Skocz do zawartości

Początki "zestawu młodego amatora dźwięku"


phanteon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Pierwszy temat na forum. Czytam od jakiegoś czas, staram się coś łapać, choć idzie mi to powoli - ale każdy kiedyś zaczynał :)

 

Nie będę Wam tu przedstawiał swojej historii życia - ale ojciec, który uwielbiał muzykę i ma zamiłowanie do sprzętu audio do czegoś zobowiązuje. Zakupiłem nowe auto, więc w końcu się zdecydowałem na zamontowanie czegoś lepszego od serii.

 

Obecnie posiadane elementy

- Glow 4075

- Morel 6

- Pioneer P88RS

 

Jest to zestaw, po przejrzeniu paru tematu, dla "początkującego amatora". Doczytałem, że muszę zająć się zwrotnicami w Morelach i można fajnie wyciągnąć średnicę nawijając drut (ale gdzieś tylko mi się to o uszy obiło, ktoś mnie musi jeszcze oświecić). Pionka kupiłem wybierając między 9835 a nim. Zdecydowały względy estetyczne oraz okazyjna cena Pionka. Myślę, że na razie pionek jest wystarczającą jednostką.

 

Plany na najbliższą przyszłość:

- ogarnięcie radia - mam nadzieję, że ktoś mi w tym pomoże, bo czasówki, filtry, zwrotki...będzie co czytać w długie zimowe wieczory,

- porządne wygłuszenie drzwi, bo teraz mimo, że nie brzmią jak puszka to...wręcz się czuje jak "dużo" dźwięku zostaje w drzwiach,

- dostawienie szybkiej 10' (wiem, że Glow wiele nie uciągnie, zresztą ma tylko dogrywać a nie budzić osiedle) - może Carvin Vega 104?

- ogarnięcie zwrotnic i tego "nawinięcia drutu".

 

Chętnie poczytam jakieś uwagi, spostrzeżenia, podpowiedzi.

 

Auto: Passat B5FL Variant.

 

Pozdrawiam

 

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematow o Tempo jak i o instalkach jest duzo. Moim zdaniem zanim zaczniesz cos zmieniac najpierw zamontuj i posluchaj. Masz jeszcze promocje na maty GMS na forum zrob nimi dokladnie zamontuj wszystko i odsluchy. Jak juz zacznie ci brakowac czegos to wtedy mozna dalej myslec , ja akurat jestem wrogiem wzmaka ktory masz bo zupelnie mi nie odpowiada jego gra , natomiast radyjko fajne mialem kiedys ten model i sobie chwalilem mimo ze pomijajac LPF i HPF to nie korzystalem z niczego innego , bez czasow tylko gra na flat na ori zwrotkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie coś nie mogę znaleźć nic o tym na jakie zwrotnice zmienić ani nic o tym "nawijaniu drutu"..oraz jakie będą tego efekty

 

Masz jeszcze promocje na maty GMS na forum zrob nimi dokladnie zamontuj wszystko i odsluchy.

 

Muszę przeliczyć koszty i będę robił.

 

ja akurat jestem wrogiem wzmaka ktory masz bo zupelnie mi nie odpowiada jego gra

 

Pewnie kiedyś pomyślę co z tym zrobić

 

natomiast radyjko fajne mialem kiedys ten model i sobie chwalilem mimo ze pomijajac LPF i HPF to nie korzystalem z niczego innego , bez czasow tylko gra na flat na ori zwrotkach.

 

Dobrze rozumiem, że po wygłuszeniu drzwi i dołożeniu sub'a będzie na prawdę "godnie"? Nie do końca chce mi się mocno zagłębiać w szczegóły i tajniki CA. Chciałbym wycisnąć "ile się da" w ramach sensownych zmian z obecnego zestawu - mam nadzieję, że sensownie i zrozumiale się wyraziłem :wstyd:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze aktywne zwrotnice lub caly system aktywny :) lub znajdz magika w okolicy co zrobi ci zwrotnice...

