Skocz do zawartości

Czym nakarmić Audio System HX 10 SQ


MRQ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No właśnie opisz pod czym testowałeś, co dostrzegłeś, kto był świadkiem (lista podpisana i zatwierdzona notarialnie). Przydałaby się dokumentacja wideo oraz zakończonie to pracą doktorską....

 

no pewnie plus opinia biegłego sądowego a mity i bajki niech dalej się piszą. Jeśli już ktoś porównał niech poda tez szczegóły- pod czym grało, z czym itp. Tobie to może nie potrzebne ale inni tez czytają forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Podłącze się pod temat - bo szukam wzmacniacz do tego samego głośnika....

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie co kupić żeby nie zbankrutować.... 1400 za A6 z allegro to dla mnie na razie trochę za dużo.... 

Zbierać na i pokutować czy da się zastąpić czymś tańszym co sobie poradzi z tym głośnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcyś jestem pewien, że nie usłyszał byś różnicy pomiędzy 1002 i 1000-2 SS Rubicon.

 

PS

Ten wątek to raczej nie giełda gdyż trwa dyskusja.  :hyhy:  

 

Obstawiam jeszcze jeden wzmacniacz , który Stanec testując na wooferach Emphaser uznał za lepszy od SS ale ... radzę posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AUTOTEK A-1800 albo Kenwood KAC-1023

 

A takie coś da radę  popędzić HX 10 SQ?

prosze Cie, przeciez ten sub ma 350W@4ohm co ty chcesz tam zapiać 1 czy 2kW??? Wiem, wiem mocy nigdy nie zawiele ale bez przesady. Mialem HX 12 i Steg K2|02 robil z nim co chcial, wiec i pewnie K2|01 by sobie tez dobrze poradzil. Domyslam sie ze maluszki ESX Q275.1 jak i Hifon Hercules series VIII (biały) rownież bylyby wystarczajace do tego suba. Tak patrze i widze ze zaczynasz strzelac z armaty do mrówki, oczywiscie kwestia dostepnosci i w jakim stanie dostaniesz piec ale juz nie popadajmy w skrajnosci.

 

Odpowiadajac na powyzsze pytanie oba podane wzmaki poradzą sobie spokojnie z HX 10 ale majac wybor wzialbym Kenia (mam jednak wieksze zaufanie do starci, jakos tamte Wat'y ważą wiecej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten głośnik pod phase rs4 (325w rms) i nie czuje braku mocy. Jest punktualny i potrafi nisko zejść. Taki kenwood 1023 to naprawdę dobra propozycja.



prosze Cie, przeciez ten sub ma 350W@4ohm co ty chcesz tam zapiać 1 czy 2kW??? Wiem, wiem mocy nigdy nie zawiele ale bez przesady. Mialem HX 12 i Steg K2|02 robil z nim co chcial, wiec i pewnie K2|01 by sobie tez dobrze poradzil. Domyslam sie ze maluszki ESX Q275.1 jak i Hifon Hercules series VIII (biały) rownież bylyby wystarczajace do tego suba. Tak patrze i widze ze zaczynasz strzelac z armaty do mrówki, oczywiscie kwestia dostepnosci i w jakim stanie dostaniesz piec ale juz nie popadajmy w skrajnosci.

 

Odpowiadajac na powyzsze pytanie oba podane wzmaki poradzą sobie spokojnie z HX 10 ale majac wybor wzialbym Kenia (mam jednak wieksze zaufanie do starci, jakos tamte Wat'y ważą wiecej)

 

 

Pomyliło Tobie się on ma 300W rms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Audio art 100hc jeden z najfajniejszych napędów jakie miałem

Okej, miałeś normalnie na 4 Ohm podpięty  ? Dobrze dawał radę bo według AMP ma niecałe 500 rms  i to wystarczało ? :)

Jeszcze zapytam ludzi co mieli ten głośnik / sub. Myślę nad wzmacniaczami pod ten sub takimi jak: AS f2-500 , Rockford punch 700s lub 800 , mosconi gladen on 260.2  i jakieś podobne specyfikacją i mocą. Co sądzicie o tych sprzętach ? Bo według specyfikacji to spokojnie powinny podołać nawet 2szt hx10 (więc zakładam, że jedną też napędzą)  Fajnie by dostać DLS A6 ale nie chcę wydawać teraz tyle kasy (później też można zmienić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz tylko na cyferki.

Sam się przekonałem że waty nie grają.

Heja :)  Nie patrzę na cyferki tylko ale głównie na opinie. Dużo ludzi pisze, że starsze konstrukcję AS F2 i F4 to dobre wynalazki jak również te RF i Mosconi.  Podejrzewam, że Audio Art będzie ciężko trafić w fajnym stanie za dobry pieniądz więc szukam ogólnie alternatyw jakiś bo mimo, że trochę się zraziłem do suba z racji, że słabo oddaje swój potencjał to raczej będę chciał zaryzykować, dokupić wzmacniacz i go zostawić bo słyszałem wiele dobrego o nim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego Ci brakuje w grze tego hx'a?

Nie łykaj wszystkiego co przeczytasz.

Jednemu 8" kopie a innemu 2x12 mało

Początkowo miałem helixa 12 w band pasie (jako budzetowy grajek to wystarczył ale do szybkiej muzy się gubił i było samo buczenie np 5 sekund)  HX'a napędzam obecnie jbl gto 7001 początkowo podpięty w 2 ohm a teraz na 4 ohm ale ten wzmak ciężko wyregulować pod ten głośnik z resztą jest pożyczony więc prędzej czy później będę musiał i tak coś kupić.  Ogólnie chciałbym uzyskać normalny czysty bass, nie chcę łamania żeber ani latania włosów... (szybkością jest okej bo sprawdziłem i podołał szybkim bitom) natomiast chciałbym żeby on był w miarę słyszalny a jest raczej ciężko nawet przy basowych nutach.  Wiem, że sporo czynników może mieć wpływ (instalacja, wzmacniacz, skrzynia do suba) Jak pisałem, wmaka będę musiał i tak kiedyś kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem napędzałeś HXa najpierw w 2, a teraz w 4 Ohm ?

JBL GTO 7001  był mostek na starego helixa, (dokładnie nie czytałem specyfikacji, ale koleś od którego mam go na wypożyczeniu mówił, że normalnie bez mostaka jest ok 400rms 4 Ohm w mostku 700 ale 2 Ohm. Szczerze to nawet nie studiowałem instrukcji od tego pieca ale zaufałem właścicielowi. Z mostaka przełączyłem go normalnie pod kanał więc powinien grać na 4 Ohm.  Oczywiście mogę się mylić i pewnie się mylę skoro zadałeś pytanie ??? Okaże się, że w mostku ten piec daje też 4 Ohm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...