Skocz do zawartości

Czym pędzić Morel tempo6 DLS-A3 czy ZAPCO Z150??


Fahoo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Fahoo, po prostu masz dylemat pomiedzy wzmacniaczami, których musiałbyś posłuchać w TWOIM samochodzie, pod resztą TWOJEGO sprzętu i dopiero wtedy zadecydować co TOBIE podoba się bardziej. I to też nie takie hop siup, bo kilka godzin trzeba by, żeby się przekonać do ampa.

Poza tym jeżeli tak bardzo chcesz się cieszyć tym detalem- aplikacja musi być profi.

Takie moje zdanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zwróć głośniki, skoro ich jeszcze nie montowałeś. Zestaw godny polecenia, ale słaby wybór mając taki budżet.

Tak jak nakamichi zauważył, 5x droższy wzmacniacz niż głośniki w zestawie budzą obawę.

Moim zdaniem, rozsądniej byłoby wsadzić głośniki 5x droższe niż piec, bo żonglować piecami o wiele łatwiej, niż systemami przednimi. Mając dobry przód, możesz a to podpiąć kogoś piec na spocie, czy po prostu pożyczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woolly24

 

mogł byś mi przybliżyć ich brzmienie?

 

Pełno jest opinii na forum o nich. Nie ukrywam że w tym systemie bardziej podoba mi się woofer niż tweeter. Ale jako całość można polecić zdecydowanie. Na allegro masz używane w bardzo fajnym stanie za 600-700 zł. Ja tam bym się nie zastanawiał w Twoim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego wszyscy skreślają Tempo... Ja swój zestaw miałem na robionych zwrotkach w biampie: na górze Zapco AG200, a na woofer już nie pamiętam co :) Podobało w tej cenie.

Ale... słuchałem też Tempo6 w biampie: Gienek Stereo 60 i Rainbow MPA75.4 cięte Clarionem 778. Nie było mega polotu i zaskakujących detali, ale grało to naprawde bardzo miło i przyjemnie. Niestety CA uczy wyrzeczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio zmieniłem tempo na dotecha - powiem tak - za cenę ok 400 zł ktore mozna dorwać tempo to bdb zestaw - tutaj problemem jest zwrotka+ tweeter, jak ktoś ma łagodny piecyk z dynamicznym dołem to super zestaw na przod. Mocny kick, średnio schodzący, dość szybki. Po zmianie na dotech - kick mniejszy, troszkę wiecej średnicy i lepsze zejscie. Odnosnie tweetera to sie nie wypowiem bo u mnie gra inny, natomiast z zasłyszanego zestawu od nikiego to gra on przyjemniej niz tempo.

Wg mnie oba zestawy warte zbadania, do obu warto dobrać lepszy piecyk.

Jeżeli planujesz subwoofer to tempo na przod jest bardzo fajne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dostałem taką odpowiedź odnośnie pewnego wzmaka zapco po przeróbkach ...Pchać sie w to czy szukać nie tylanego?

 

 

Witam,

Przeróbki były wykonane parę lat temu, bodajże w 2009 i po tym czasie wzmacniacz już był niewiele używany. Nie doczekał się kolejnej, planowanej zabudowy.

Przeróbki polegały głównie na przywróceniu fabrycznych parametrów przy użyciu bardzo dobrych komponentów. Wszystkie elektrolity były wymienione na Nichicon for Audio - Muse i Fine Gold. Bodajże w zasilaczu zwiększone pojemności. Elektrolity małej pojemności zostały zastąpione foliowymi Wima (również w preampie). Kondensatory ceramiczne wymienione na Silver Mica. Wzmacniacz operacyjny w preampie wymieniony z taniego NE na Burr Brown. Rezystory w kluczowych miejscach wymienione na precyzyjne 1% lub lepsze. Tranzystory w końcówkach mocy zostały sparowane. Chyba też wymienione tranzystory kluczujące w zasilaczu (nie jestem pewien). Nowe porządne gniazda chinch.

Tyle co pamiętam i co się rzuca w oczy. Żadnych drastycznych przeróbek, miały one na celu przywrócenie wzmacniacza do wzorowego stanu, wymianie elektrolitów które z czasem tracą parametry oraz poprawienie tanich elementów gdzie fabryka zaoszczędziła.

 

całość operacji przeprowadziła osoba z forum audiostereo, mająca doświadczenie w tego typu upgrade'ach w dobrej jakości sprzęcie home audio. Z resztą w domowym audio tego typu poprawianie fabryki jest na porządku dziennym, zwłaszcza jeśli chodzi o 10-20 letnie sprzęty.

Wiadomo co daje zmiana taniego elektrolita na dobry jakościowo kondensator MKP w zwrotnicy. Dźwięk się otwiera, nabiera barw, pojawiają się detale itp... Tak samo jest w przypadku tego wzmacniacza. Zastosowanie najwyższych jakościowo kondensatorów, opampa BurrBrown, oraz poprawienie innych rzeczy podniosły jakość dźwieku o klasę w górę. Ale brzmieniowo jest to dalej dobry Zapco

 

Czy aby na pewno dalej jest to ten sam zapco??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się tylko dlaczego po przeróbkach nie był wiele używany?

 

Przecież chyba po to się robi "przeróbki", żeby go używać?

Każda konstrukcja ma granice swoich możliwości.

A czasem zdarza się, że w tak zwanym międzyczasie udaje się wejść w posiadanie lepszej.

Nie skreślałbym tak szybko tego typu klocka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...