Skocz do zawartości

zawyzanie rms?


rolek25
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie koledzy. Nie wiem czy taki temat pojawil sie juz n naszym forum wiec prosze o o wasza garstke waszej fachowej opini. Ktorzy producenci wzmacniaczy zawyzaja moce rms swoich piecykow badz ktorych modeli to dotyczy? Mysle ze temat przyda sie poszukujacym godziwych piecykow jak i poszerzy wiedze:-)pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważcie że są różne normy i warunki wykonywania pomiarów mocy.

Producenci rzadko precyzyjnie określają w jakich warunkach dokonywali pomiarów mocy którą później wypisują w instrukcjach..

A czynników wpływających na moc wzmaka jest wiele, m.in napięcie zasilania, temperatura otoczenia, częstotliwośc podawanego sygnału, impedancja obciążenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważcie że są różne normy i warunki wykonywania pomiarów mocy.

Producenci rzadko precyzyjnie określają w jakich warunkach dokonywali pomiarów mocy którą później wypisują w instrukcjach..

A czynników wpływających na moc wzmaka jest wiele, m.in napięcie zasilania, temperatura otoczenia, częstotliwośc podawanego sygnału, impedancja obciążenia...

Nigdy byśmy na to nie wpadli :szok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy byśmy na to nie wpadli

 

Wiem że większośc (o ile nie wszystkie) osób na tym forum to doskonale wie..ale mogą zdarzyc się jednostki które nie wiedzą..

 

dlatego podałem link , tam masz "normalizowane" pomiary , wszystkie w tych samych warunkach pomiarowych . Sprawdzc sobie tam i zobaczysz kto zawyża a kto zaniża

 

Znam tą stronę od dawna i często z niej korzystam..

Trochę wzmacniaczy tam jest..ale,,, ilu klocków tam nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak paru klocków nie ma a częśc jest mozna porównać półke cenową/linie produktów RMS podawane przez producenta i RMS które zmierzyli i mniej wiecej mozna zarys danej firmy/lini produktów sobie zrobić co oczywiscie nie bedzie regułą :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Na tej stronce są podane warunki w jakich były robione pomiary, ale producenci nie zawsze podają w swoich instrukcjach warunki w których oni robili pomiary..

I jeżeli te warunki się różnią, to jak wtedy porównac wyniki takich pomiarów?

 

Według mnie żeby te wyniki były miarodajne pomiary powinny byc wykonywane w takich samych warunkach..

Bo przecież autorowi tego postu chodzi o to żeby wskazac producentów którzy "kłamią" podając parametry w instrukcjach..

 

Dobrze to rozumiem czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo przecież autorowi tego postu chodzi o to żeby wskazac producentów którzy "kłamią" podając parametry w instrukcjach..

 

Nie znajac norm pomiaru nie mozna mowic o przeklamywaniu przez producentow jedyna mozliwosc jest wtedy gdy pomiar "kontrolny" jest dokonywany w dokladnie takich samych warunkach i wedlug tych samych norm co pomiar dokonany przez producenta w celu wpisania usrednionego i zaokraglonego wyniku do instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wlasnie to wytłumaczyłem i teraz przykładem dam Jeśli CARPOWER 602 wg producenta ma 220 RMS w mostku a na tamtej stronie wychodzi ze 180 i pozniej sprawdzamy ze CARPOWER 1502 ma 500 RMS a w testach wyszło 380 RMS to juz mniej wiecej mamy zarys tej lini produktów. Do tego sprawdzamy teraz jakieś wzmacniacze MTX'a ktory podaje ze ma 150 RMS a w testach wychodzi ze ma 250 rms to mamy obiektywne spojrzenie jeśli chodzi o moc (bo są testy przy tych samych albo bardzo podobnych warunkach robione) wiec te 380 RMS CARPOWERA odnieść mozna do realnej mocy MTX'a 250 rms ( POMIJAJĄC KWESTIE DF i BRZMIENIA :P)

 

Podsumowując jeśli carpower na tle tej stronki zawyża moc swoich produktów to patrząc na "podobny produkt" CARPOWER np 604 tez bedzie miał zawyżoną moc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znajac norm pomiaru nie mozna mowic o przeklamywaniu przez producentow jedyna mozliwosc jest wtedy gdy pomiar "kontrolny" jest dokonywany w dokladnie takich samych warunkach i wedlug tych samych norm co pomiar dokonany przez producenta w celu wpisania usrednionego i zaokraglonego wyniku do instrukcji.

 

No właśnie o to mi dokładnie chodzi

 

Bo sugerując się stronką np www.amp-performance.de nie zawsze wiemy czy producent "kłamał" bo nie znamy warunków w jakich on dokonywał pomiarów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze wywizala sie scisle merytoryczna dyskusja:-)dziekuje wszystkim za rady wskazowki i spostrzezenia ja i inni niewtajemniczeni bedziemy wiedziec czego sie wystrzegac przy zakupie klocka konkretnej firmy i gdzie szukac parametrow biorac pod uwage ich wiarygodnosc:-)pozdrawiam:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...