Skocz do zawartości

Zielona Renata (Laguna II) by bassdriver


bassdriver
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co do kondka, też ciągle miałem stanowisko że nie zaszkodzi, ale od jakiegoś czasu borykałem się z gwizdami w tweeterach, podmieniałem RCA

nic nie pomagało,  wywaliłem konda  i cisza, co jest sprzeczne z teorią, gdyż kond przecież filtruje i powinien wlłaśnie niwelować takie bzdety

wiec nie wiem czy to wina konda (może już  wyparował).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie, jest taka sprawa. Zlozylem dzisiaj wszystko do kupy i wystapil problem z RE. Po wlaczeniu zaplonu dudnią niemiłosiernie naprzemiennie i nic poza tym. Odlaczylem RCA i problem nie znika. Muzyki z tych subow nie ma nic, tylko to dudnienie. Jakies wskazowki?



Dodam, ze bezpieczniki wszystkie sa ok, po otwarciu wzmaka nic nie wygladalo na spalone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a coś więcej w temacie, jak są podpięte głośniki, czy idzie to w mostku, jeśli tak to jaka wychodzi impedanca po zsumowaniu, jaki model RE, z tego co sie orientuje w mostku stabilne sa w 4 Ohm. Bo bardzo dziwna sprawa, wygląda na to że coś sie wzbudza.

I jeszcze jedno pytanie, czy to zjawisko zachodzi tylko po załączeniu zapłonu, czy bez załączonego zapłonu system gra normalnie, jeśli jest tak podłączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Powiedzcie mi teraz tak. Odebralem wzmak od PASSCA, podlaczylem do instalki i nic. Glosniki cos tam cichutko, prawie niezauwazalnie graja, mimo ze wychylenie membrany jest duze. W tunelu brak ruchu jakiegokolwiek powietrza, kiedys pozeralo butelki, puszki itd. Nieszczelna skrzynia? RE dokrecilem napewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposob głośnik może się ruszać, a w tunelu nie ruszać się powietrze, naczyłoby to ze ktoś zatkał Ci otwór BR. Ale jak mówisz ze membrana rusza się powoli... moze coś ze wzmakiem. podłącz inny i sprawdz. Jak ręką ruszasz membraną, to jak chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero z roboty do domu wrocilem i nie mialem za bardzo czasu sprawdzic co sie stalo. Jutro wezme podlacze tego mojego malego mtx i zobacze czy wszystko jest ok.

 

Membrany chodza normalnie, nic dziwnego nie wyczulem zeby zawias byl oberwany czy cos w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...