Skocz do zawartości

Zakup radia


ARTekziom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Obecnie jeżdżę z Blaupunkt Casablanka mp56 jednak chciałbym zmienić je na coś lepszej jakości. Na przodzie mam HSK 165 nowy model na ori zwrotkach podłączony pod Genesis profile five. Drzwi oczywiście wygłuszone. Czekam jeszcze na RCA Phonocar te zielone bo narazie głośniki grają na dwóch kanałach. Śledzę od jakiegoś czasu eBaya i jest kilka Alpinek (9812RR, CDA-9884R, CDA-7873R, CDA-9855R, CDA9852RB, CDA-7893R, CDA-9887R i inne) jest nawet Kenwood PSW9531 więc jak widzicie jest w czym wybierać. Muzyka jakiej słucham to głównie HH ale zdarzy się, że poleci Rock i inne gatunki muzyczne. Mam nadzieję, że ktoś pomorze dobrać jakieś radyjko.

 

Pozdrawiam, Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najgorsze z nich to cda9884, bo najnizsza polka, ale przyjemnie gra miesistym dolem, gorzej jest troche z gora, ale zawsze mozna sciszyc o kilka dB tweeter

 

Do HH to w sam raz ale skoro to najniższa półka to może coś lepszego. A jak ten model CDA-9812RB. Jest coś warty? Jest niedaleko mnie i może była by możliwość podłączenia go przed kupnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja podepne się pod temat :) bo nie będe nowego zakładać . Szukam radia max do 500zł nowego. Moje propozycje to:

 

1. SONY CDX-GT650UI - http://allegro.pl/sony-cdx-gt650ui-pilot-usb-aux-30tys-kolorow-i1926722029.html

 

2. JVC KD-R621 - http://allegro.pl/jvc-kd-r621-pen-2gb-pilot-multikolor-fv23-k-ce-i1915919045.html

 

3. CLARION CZ209E - http://allegro.pl/clarion-cz209e-cd-mp3-usb-tuning-rzeszow-sklep-i1887407732.html

 

Na początku będzie musiało napędzić przednie morel maximo 6.2 lub Hertz HSK 165 (o ile jeszcze dorwę w dobrej cenie). Potem przód będzie napędzać wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Odrazu sorry za offtop, czy radio wymaga wymiany przewodów zasilających? Myślałem dać linke 4mm2, ktoś kiedyś pisał o 8-10mm2. Mam pionka 9300sd on ma 10A max pobór prądu. Mam jeszcze pytanie odnośnie bezpiecznika, a mianowicie czy jest on potrzebny na + do radia? Na wzmacniacz to wiadomo ale na radio:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam czegoś dobrze grającego i ladnie wyglądajacego

 

z naciskiem pewnie na to drugie? dobre granie- co dla ciebie to znaczy, czego oczekujesz??

 

jesli mialbym mozliwosc kupienia za taka cene jak ten deh-9300sd to patrzylbym za uzywka alpine cos typu CDA 9835r, 9855r ze wsazaniem na ten pierwszy

 

czy jest on potrzebny na + do radia?

 

masz wtedy zabez[ieczone radio [przed przepieciami, zwarciami. Lepiej dla radia, zeby byl, uwazam, ze powinien byc.

Radio Nie wymaga wymiany przewodow zasilajacych. Pradowy przewaznie jest troche grubszy jak np. glosnikowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś 500-600 zł +- 3 warunki 3xrca usb i bardzo delikatna góra

 

jakie masz klocki, ze tak ostrzy?? Moze wystarczy sciszyc tweeter na zwrotce i po klopocie, albo jak masz aktywke z radia, sproboj pobawic sie zboczami i nizszym cieciem tweetera. Dwie propozycje masz w moim poprzednim poscie, bardzo dobre propozycje moim zdaniem (jeszcze jvc kd-sh1000 jest w tej cenie i z tymi warunkami) ktos na pewno dorzuci jeszcze pare propozycji, ja tylko te jednostki w tych pieniadzach slyszalem, jednak 9835 bedzie ciezko znalezc za 500-600zl w normalnym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK czyli jaki to ma być bezpiecznik? Skoro radyjko ma 10A to na przewodzie ma byc 8A-10A? I jeszcze pytanko, jeśli radio ma napędzć tylko przód i suba oczywiście na wzmaku to wywalać z iso to co odpowiada za tył?

