Skocz do zawartości

zwrotnica pasywna + wzmacniacz


dengol93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

1 - montujesz glosniki

2 - jedziesz do kogos kto sie na tym zna

3 - on robi pomiary i projektuje zwrotnice

4 - ty odsluchujesz zaprojektowana zwrotnice

5 - jak sie podoba to zlecasz tej osobie produkcje zwrotnicy

 

nie da sie sie kupic w sklepie gotowej zwrotnicy pdo twoje glosniki, bo przy kazdej zmianie glosnika wymagana jest nowa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha :/ bo te głośniki już były w samochodzie jak je kupiłem. i doszlem do tego, ze ktoś miał cały zestaw Dynaudio. znalazłem na ich stronie zwrotnice do tego zestawu: http://www.dynaudio.com/eng/auto/esotec/x362.php

a jakie są koszta takiej zwrotnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem jedna taka zwrotnice, ale kosztuje $330 :/ to trochę za drogo. może jakieś info z tego sklepu wam pomogą: http://www.amazon.com/Dynaudio-x362-X362-Crossover/dp/B001NGBFL8%3FSubscriptionId%3D1Q4HX4FH47NZZW19A9R2%26tag%3Dpiriya-00153-20%26linkCode%3Dxm2%26camp%3D2025%26creative%3D165953%26creativeASIN%3DB001NGBFL8

 

tutaj jest cala instrukcja: http://www.dynaudio.com/eng/auto/esotec/manual.pdf

 

wątpię, aby producent wysłał mi ten schemat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś miał zamiar kupić wzmacniacz to można by sie pokusić na aktywkę na jakiejś zewnętrznej zwrotnicy - używkę kupić jakąś za 200zł a może i mniej. Chyba tańsza opcja niż robienie zwrotek...

co i tak nie zmienia faktu ze pomiary sa potrzebne przy ustawianiu takiej zwrotnicy...

 

Nie, ja mam takie zwrotnice

no to skopiuj i sprzedaj - napewno zarobisz a wyjdzie taniej niz 330$ :lol:

 

chociaz osobiscie wolalbym zaprojektowac nowe zwrotnice pod konkretne rozstawienie glosnikow

 

dengol, skad jestes?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co i tak nie zmienia faktu ze pomiary sa potrzebne przy ustawianiu takiej zwrotnicy...

 

 

Absolutnie nie. Patrzysz na charakterystyki głośników i już wiesz jakich ram się trzymać. Potem w tych ramach kręcisz i słuchasz - zostawiasz jak Ci się podoba najbardziej i tyle. Pomiary nie konieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez dobry pomysł, ale z tego co wiem, to przy aktywce będę potrzebował 3 zwrotnice, po jednej do pary głośników? bo wtedy lacze tak:

Radio-wzmacniacz:

1.zwrotnica- 2x woffer

2.zwrotnica- 2x tweeter

3.zwrotnica- 2x midrange

 

czy się mylę?

 

mieszkam w holandii :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie :) Jedna zwrotnica 3way. Łączysz tak : z radia L+R do zwrotnicy. Ze zwrotnicy na wzmacniacz 6 kanałowy lub jeden 4 kanałowy i jeden 2 kanałowy, lub 3 wzmacniacze 2 kanałowe :) A czasami same wzmacniacze mają juz wbudowaną jakąś zrotnice aktywną ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie. Patrzysz na charakterystyki głośników i już wiesz jakich ram się trzymać

powodzenia w odsluchu zycze...

 

tez dobry pomysł, ale z tego co wiem, to przy aktywce będę potrzebował 3 zwrotnice, po jednej do pary głośników? bo wtedy lacze tak:

nie, zwrotnica jedna ale 3 drozna stereo

tylko koncowek mocy az 6 :D

 

mieszkam w holandii

oj to bedzie problem z podjechaniem na pomiary :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze mogę jedynie przesłać wyrazy współczucia że nawet przy aktywce zawsze musi posiłkować się pomiarami

idac twoim tokiem rozumowania to nawet w pasywce nie potrzebuje pomiarow...

przeciez mam wykresy producentow, wystarczy wrzucic to w kalkulator i gotowe! czyz nie?

 

ale w koncu im mniej wiesz tym lepiej spisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj mój post, który wcześniej cytowałeś. Potem przeczytaj go ponownie. W całości a nie wybiórczo, proszę. Zauważysz, że chodziło mi o odczytanie pewnych informacji z charek, które potem zmodyfikujemy do własnych potrzeb. O ile przy wooferze i midzie można sobie w ciemno kręcić, to przy tweeterze dobrze znać choćby jego Fs - inaczej pójdzie z dymem. Oczywiście robiąc pomiary zrobi się to wszystko szybciej. Ale bez po miarów także się da - ja zawsze korygowałem na słuch sterylne wyniki pomiarów. Pasywkę też się da zrobić bez pomniarów ale sam rozumiesz że czas i pięniądze wtedy zaczynają odgrywać znaczącą rolę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no spoko. to jest specyfikacja głośników:

 

Tweeter: MD 102

Nominal impedance 8 Ω

 

Recommended frequency range 2200 – 30000 Hz

 

Power handling

• Nominal long term IEC 100 W

• Transient 500 W

 

Midrange: MD 142

 

Nominal impedance 8 Ω

 

Recommended frequency range 700 - 6000 Hz

 

Power handling

• Nominal long term IEC 100 W

• Transient 1000 W

 

Woofer: MW 172

 

Nominal impedance 4 Ω

 

Recommended frequency range 35 – 3500 Hz

 

Power handling

• Nominal long term IEC 150 W

• Transient 1000 W

 

i co ja mam teraz policzyć? sorki, ze się tak pytam ale ja zielony jestem w tych sprawach :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co ja mam teraz policzyć? sorki, ze się tak pytam ale ja zielony jestem w tych sprawach

nic nie liczysz!

takie zabiegi mozna zrobic przy tanich glosnikach a nie przy powaznym sprzecie!

 

waski, na sluch zawsze sie korekcje robi...

ale pomysl, jakim cudem chcesz zgrac fazowo glosniki tylko na sluch?! przeciez tak waskopasmowej doliny/gorki nie uslyszysz!

 

ale koniec offtopa bo mieszamy autorowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...