Skocz do zawartości

Wzmacniacz 4 kanałowy do radia z 1 parą RCA


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów,

 

do niedawna miałem w aucie 4 głośniczki Pioniera TS i tubę aktywną Boshmann Apache i w zasadzie mi to wystarczało. Niestety wzmacniacz w tubie przestał działać. Nowy do niego mogę kupić za 175 zł, ale postanowiłem troszkę poprawić co nieco w nagłośnieniu kupując wzmacniacz 4 kanałowy za 400 - 500 zł (wacham się jeszcze który to będzie, ale nie będę tu wałkował tego tematu bo się już dość o tym naczytałem) by zrobić zestaw tuba + przód. Na razie wzmacniacz będzie zasilał obecną tubę + głośniki 17stki które przełożę z tyłu w przednie drzwi. Z czasem wymienię je na lepsze i kupię skrzynię basową, ale zakupy te chcę rozłożyć w czasie.

Problem polega na tym jak podłączyć do 4 kanałowego wzmacniacza radio które ma tylko wyjście 1 parę RCA. Nie chcę zmieniać radia bo mam je dopiero 2 miesiące, a kupując nie przewidywałem że coś w moim Audio będę przerabiał.

Wiem że niektóre wzmacniacze mają wejście Hi-Level, tyle że to nie jest najlepsze rozwiązanie jakościowe.

Da się to jakoś inaczej sensownie podłączyć, czy jedynie przez to Hi, a jeśli już to lepiej głośniki czy suba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup rozgałęźniki RCA, dokładnie 3szt. Nie wiadomo tylko, czy na to wyjście idzie sygnał zsumowany, czy może mono (lewy). Tak czy inaczej, stracisz stereo.

Możesz też puścić przez wejście wysokopoziomowe, jednak tak jak piszesz nie jest to "najlepsze rozwiązanie jakościowe".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, w zasadzie to zamiast rozgałęźniaczy można kupić same końcówki RCA i rozdzielić kabel. Tak se o tym pomyślałem bo i tak chciałem je wymienić, ponieważ po 4 latach końcówki kabli są mocno spłaszczone na zagięciach, a dodatkowo w jednej końcówce ułamał mi się ten bolec od +.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...