Skocz do zawartości

System alarmowy do garażu


M@riusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Takiego tematu jeszcze chyba nie było a jest ono zapewne dla niektórych istotne a ostatnio i dla mnie jak stwierdziłem że ktoś mi otworzył zamek w drzwiach garażu, na szczęście kłódka nie ruszona. Są dwie opcje, albo zapomniałem poprzednim razem jak byłem zamknąć górnego zamka, albo ktoś go otworzył. Nie wiem, nie pamiętam ale wolę się zabezpieczyć. Może ktoś pracuje w branży zabezpieczeń alarmowych lub ogarnia temat i mógłby podpowiedzieć co warto kupić. Oczywiście ma być to w miarę tanie zabezpieczenia. Przy przeglądaniu alledrogo wpadł mi w oko ten zestaw http://allegro.pl/zestaw-system-alarmowy-satel-ca-4-tanio-1xpir-as01-i2009279711.html , dodam że podstawa to zasilanie awaryjne w postaci akumulatora a nie baterii zwykłych, czujka obecności i czujka na drzwi oraz aktywacja i dezaktywacja poprzez wprowadzanie kodu numerycznego i to jest w tym zestawie ale może ktoś ma jakieś inne propozycje ? Cenowo tak do 400 pln. Będę wdzięczny za podpowiedzi od osób ogarniających temat. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej za 50zł kupić alarm do auta lub lepiej motora (małe zużycie prądu) , mały akumulator , głośna syrena i gotowe? Miałbyś pilota do obsługi , ba niektóre modele (nawet widziałem za 199) mają pilot z powiadomieniem , tylko nie wiem jak daleko masz ten garaż od domu ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Satela jak najbardziej mogę polecić.

Co do czujników to do garażu proponuję na wszystkie okna jak i drzwi pozakładać czujniki magnetyczne - proste i tanie rozwiązanie pozbawione fałszywych alarmów.

Co do załączania to do każdej centrali alarmowej można dołożyć piloty - ale koszty wtedy rosną.

 

Nie lepiej za 50zł kupić alarm do auta lub lepiej motora (małe zużycie prądu)

Dość kłopotliwe i pracochłonne rozwiązanie - odpowiedni zasilacz z akumulatorem, no i problem odpowiednich czujników moim zdaniem lepiej dołożyć trochę i kupić sprzęt przystosowany do ochrony pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie to możemy gdybać , bo nie wiemy czy to ma bronić tylko drzwi , czy są okna itd . Jeśli tylko drzwi , to za 100zł kupujesz alarm AM6 , kleisz na drzwi garażowe od wewnątrz oczywiście ;) (taśma dwustronna i czujnik wstrząsowy w zestawie) , kumato montujesz syrenę (y) i mały aku od motora (50zł) i masz mini system który odstraszy partacza i grupę szczyli , bo przed fachurą nawet ten za tysiak Cię nie uchroni .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem że jak ktoś się uprze to nawet najlepsze zabezpieczenia nie pomogą, to ma być tak jak każde zabezpieczenie odstraszacz amatorów. Garaż stoi w odległości ok 300 metrów od bloków, garaży ogólnie jest tam z 50 jak nie lepiej. W garażu nie ma okien, tylko drzwi dwuskrzydłowe, własnej roboty z kątowników i grubej blachy ze styropianem w środku. Garaż nie jest ogrzewany, w zimę temperatura mi spada maksymalnie do -5 stopni. Nie chcę jakiś za przeproszeniem gównianych systemów bo takie już kupowałem i się nie sprawdzają. W aucie mam alarm ale chodzi też o zabezpieczenie jak juby wspomniał innych rzeczy, jest motorek, trochę sprzętu elektrotechnicznego, sprężarka. I chodzi o zabezpieczenie całości...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widzę alarm z GSM ...bieg na 300m , to będziesz dosłownie w chwilę "po ich wejściu" (syreny bym nawet nie montował) . Pełne zaskoczenie i solidna gazrurka skutecznie rozprawi się z "gościem" ;)