 

iso nie musisz podlaczac od glosnikow, nie bedzie to potrzebne (te kabelki od niepodlaczonych glosnikow). Mozesz na kablu zalozyc w oprawce bezpiecznik ("jazeniowke"-szkalna rurke z drucikiem w srodku z blaszkami na koncach) 5-8A bedzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci gra ten Pionek - zadowolony ?

 

Narazie go jeszcze nie podłączyłem, ale nie będę mógł za wiele powiedzieć bo narazie drzwi nie zrobione i seria. Kupiłem go tylko dlatego, że grał u kolegi i podobała mi się jego barwa( zrobione drzwi slx 265+junior). Mam zamiar zapodać sobie taki sam sprzęcik. Ja chcialem nowe radio i to mi odpowiada, jeśli myślisz o lepszych głośnikach i wzmaku to chyba lepiej kupić dobrą używkę. Na moje ucho SLX 265+Junior+Pionek gra świetnie np w porównaniu do Alpine IDAx313 które miał wcześniej.

 

Ciężko coś pisać bo każdy ma inne ucho i głębokość kieszeni ja jestem zadowolony i dżwięku i kosztów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie masz klocki, ze tak ostrzy?? Moze wystarczy sciszyc tweeter na zwrotce i po klopocie, albo jak masz aktywke z radia, sproboj pobawic sie zboczami i nizszym cieciem tweetera. Dwie propozycje masz w moim poprzednim poscie, bardzo dobre propozycje moim zdaniem (jeszcze jvc kd-sh1000 jest w tej cenie i z tymi warunkami) ktos na pewno dorzuci jeszcze pare propozycji, ja tylko te jednostki w tych pieniadzach slyszalem, jednak 9835 bedzie ciezko znalezc za 500-600zl w normalnym stanie

 

przód dls Ca21

monoblock Blaupunkt tha 1400

z przodu siedzą nieszczęsne Nertze. trochu je wyregulowałem, ściągnąłem górę, ale dół teraz buczy... i tego nie da rady wyregulować próbował suzuki i jeszcze kilku. ale nerki tez pod wymiankę idą i zasiądzie 3-ci wzmak tylko pod tweetery. :) a alpina CDE 9880r? na nią swojego czasu chorowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alpina CDE 9880r? na nią swojego czasu chorowałem.

 

 

odpusc sobie, to seria nizsza od cda, nie warto. popatrz na moj post wyzej troche, ten z 3 propozycjami. Bedziesz zadowolony na pewno z jednaj z tych propozycji, to radia z wyzszej polki z procami "wdzieku", aktywnymi zwrotami, filtrami, czasowkami, dzieki czemu wyregulujesz sobie barwe pod siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Heh, nie chce zakładać nowego tematu więc też się podepnę.

Też zamierzam zmienić radyjko.

Obecne to alpine 9880r. Z przodu siedzą rainbowy csx 265 podpięte pod sony xm6020.

Zastanawiałem się nad:

alpine 9855r

pioneer p88rs

kenwood kdc-psw9531

clarion dxz868rmp

Proszę o opinie na temat radyjek, ewentualnie taki mały ranking ;) Weźcie pod uwagę, że te tweetery są dość ostre... Poza tym występują różnice cenowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alpine 9855r

pioneer p88rs

kenwood kdc-psw9531

clarion dxz868rmp

 

Są to dość dobre radia(i drogie), najlepiej by było jak byś podjechał do kogoś kto takie posiada i podłączył sobie, wiedział byś na czym stoisz i sam zadecydował które granie Ci najbardziej odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...