Skocz do zawartości

2 nowe głośniki 100mm i 2 120mm to cultowego mercedesa


mastaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 103
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

dzięki to jest już konkretna rada

Konkretna bo pasuje do Twojej głupiej koncepcji która forsujesz od samego początku. Nie montuje się głosników z tyłu i na tym forum nie znajdziesz poparcia dla takiej konfiguracji. Jesli ktoś to doradza to znaczy że błądzi razem z Tobą. Nie będzie dobrego dźwieku z takiej konfiguracji choćbyś się zes%*ł. A jeśli chcesz jakikolwiek dźwięk to kup cokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALe po co sie spinac wszyscy wiemy ze wiekszosc seryjnych zestawow zagra lepiej niz ten "system" , nie widze sensu podpinania 10cm glosnikow pod wzmaka bo basu z tego nie bedzie a i radio da rade je zasilic. Pomysl jest bez sensu bo umiejscowienie glosnikow , oraz ich rozmiar raczej wyklucza mozliwoswc ze ten system zagra glosno i mocno basem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, uszczelnie/wygłuszę komorę pod głośnikiem, a co do postu wyżej - więc co mam jeszcze zrobić ? skrzyni w bagażnik nie chcę ładować, co myślicie o pomyśle który dałem wyżej, na temat mojego bagażnika, żeby w te miejsca po boku władować głośnik basowy a z tego kształtu po boku zrobić skrzynię, aby uzyskać typowy prostokątny bagażnik, bez żadnych wpustów - schowków po boku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzyni w bagażnik nie chcę ładować, co myślicie o pomyśle który dałem wyżej, na temat mojego bagażnika, żeby w te miejsca po boku władować głośnik basowy a z tego kształtu po boku zrobić skrzynię, aby uzyskać typowy prostokątny bagażnik, bez żadnych wpustów - schowków po boku

 

I ty to zrobisz? Nie wierzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli jest to wykonalne i 'obowiązkowe' w celu uzyskania pełnego dźwięku, to jestem w stanie poświęcić wiecej grosza i trochę pracy, mam znajomego stolarza, zapewne by mi pomógł, ale czy taka przestrzeń by starczyła i czy to wogole spełni swoją rolę? ma to wyglądać estetycznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja rada jest taka.Jak sam wczesniej napisales masz w domu glosniki yamahy. Nie wiem czy maszkino domowe czy tylko dwie kolumny stereo. Jesli masz kino z ampem (wzmacniaczem) i przynajmniej 4 kolumny (dwie przod, dwie tyl) wlacz i posluchaj jak gra samo stereo (dwie kolumny przednie) a jak gra calosc razem z tylem w trybie stereo. Bedziesz wiedzial o co chodzi tutaj wszystkim z tym tylem dlaczego "sie nie montuje". jedni wola stereo, inni dyskoteke :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dwie kolumny stereo. Widzę że ciężko połączyć cult z dobrą muzyką, postanowiłem poszerzyć głośniki z przodu do 120mm, wsadzić tam rainbow 120, do tego radio becker indianapolis i wzmacniacz. Jeżeli będzie mi brakowało kopa, pokombinujemy dalej. Ale teraz jaki wzmacniacz ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko wyczytałem że rainbow sl120 pod wzmacniaczem znacznie lepiej grają, podejrzewam że to może mnie zaspokoić, na samym radio szału nima

A gdzie wyczytałeś? Bo to taka obiegowa opinia powtarzana przez wszystkich. Owszem, brakuje troche mocy, bo wyciśniesz max 20W z radia na głośnik. Ten maks to już konkretne znieształcenia. Ciśnienia z tego nie będzie, ale przy normalnych głośnościach (czyli takich przy których można jeszcze rozmawiać) to nie będzie jakaś przepaść w stosunku do wzmacniacza. Kup same głośniki i zobacz jak to gra. Później będziesz myślał o wzmaku.

Co do tego że nie ma basu z 10cm to też obiegowa opinia. Zależy od aplikacji i samych głośńików. Oczywiście że głośńik z tej samej serii jednego producenta im większy tym niżej zejdzie, ale można kupić dobre 10ki które po wsparciu subem narawdę potrafią przyzwoicie zagrać. Wiadomo że sa to kompromisy, ale sam tak stawiasz sprawe że to nagłośnienie jest kompromisiem: jakość kontra ori wygląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mastaq nie czytaj juz wiecej bo worimiejscach za wiele nie zrobiszbez ingerencji w konstrukcje dechy rozdzielczej. Kup glosniki nawet te teczowe ktore tam chcesz i be3dziesz zadowolony nawet bez wzmaka. Jesli bedziesz chciec zrezygnowac z postawienia sceny na srodku deski to nie sluchaj innych tylko wstaw sobie nawet te 12cm w tylna polke. Jesli stwierdzisz ze glosniki pierdza przy wiekszychglosnosciach kup 4 ch wzmak i zalatwi sprawe (beda grac czysto przy duzej glosnosci) jesli nie jestes audiofilem, ktory bezkompromisowo szuka sceny na srodku deski poprzez 3way+sub,czy 2way+sub active/pasive i slyszy dziory w pasmie w zestawie za duza kase, dobiera klocki tak by ostateczna barwa dzwieku byla idealnie dobrana pod jego gust i wszystko tak "poczasowane", ze muzyke slychac tylko w miejscu kierowcy, to bedziesz zadowolony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup to co podoba sie tobie:-)to twoj system ty bedziesz sluchal:-)opinie uzytkownikow znasz wiec knuj:-)

jest jeszcze jedno zmartwienie.. Mam deskę rozdzielczą pokrytą skóra, nawet na dziurach skrzeczy, a co dopiero z mocnym audio na przodzie. A na to już się nic raczej nie poradzi, w końcu ma swoje latka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...