Skocz do zawartości

Wylicytowałem "Rarytasa" :)))


bogus1984
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów :) Jak w temacie wylicytowałem z czystej ciekawości pewien piecyk marki Audio Design Maxpro 203 :D Nazwa mi nie mówi nic, ale połasiłem się na te jego waty, a ma ich 2 x 110 i 1 x 335 RMS przy 13,5 V (wzięte z amp-performance), a kosztował tyle, ile 2 skrzynki piwa :) Piwa chwilowo nie piję, więc w to miejsce... Słyszał ktoś o tej "zacnej" firmie :D ?? Oczywiście zdam relację jak dotrze za jakiś czas ten wzmacniacz :) Chodzi ogólnie, czy miał ktoś jakieś doświadczenia z tym producentem, jeśli tak, to jakie - pozytywne, negatywne, czy takie sobie ? Kiedyś człowiek na alledrogo sprzedał mi piecyk, który pograł chwilę i padł i w ramach zadośćuczynienia przysłał mi 2-kanałowy wzmacniacz marki Target FBA-400, który się okazał małym wariatem :) Oczywiście go nie potrzebowałem i odsprzedałem, ale marka jak dla mnie nie znana, a wzmacniacz udany i pozytywnie mnie zaskoczył i suba STX 300 RMS rozpędzał niemożliwie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmy nie znam, ale wzmak wygląda nieźle..szczególnie wyniki pomiarów są dobre..:)

Testuj go..i napisz w temacie co potrafi..:)

Może okaże się że zrobiłeś bardzo dobry interes..:)

 

