Skocz do zawartości

Składamy Kompa do gier


szymek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wita Panowie.

 

Zima zbliża sie wielkimi krokami i trzeba wymienic kompa na coś lepszego typowo do gier.

Na moim kompie nie bardzo chcą ruszyć nowe gry gdyż już kilka latek ma.

 

Teraz co mamy w chwili obecnej:

 

Obudowa Midi Tower MCH black w\o PSU

Zasilacz Feel I 350 ATX 350 W ATX 12V PFC fan 12cm

Płyta glówna ASUS P5VD2-VM\S P4M900 SATA2 LAN RAID VGA uATX

Procesor Intel Pentium D 805 2,66GHz\2x1MB\533MHz LGA775

Radiator Glacialtech lgloo 5056 Light LGA775 Pushpin

Moduł Pamięci DDRAM2 1024 MB 667MHz HYNIX

Dysk Twardy ExcelStor J8 160S 160GB 8MB 7200rpm

 

Teraz pytaanie co można zostawić a czego nie wydaje Mi sie ze procek moze zostac a reszte wymienic... aaaa zapomiał bym:

Karta Graficzna to NVIDIA GeForce 8500 GT

 

To było by na tyle czekam na propozycje i sugestie Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo gadać, słaby sprzęt. Powiedz co ile masz kasy do wydania to ci coś wykombinuję. Od razu mówię że gotowych zestawów nie kupuj bo są kiepskie. Są sklepy w których sami ci złożą z wybranych przez ciebie części sprzęt który będzie dużo lepszy od takiego samego gotowca w identycznej cenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem to się nie wypowiem

Ale na konsolach jest to przecież łatwiejsze

Nie trzeba instalować gier

Nie musisz się martwić że za rok lub dwa jakiejś gry nie odpalisz ze względu na słabość sprzętu

 

I jak gram to po to żeby grać a nie podniecać się grafiką :zawstydzony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do czasu next gen'ów. I wtedy znów się zacznie wojna, co lepsze.

Dokładnie, ale puki co jakość grafiki jest lepsza na pc. Na konsoli się przyjemniej gra, sam osobiście mam PS3 i powiem że dużo lepiej się gra na konsoli. Ale niestety ma to też swoje minusy w postaci np. drogich gier (mówię o PS3).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem to się nie wypowiem

Ale na konsolach jest to przecież łatwiejsze

Nie trzeba instalować gier

Nie musisz się martwić że za rok lub dwa jakiejś gry nie odpalisz ze względu na słabość sprzętu

 

I jak gram to po to żeby grać a nie podniecać się grafiką :zawstydzony:

 

1. Osobiście w FPS'y wolę grać klawiaturą i myszą (niby można podłączyć, ale to jakoś nie to)

2. Na PS3 trzeba instalować gry

3. W czasie gdzie konsola już bardziej komputerem się staje nie byłbym taki pewien, przecież po coś są nowsze wersje sprzętowe konsol (nie mówię tu o nowszych generacjach)

4. Next geny nie są niestety kompatybilne ze swoimi poprzednikami

 

Gry są kilkukrotnie droższe niż na PC

Grafika też odbiega od PC'ta.

Kiedyś do konsoli wkładałeś grę, 10s i grałeś. Teraz zanim się system odpali, zanim gra się zainstaluje... to odechce Ci się grać :P

 

Przykład:

GT5 Prologue instalował się ok.20 min.

 

Kiedyś generalnie konsola była fajnym narzędziem do gier, teraz niestety trochę straciła wg mnie, zwłaszcza jeśli ten sam tytuł wychodzi na komputer to w 99% mamy lepszą grafikę i gra jest bardziej rozbudowana.

 

Nie wiem jak na X'ie ale PS3 nie daje rady :krzeslem:

 

Przykład:

Wolverine Uncaged na konsoli jest sporo obcięty w stosunku do wersji z PC - chociaż nie ma co ukrywać wygodniej się gra na padzie (ale do komputera to też nie problem).

 

P.S. Może to się nie spodobać, ale wg mnie konsole to tylko Nintendo (i jest 100% zabawy) a do "poważniejszych" pozycji PC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamul troche gram na PS3 i nigdy nie musiałem instalowac gry ( chyba ze demo)

W GT 5 Prologue grałem i nic nie instalowalem

Na Xbox możesz instalowac grę ale tez nie musisz jak nie masz np. miejsca na dysku

Po niby instalacji gra idzie " plynniej" i konsola nie musi co chwile docztywac danych z płyty, przez co jest troche ciszej w czasie gry

Wii może jest fajne ale do grania w grupie ale nie samemu

Bo tam to grafika jest prawie jak na Atari lub Amidze 500

 

Ale to jest moje zdanie i nie musisz sie z nim zgadzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jednak polecałbym PC do gier.

Kupując konsolę zostajesz z jej wydajnością nieomalże do końca.

Jak złożysz raz dobrego (takiego z głową) pc to nawet w razie kiedy nowa gierka ma już większe wymagania to sprzedajesz komponent za jakieś normalne pieniądze, dokładasaz 100 czy 200 plnów i znowu przez jakiś rok masz problem z głowy.

Mój sprzęcik już trochę wiekowy (ale za 6to teraz tani), ale w ostatniego COD3 grałem na max detalach bez najmniejszego problemu (bez podkręcania).

Jedynie jeśli będziesz kupował zasilacz to proponuję coś dobrego, bop takiego fortrona upolować będzie bardzo ciężko.

Aktualny mój konfig:

Typ procesora DualCore Intel Core 2 Duo E6750

Karta wideo nVIDIA GeForce 9800 GT

Nazwa płyty głównej Foxconn P35A-S

DIMM1: OCZ Reaper HPC OCZ2RPR8001G

Zasilacz fortron FSP350-60THA-P :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekam na propozycje i sugestie

 

napisz np. w jakich kosztach ma się zmieścić cała jednostka to coś by się tu prędzej wykombinowało bo z tego kompa co masz to raczej cały był by do modernizacji jeśli chcesz grać w dobre gry przy full detalach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz problem z CA, to piszesz na naszym forum. Masz problem z kompem, to pisz na odpowiednim forum.

 

Z tego co mi wiadomo to ten dział jest by dyskutować o wszystkim i o niczym nie koniecznie związane z CA.

Po co mam sie logowąc gdzie kolwiek żeby uzyskać kilka informacji skoro pewnie na tym forum jest grono Ludzi na codzien zajmującymi sie komputerami.

 

Teraz tak odnośnie tematu kwota jaką możemy wydac to 2,5tys jak w tytule :)

Ja myslałem żeby tylko procka zostawić a reszte wek chodz to tylko moje zdanie.

Czekam na propozycje?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...