 

PS: Klawiatura alarmu na garażu od razu zdradzi, że w garażu musi być coś wartościowego wartego zabezpieczenia ...takie zaproszenie do włamu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałm się nad gsm ale to już wyższe koszty, a po drugie jak w nocy pracuję to i tak nie mógł bym wpaść na szybkiego do garażu. Klawiaturę myślę umieścić w środku, zwłoka 10s po otwarciu drzwi wystarczy do wbicia kodu, wiecie, głównie chodzi o sygnał alarmowy, żaden złodziej raczej nie będzie siedział w garażu jak się alarm włączy, niedaleko jest huta szkła gdzie mieszkają ruski więc teren jest odludny ale nie do końca ;)

 

P.S. Zakładam oczywiście że nic nigdy się nie zdarzy, nikt się nie włamie ale lepiej się zabezpieczyć...

Edytowane przez M@riusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko GSMa takiego droższego kup. Ja mam w mieszkaniu jakieś badziewie zamontowane i już 3 razy się zawiesiło jak było zazbrojone - 1200 nieodebranych połączeń z centrali alarmowej. Po około 20 telefonach i słuchaniu co się w domu dzieje, a nie działo się nic, wyłączyłem komórkę i włączyłem ją dopiero po dojechaniu do domu. dostałem ładnego smsa - o ponad 1000 nieodebranych połączeń... Generalnie taki alarm potrafi skutecznie człowieka wyprowadzić z równowagi, bo nie wiesz, czy ktoś Ci się na chatę wbił, czy to centrala świruje.

Co do kosztów utrzymania, to są śmieszne. Kupujesz prepaid z play, doładowujesz za 50 pln i masz konto ważne rok. Gorzej, jak alarm zeświruje, to jak wyżej pisałem prze*e*ane.

Dobrą opcją jest też alarm gsm z funkcją wysyłania mmsa z aktywnej czujki ruchowej. Wtedy to już wszystko wiadomo. Coś takiego będę teraz u siebie miał zamontowane, ale to w okolicach marca-maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jęśli wiemy, co i jak, to samochodówka wyjdzie taniej, przy czym domówka ma więcej możliwości.

Warsztat i magazyn u mnie "obserwuje" poczciwy i sprawdzony tytan ds200 i albatros s1. Każde wrota zabezpieczone są czujkami magnetycznymi + czujka pir na magazynie. Na zasilaniu awaryjnym aku 12V 20Ah + dodatkowe separowane zasilanie na syreny.

 

Ponad 5 lat działania i jeden fałszywy alarm (PIR poszedł do wymiany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tanio a dobrze tego nie zrobisz,jakiekolwiek sygnalizatory i klawiatury sobie odpusc,bo to bedzie pierwsze co dostanie łomem albo siekiera po wejsciu,ja bym Ci proponowal zalozyc Ropama 4.0 lub centrale Micra z Satela,do tego czujnik pir koniecznie z mikrofala,np Matrixa,no i pilot do rozbrajania i uzbrajania-wtedy nie masz zadnej zwloki na wejscie a co za tym idzie zlodziej tez,i tu mozna pokusic sie o jakis sygnalizator wewnatrz,mozesz tez uzbrajac i rozbrajac smsami.i oczywiscie zasilacz z aku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

centrale Micra z Satela,do tego czujnik pir koniecznie z mikrofala,np Matrixa,no i pilot do rozbrajania i uzbrajania-wtedy nie masz zadnej zwloki na wejscie a co za tym idzie zlodziej tez,i tu mozna pokusic sie o jakis sygnalizator wewnatrz,mozesz tez uzbrajac i rozbrajac smsami.i oczywiscie zasilacz z aku

Myślałem, że nikogo w tej branży już tutaj nie spotkam.