Mi już nie jeden raz udało się wyrwac wzmaka mało znanej marki za skrzynkę piwa który na moje ucho grał lepiej od niejednego "hitu forumowego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę :) Ja połasiłem się na waty dlatego, żeby subwoofer podłączyć w późniejszym czasie, o ile będzie się dobrze sprawował :) A co do watów do zasilania przodu już taki chciwy nie jestem, bo wziął bym w to miejsce PS100, bo mi się podoba, ale póki co ESX sprawuje się bardzo dobrze (mimo, że ma tylko 60 wacików :P). Relację napiszę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, jest już pierwszy odsłuch z tego cacka :) Wzmacniacz wygląda jak nowy, zabezpieczenie 60 A :) Porównywałem z dotychczasowym ESX, na sprzętach jak z mojego podpisu. Sub odłączony, ustawienia w radyjku jak zwykle na Flat, płytka do odsłuchu to Audio CD Modern Talking :P ESX V440.4 się wykazał i jest sprawdzonym piecykiem i jego brzmienie na prawdę mi się podoba :) Audio Design MaxPro 203 po podłączeniu zaskoczył mnie górą - bardzo łagodna (tweeter w VDO Dayton nie drze się na pewno), naprawdę wydaje się, że jest w stanie zapanować nad wieloma piskliwymi tweeterami :) Osobiści lubię łagodną górę, więc spodobało się mi to granie. Dół i średnie lepsze kopnięcie zdecydowanie jak w ESX. Po prostu łagodna góra i mocny dół i średnica. Co do mocy, nie ma o czym dyskutować :D Jest jej wystarczająco dużo, przodek ma 100 rms na stronę i ten wzmacniacz bez najmniejszego problemu go steruje - nie ma to tamto :) Wzmacniacz kosztował w Włoszech ponoć 300 Euro, ja mam go za 2 skrzynki chmielowej zupy i uważam, że to bardzo dobrze wydane pieniądze :) Pojeździ trochę ze mną na przodzie, to go się szczegółowiej osłucha, a jutro mała trasa, więc będzie okazja. Póki co piecyk na medal.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz wleciał na obecną chwilę na bas i nawet Gain na minimum i Hertz DS 300 przy głośniejszym słuchaniu (około 75-80 % głośności) prosi o zmiłowanie. Przód gra pod nim bardzo fajnie, suba trzeba by mu podpiąć mocniejszego, żeby sprawdzić jego możliwości. Wiadomo jedno - jest moc, niezła jakość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domyślam się (nie miałem w rękach "rarytas'a" :lol: ) że concord ca2100 zagra podobnie a nawet nie zdziwiłbym się gdyby okazał się lepszy, czasem trafia się w dobrej cenie i producent nie zastosował chwytu reklamowego w postaci większej obudowy niż wnętrzności :wink2: więc w sumie nie rozumiem tego "ach" i "och"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znajdźcie panowie lepszego "mita" o podobnej mocy i graniu za 2 skrzynki piwa..:) Najciekawszym elementem jest tutaj cena..skoro granie tego piecyka zadowala właściciela bardziej niż granie osłuchanego ESX-a za którego pewnie trzeba zapłacic 3 razy więcej to o czym tutaj dyskutowac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, nie o mity ani jakieś jednorożce się rozchodzi. Po prostu są to moje subiektywne oceny. Concorda CA2100 miałem, kosztował tyle co ten i też bym określił go mianem "jednorożca". Porównanie bezpośrednie do ESX mam, miałem parę Sony XM, Kenwood i sporo by tu wymieniać i pamiętam jak to grało. Wiadomo, że dotychczas najbardziej byłem zadowolony z Pioneera GM-X922 - genialny, stary wzmacniacz, który grał genialnie jak dla mnie na przodzie. Podzieliłem się opinią na temat nieznanego sprzętu, który warto na początek nabyć jeżeli się pojawi. Kupiłem tak kiedyś Impulsa SD-500 za śmieszne pieniądze, a to co potrafił zrobić ten wzmacniacz bardzo mnie zdziwiło. Znalazło by się parę jeszcze nietypowych sprzętów, które dla was są może nic nie warte, ale dla kogoś, kto kupuje pierwszy sprzęt może być cenną informacją. Lepiej kupić taki sprzęt, jak 1800 Watowego Firsta. Tyle w temacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że to dobrze że trafiają się takie rzadkie klocki... Zawsze to jakieś urozmaicenie..moim zdaniem lepsze to niż kolejna budżetowa instalka na oklepanych klockach które połowa osób na forum już słyszała..zwłaszcza że taki "wynalazek" nie rzadko okazuje się całkiem nieźle grającym klockiem..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi, a tym bardziej, że nikt go wcześniej nie słyszał. Wody nie leję, bo nie zamierzam zaraz z nim lecieć na alledrogo, żeby parę złoty zarobić - klocek póki co zostaje u mnie, bo wolę takiego " jednorożca" jak lecieć i kupować to, co mają wszyscy. Szukać można i często trafić na coś całkiem sympatycznego. Odseparowany na przodzie mam też może nie jakiś popularny zestaw VDO (ciągle tylko Tempo 6, Hsk, PB itp.) Tu chodzi o informację, jakie odczucia są na temat danego klocka. Tu nie ma żadnych "och" i "ach", tak samo jak zastosowanie większej obudowy, a w środku pusto jak w bębnie. Fotki CA2100 i tego "rarytasa" (żarcik taki - ha, ha, ha)

