Skocz do zawartości

Prostownik/zasilacz samochodowy do długiego słuchania


nicekt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co zastosować do długiego słuchania muzy. Czasem zdarza się tak że po godz. słuchania pada aku. W sumie mam roczny aku 95AH ale słuchanie go rozładowuje, a palenie samochodu w garażu wiadomo czym może się skończyć. Jaki prostownik/ zasilacz kupić do tego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafix1 w swoim temacie chyba podal fajną ładowarke c-tek (czy cos takiego) sam sie na taka czaje......

dokładnie, kupiłem C-TEK MXS 5.0 i na niej juz słuchałem muzy jak ustawiałem TW na słupkach, kolega też kupił taką i jest bardzo zadowolony

ładowarka ta naładuje prawidłowo aku AGM np.HW, Kinetik,

 

co do zwykłego prostownika, ta ja bym nie ryzykował, bo raz miałem podłączony 12A i napięcie poszło mi do 16V na aku :D dlatego kupiłem CTEK'a i mogę ją zostawić na kilka dni podłączoną, zresztą w pliku ładny opis co ona może :)CTEK MXS 5.0 opis etapow.pdf

 

przykładowy link CTEK MXS 5.0 http://www.markowe-a..._id=220&lang=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na warsztacie mam zasilacz Graupner'a 30A, który de facto służy do ładowania/utrzymywania baterii stosowanych w modelach RC.

Bardzo uniwersalny i relatywnie nie drogi.

 

Skrzynka zasilacza mogłaby być troszkę mniejsza, ale to urządzenie stacjonarne, więc mi to lotto.

Kilka razy zdarzyło mi się na nim quada odpalić więc, według mnie ten zakup był strzałem w dziesiątkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na warsztacie mam zasilacz Graupner'a 30A, który de facto służy do ładowania/utrzymywania baterii stosowanych w modelach RC.

Bardzo uniwersalny i relatywnie nie drogi.

 

Skrzynka zasilacza mogłaby być troszkę mniejsza, ale to urządzenie stacjonarne, więc mi to lotto.

Kilka razy zdarzyło mi się na nim quada odpalić więc, według mnie ten zakup był strzałem w dziesiątkę.

A nadaje się taki zasilacz do bezpośredniego zasilania wzmacniacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście uzywam Mundorfa, cena nowego jest wysoka, ale ostatnio pojawiła się ładna używka do sprzedania na alledrogo,

o ile dobrze pamiętam to sprzedawał jakiś warsztat CarAudio

 

prostowniki zupełnie bezproblemowe i bezobsługowe

 

oprócz "warsztatowego", sam w domu uzywam do zasilania sprzętu, mija już 8 lat, ostatnio byl na małym przeglądzie - ale wszystko super :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...