Ostatnio gościowi zakładaliśmy barierę, do tego jeden zbliżeniowy na zewnątrz przy oknie z podziałem na strefy i jedną czujkę, "tak na wszelki wypadek".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli nie ma jak rozumiem zabezpieczeń przy nagłym przerwaniu obwodu że alarm od razu się uruchamia ? Bo jeśli syrena będzie umieszczona tak że przy zwłoce 10s się do niej nie zdążą dostać to jak mogą rozbroić alarm ? Poprzecinają kable ? Na pilota wolałbym nie bo kurde jakoś nie mam zaufania, czy przykładowo taki byłby lepszy niż ten co podałem ? http://allegro.pl/kompletny-zestaw-alarmowy-centrala-2-piloty-2xpir-i2002520337.html tyle że ten znowu nie ma kontraktonu na drzwi, nie wiem czy można by dołożyć zamiast jednej czujki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym kontaktronem tak sie nie sugeruj,bo dobrej klasy kontaktron,wzmacniany,z przeznaczeniem na drzwi i bramy garazowe wlasnie,to kosztuje niewiele mniej niz ten caly zestaw co podales.zabezpieczenia na przerwany obwod sa,ale na łom czy siekiere juz nie-chodzi mi ze jak sobie dasz 10s na wejscie to i tyle ma intruz,a uwierz mi ze po wejsciu pierwsze co,to bedzie chcial Ci rozwalic wszelkie urzadzenia pikajaco-wyjace.owszem,mozesz gdzies ukryc klawiature,za jakas polka,szafka,kalendarzem,wylaczyc jej dzwieki-ale co z syrena?tez ja schowiesz,wyciszysz?-no wlasnie,bez sensu.

moje zdanie takie-bez powiadamiania do Ciebie,cale to zabezpieczanie nie ma sensu,i daj jedna a dobra czujke na natychmiastowa reakcje-Ty bedziesz rozbrajal pilotem przed wejsciem,intruz wywola natychmiastowy alarm-wtedy mozesz pokusic sie o syrene,gdzies w najdalszym punkcie garazu,zeby nie chcialo mu sie isc jej zniszczyc,a nawet jesli,to Ty i bliscy juz bedziecie o tym powiadomieni i mozecie reagowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, kurde, zabiłeś mi ćwieka troche, ale dopytam ;) Jeśli po wejściu zauważyłbym klawiaturę to rozwalenie jej nic mi nie da tak ? Jeśli nie będzie syreny widocznej od razu tylko jak zacznie dawać sygnał to myślisz że złodziej będzie ją próbował rozwalić a nie uciekać ? Zwłaszcza że mam dość wysoki garaż i umieszczenie jej w górnej części raczej nie spowoduje szybkiego dotarcia do niej.. Tak samo skrzynka, chyba jest zabezpieczona przed otwarciem ? Kurde, myślałem że na amatorke jaka jest u nas to wystarczy :kwasny: Mógłbyś pi razy drzwi wyliczyć ile by kosztował zestaw o którym mówisz ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli po wejściu zauważyłbym klawiaturę to rozwalenie jej nic mi nie da tak ?

tak,chyba ze tak zewrze kable ze "posadzi"cala centrale,ale to sie niezmiernie rzadko zdarza i wiekszosc central wytrzymuje taki stan jakis czas

to myślisz że złodziej będzie ją próbował rozwalić a nie uciekać ?

wlasnie zalezy kto-jak żul albo szczeniaki to zrezygnuja,jak ktos bardziej "pewny siebie" to kto wie

skrzynka, chyba jest zabezpieczona przed otwarciem ?

to 2mm blaszka pomalowana proszkowo,kontra 3-5kg łom-wynik latwo przewidziec....

ile by kosztował zestaw o którym mówisz ?

po swietach bo cenniki mam w pracy,tymczasem wygoogluj-Micra-Satel,Ropam 4.0,czujka Matrix,AWO 000,i poczytaj o tym,ogladnij ceny

 

jesli ten garaz masz az tak wysoki,ze nie siegnie sie pod sufit nawet z "przedluzeniem w reku",to bardzo dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...