 

Musisz jaśniej, bo do niedawna nie wiedziałem, że chich to RCA :wstyd:

 

 

nie szukaj nic o nawijanu drutu...jesi wiesz tyle co piszesz o nawijaniu drutu to szkoda głosników :) daj to dla kogos kto to ogarnia...

 

A to tak - ja nic nie grzebię w aucie sam, to by się skończyło pożarem :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio bardzo fajne, wzmacniacz też nie jest zły, ale jakbyś myślał o upgradzie to chyba najlepiej wymienić właśnie ten element..

O zwrotkach bym narazie nie myślał, chyba że temat jest prosty i tani.

Możesz też spróbować aktywki to puść sobie odrazu kable z tweetera do zwrotnicy i bezpośrednio na wzmacniacz drugi.

 

A radio ogarniesz szybko - zobaczysz ;) Pionek ma bardzo łatwą obsługę, tylko mnogość funkcji sprawia na początku wrażenie skomplikowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko jest kwestia wymagan , 90% ludzi po dobrym zainstalowaniu tego co masz i zestrojeniu jezeli nie poczuje bakcyla na ciagle zmiany to bedzie zadowolona i wrecz zdruzgotana jakoscia w porownaniu do seryjnego naglosnienia , reszta ludzi za miesiac dwa zacznie wymieniac kolejne elementy zeby bylo jeszcze troche lepiej. JA bym przygotowal drzwi zamontowal i odsluchal a pozniej myslal czy faktycznie trzeba robic zwrotke , bi amping czy aktywke bo pewnie wystarczy na dlugi czas ale to nie zmienia faktu ze przeciagniecie dodatkowego kabla do drzwi to koszt 20-30zl i warto to zrobic bo moze sie przyda a jak nie to trudno ale bedziesz gotowy na krok do przodu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90% ludzi po dobrym zainstalowaniu tego co masz i zestrojeniu jezeli nie poczuje bakcyla na ciagle zmiany to bedzie zadowolona i wrecz zdruzgotana jakoscia w porownaniu do seryjnego naglosnienia ,

 

Myślę, że tak będzie w moim wypadku. To teraz trzeba zrobić wygłuszenie drzwi. Znaleźć kogoś kto mi to pomoże wystroić.

 

A co w bagażnik wsadzić? Słucham szeroko pojętej muzyki gitarowej - od Acustic Alchemy, Gary Moora, Mike Oldfielda przez przez Stinga do Godsmack (strasznie zawiedziony jestem jakością ich płyty) do ostatnio katowanego Limp Bizkit. Teraz czekam na nagranie koncertu, który ojciec wczoraj nagrał - http://hbo.pl/movie/rock-and-roll-hall-of-fame-koncert-na-25-lecie_-70509

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że tak będzie w moim wypadku.

 

Wielu tak myślało.. w tym ja :wink2:

 

 

Co do suba to ja bym Ci radził podjechać do jakiegoś dobrego sklepu CA ( jeśli masz taką możliwość) i podłączał w samochodzie różne skrzynki po kolei i bez pośpiechu - w ten sposób zobaczysz co Ci sie spodoba i tym samym poznasz swoje preferencje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu tak myślało.. w tym ja :wink2:

 

Mam jeszcze plany odnośnie innych "tjuningów" auta a budżetu może nie starczyć :P

 

Co do suba to ja bym Ci radził podjechać do jakiegoś dobrego sklepu CA ( jeśli masz taką możliwość) i podłączał w samochodzie różne skrzynki po kolei i bez pośpiechu - w ten sposób zobaczysz co Ci sie spodoba i tym samym poznasz swoje preferencje..