http://amp-performance.de/289-Concord-CA2100.html

http://amp-performance.de/841-Audio-Design-Max-Pro-203.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro temat mity , hity , rarytasy to i ja sie pochwale zakupem amerykanskiego chinczyka ( ten z podpisu ). Jeszcze na przodzie nie gral nrazie tarka Hertzem ML w mostku , i szczeze musze powiedziec ze tego suba nie latwo rozruszac a co dopiero zmusic do grania a tutaj jest naprawde przyzwoicie , kopyto takie jak dawno nie mialem w aucie Hertz ( Br 17litrow ) i Acustic Power robia zamieszanie zdecydowanie wieksze niz yakuza 12' ( closed ) pod carpowerem 1502 i potrafi to smiezsne brzydkie cos zagrac w roznych gatunkach dosc zroznicowanie ale przedewszystki m bardzo mocny tluczek powstaje z tego polaczenia. Dzisiaj poszly z dymem bezpieczniki 2x 25A a sporo brakowalo do wykorzystania go w pelni , gain nawet nie polowa ( ustawiane na sluch wiec nie wiem ile tam pokazuje ) , zero podbic i w radiu i wzmaku a wzmak takie posiada , obciety na 60Hz ( wzmak daje mozliwosc juz nawet na ciecie przy 30Hz ) i jak widzialem dosyc wysoko moze ciaz HPF'em , musze zobaczyc ile dokladnie ale cos mi sie kolebocze o wartosciach 1,6Khz - 2,2Khz ale glowy nie daje. Mialem porownanie do dwa raxy drozszego carpowera 1502 i wzmak niszczy go dynamika i kontrola , testy pokazuja 400wat w 4ohm i 500wat w 2ogm ( stabilny w mostku do 2ohm ) . Jak ktos bedzie widzial to polecam tani mocny wzmak idealny na nie slabego suba a jak zarra pod przodem napsize za jakis czas jak podlacze )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem tego PowerAccoustica na alledrogo i wiedziałem o jego możliwościach. Miałem go sobie zafundować ale kupiłem coś innego. Byłem w ciemno przekonany, że za 140 + przesyłka zmiecie CP i Peiyinga w przedbiegach. W takim przypadku to jest dobry stosunek cena/jakość moim zdaniem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA w sumie nie bylem nim zainteresowany , zalicytowalem choc bylem pewny ze bede przelicytowany , wygralem aukcje i w sumie dobrze bo ktos nie wiem czy nie ty zwrocil mi uwage ze to nie jest totalny chinczyk i chociaz pocluchalem i sie przekonalem o tym , i drugi plus zrobilem przed zima instalke na drugiego wzmaka :D Jak podlacze pod przod to pewnie wiecej powiem o jego wadach narazie za taka kase widze same zalety , bardzo mocny i z niezla kontrola.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było mam kilka rarytasów ( tak mi się wydaje ) ale żeby się tym aż tak egzaltować?

Gdzie Ty w tym temacie widzisz egzaltację ?? Czytam czasami Twoje posty i uważam je często za bardzo zarozumiałe... oczywiście bez urazy. Myślę, że warto zakończyć i zamknąć temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowo rarytas potraktowalbym z przymrozeniem oka. Natomiast temat w ktorych ludzie wypowiadaja swoje przezycia odnosnie zakupionych w ciemno klockow ktore nie sa do konca no name jest o tyle wartosciowy ze moze pomoc w budowie nie jednego budzet systemu , chyab ze na forum mamy juz tylko promowac "forumowe Hity" , sam pamietam jak carpower 1502 byl takim super hitem , niezla cena kupe mocy kupilem za 320zl go z 3 lata temu , teraz na forum wszyscy z niego szydza ( słusznie ) a ceny na allegro sa nadal w okolicach 300zl i dlaczego mamy powodowac ze ludzie czytajacy forum maja przez nas zakladane klapki na oczy samymi tekstami o sony , kenwoodach , alpine , pioneerach i innych bezpiecznych wyborach a nie probujemy otwierac ich na nowe dziwne , tanie marki ktore sa nic gorsze niz te szeroko propagowane ?

 

Pisze o wzmaku ktorego kupilem bo uwazam ze jest ze spokojem lepszy od carpowera 1502 a kupilem go za polowe jego ceny , za jakis czas bede go chcial sprzedac i nadal go wystawie za 1/2 , 2/3 ceny takiego carpowera bo mam dowody w postaci pomiarow ze ma moc a w formie odsluchow dostarcze dowodow ze daje kopa.

 

Kolega zakladajacy temat tez kupil sobie za mala kase wzmaka i go opisuje po swojemu.

 

Okazje na allegro sie zdazaja czesciej niz sie ludzia wydaje czasami zapomne zalicytowac i przyzwoite wzmaki ida za 60-100zl , ostatnio JBL GTQ 400 za 99zl , radia od alpine CDM za 90-130zl , mi nie szkoda zeby je komus polecic jak koledze z forum AMA BL za 70zl gdzie sam je moglem kupic i w takim temacie tez chcetnie sie wypowiem jezeli jednego z tych tanich "szitow" mam u siebie lub sluchalem bo niech l;udzie korzystaja z okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...