Skocz do zawartości

Wzmak pobiera prąd gdy jest off


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Pytanie - czy to normalne że wzmacniacz na postoju (wyłączony) pobiera prąd?

Do rzeczy - zaniepokoiło mnie w moim samochodzie (Toyota Celica) rozładowywanie akumulatora przy dłuższym postoju bez odpalania (3 tygodnie). Zrobiłem pomiary poboru prądu na postoju, kiedy wszystko jest wyłączone. Pomiar pokazał pobór 120mA - trochę za dużo. Po dłuższych pomiarach okazało się że to właśnie Rodek, kiedy jest wyłączony pobiera 80mA (po jego odłączniu miernik pokazał 40mA, czyli norma). Mam jeszcze dwa u-dimension Glow i one na postoju nie pobierają nic. Wszystkie trzy wzmacniacze podłączone są bezpośrednio z akumulatora i sterowanie z jednostki, czyli włączają się kiedy odpala radio. Czy coś nie tak jest z tym wzmakiem, czy poprostu niektóre tak mają że łykają prąd na postoju, ale nie sądze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiar pokazał pobór 120mA - trochę za dużo.

Wczoraj wymieniałem akumulator i okazało się w warsztacie, że mam podobny problem. Co stwierdzono na szybko:

- upływ 140mA poboru przy wyłaczonym silniku i wyjętym pnaleu radia

- 1,5 A (!) przy wykręconym bezpieczniku głównym od audio (podpięta samam masa która idzie bezpośrednio na rozdzielacz audio)

- poniżej 40mA przy odpiętej masie audio z klemy minus

Nie miałem czasu się zagłębić ale ewidentnie coś jest nie tak z zasilaniem audio. Najdziwniejsze jest dla mnie to 1,5 A które gdziesz spieprza po samej masie. Mam zasilanie do radia pociągnięte z głównych rozetek z bagażnika (+ i -) kablem 2x2,5 mm2. Jedynie gdzie cos może uciekać to podłączenie radia do anteny i podanie sygnału zapalenia świateł do przyciemnienia wyświetlacza.

Będę wałkował temat i wrzucę co ustaliłem jak coś ustalę. Muszę tylko cęgi pożyczyć do pomiaru prądu stałego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...