 

A z posiadanych wiadomości co do moich preferencji muzycznych, posiadanych klocków coś możecie podpowiedzieć? Z tego co poczytałem troszkę to do moich oczekiwać najlepsza będzie szybka 10tka, żeby dograć szybką stopę. Nie interesuje mnie rozsadzanie auta, ogłuszanie siebie i osiedla. Chciałbym, żeby to było szybkie i nie rozjechane uderzenie. :)

 

http://www.sklep.audiobas.pl/pl/p/Promocja-4-x-GMS-04-2-x-GMS-02/346

 

Taki zestaw styknie na przód Passata B5FL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki zestaw styknie na przód Passata B5FL?

 

Na jedną warstwę raczej starczy..

 

Co do suba to zależy też czy lubisz dużo basu, czy ma to być delikatne uzupełnienie, bo jak chcesz poczuć bas (nie mówie tu wcale o jakimś konkretnym ciśnieniu) to taka 10 w zamkniętej skrzyni może Ci nie wystarczyć, a tego w sumie nikt nie przewidzi..

Jak ma być delikatnie i przyjemnie to CV którego podałeś jak najbardziej się nada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jedną warstwę raczej starczy..

 

No to ładnie, że na jedną raczej starczy :przestraszony:

 

Co do suba to zależy też czy lubisz dużo basu, czy ma to być delikatne uzupełnienie, bo jak chcesz poczuć bas (nie mówie tu wcale o jakimś konkretnym ciśnieniu) to taka 10 w zamkniętej skrzyni może Ci nie wystarczyć, a tego w sumie nikt nie przewidzi..

 

Myślę, że wbiję się komuś do auta i posłucham jak to wygląda

 

Podlacz wszystko aktywnie i wyciagniesz naprawde duzo z tego zestawu Jakis maly piecyk na gwizdki. Woofery z tego co masz narazie i bedzie si.

 

 

Jeszcze nie wiem co to znaczy, ale sporo osób to proponuje, muszę się popytać jakie sa koszty takiego podłączenia (graty, montaż itd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wiem co to znaczy, ale sporo osób to proponuje, muszę się popytać jakie sa koszty takiego podłączenia (graty, montaż itd).

 

 

Na pewno dodatkowy jeden wzmacniacz (tweetery), ewentualnie z Glowa osobno woofery i osobno tweetery. Pare metrow kabla glosnikowego wiecej i jedne RCA dodatkowo. Koszt nieduzy a napewno duuuza mozliwosc ustawienia brzmienia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem czy to jest dobre rozwiazane, od razu pchanie sie w aktywke przy pierwszej instalacji i braku podstawowej wiedzy

 

najpierw jakis poprawny zestaw pasywny, poznasz podstawy itp. a jak zacznie czegos brakowac to na aktywke przejsc to najmniejszy problem pod warunkiem ze nie popelnisz wiekszych bledow przy montazu bo aktywka wszystkiego nie naprawisz i nie gwarantuje ze zestaw zagra lepiej niz przy pasywnym podziale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem czy to jest dobre rozwiazane, od razu pchanie sie w aktywke przy pierwszej instalacji i braku podstawowej wiedzy

 

najpierw jakis poprawny zestaw pasywny, poznasz podstawy itp. a jak zacznie czegos brakowac to na aktywke przejsc to najmniejszy problem pod warunkiem ze nie popelnisz wiekszych bledow przy montazu bo aktywka wszystkiego nie naprawisz i nie gwarantuje ze zestaw zagra lepiej niz przy pasywnym podziale

 

Nie biorę sie za grzebanie w sprzęcie. Napisałem dziś maila do Audiomanufaktury w celu "poradzenia się" i może jakiegoś przybliżonego kosztorysu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym zrobil całą instalke sam(rozciaganie kabli itp)a skonfigurowac radio to do fachowca,tu kupisz wzmaka pod tweetery duzo taniej i lepszego..w uzywce od pewnych rąk.a jaki wzmak pod tweetery patrz tu,baaardzo duzo o tym jest

http://www.strefacaraudio.pl/forum/5-wszystko-o-sprzecie-car-audio/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...