konkretna muzyke!

ma odtworzyc konkretna plyte jak najlepiej i tyle...

no a co z inna muzyka?

 

 

ale koniec z tym bo to temat o subach...

 

Jeszcze w temacie chwalenia głośnika STX to posiadam SW.STX.12.2.500.2x2.F.S.PP - Kino domowe, głośniki, kolumny - STX polski producent w 30l skrzyni zamkniętej napędzany PY-B2H76R | www.peiying.pl gra elegancko. Bardzo mocny i czysty bas. Dla kogoś kto lubi jak mu skaczą lusterka subwooferek godny polecenia

jak juz pisalem nie raz, wole 8" w b-r

gra mocniej, nizej, przyjemniej i z mniejszym zapotrzebowaniem na moc ;)

 

12" w b-r robi wieksze wrazenie... ale nadal to nie to samo co juz wycofany z prdukcji GDN AA :/

 

Pawłowi trzeba wybaczyć subiektywne odczucia było wtedy ze 40 pare stopni w cieniu ,nie wspomne ile w czarnym nagrzanym aucie

 

oj tak, bylo goraca :D

podpisuje się pod propozycja Pawła co do suba ,dwiema rękoma

czyli kolejna zadowolona osoba? ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nakamichi, czy ty specjalnie wprowadzasz takie zamieszanie na forum?

przez ciebie kompletnie pogubilem sie w tym co pisze...

A jak , do tego telepatycznie kierujęTwoimi palcami gdy piszesz dany tekst :) .

a przeciez od poczatku byla mowa ze nie kazdemu lezy "hi-endowe" granie

tak jest i w domu i w samochodzie

poprostu osoby malo osluchane wiecej frajdy znajda w tanszych zestawach niz w tych najdrozszych...

Wolnoć Tomku w swoim domku....

Ale gdy piszesz , ze preferujesz JAKOŚCIOWE GRANIE , to jak mam to rozumieć.

Jakość jest czymś innym od indywidualnej frajdy . Jakość to nie wymysł Franka po trzech browarkach, ale zespół obiektywnych cech zestawu i jego zdolność do wiernego przekazu materiału zapisanego na płycie ( tu dowolnej ).

i tu ujales sedno tego co mi nie pasuje w tej zabawie - system robiony pod konkretna muzyke!

ma odtworzyc konkretna plyte jak najlepiej i tyle...

no a co z inna muzyka?

 

To samo co z tą , chyba celowo nie czytasz wszystkiego co napisane .

Każda płyta ma swoje indywidualne cechy i pod każdą mozna "ustawić " system tak aby na niej brzmiał optymalnie .

Na innej ten sam system nadal będzie dobrym systemem , ale subiektywnie już nie tak dobrym jak poprzednio .

Na kolejnej może być już zupełnie inaczej .

I teraz sedno , czy wszystkie Twoje płyty brzmią identycznie , czy potrafisz wybrać z nich których Twój system brzmi obiektywnie dobrze i te na których jedynie przeciętnie . Ustawienia Twojego systemu są Twoją indywidualna sprawą , ustawienia na zawody to świadomy wybór optimum do danej płyty , przypuszczalnie podobnie czynisz sam ustawiając własny system - interesuje Cię przekrój najczęściej słuchanej muzy, siłą rzeczy kosztem innych gatunków / płyt / wykonań / interpretacji/ ..............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...