Skocz do zawartości

Komory zamknięte pod głośniki 165 mm


bogus1984
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Szanowni Koledzy, chodzi mi po głowie cały czas temat zamkniętych komór do głośników przednich... Autko to Nissan Sunny N14, 3 drzwi. Autko małe, ale te furtki są jakieś przepastne :) Głośniki mimo wygłuszenia, dystansów jak na moje złote ucho (takie żarcik :D) się tłuką w tych drzwiach, taki blaszany, głuchy dźwięk. Myślę o wycięciu kieszeni i zastąpieniu ich komorami zamkniętymi. Myślałem je wykonać z HDF (płyta z paneli podłogowych około 8 mm grubości). Co myślicie o takim materiale, jeżeli ktoś robił może takiego dziwaka :) może by mi coś podpowiedział: czy HDF to dobry pomysł, jakieś wskazówki co do obicia, wykończenia, może ma ktoś jakieś zdjęcia, turtka :) Myślę, że pojemność wyniesie jakieś 7 - 9 litrów. Wszelkie uwagi mile widziane :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj bo było już o komorach właśnie tak robionych (może nie na HDF):

Mehow z audiomanufaktura.pl z Redy już parę autek tan zrobił.

M.in.:

http://www.strefacaraudio.pl/topic/9019-mercedes-w124/page__p__90742__hl__w124__fromsearch__1#entry90742

Tutaj autko 4 drzwiowe. W 3d będzie więcej miejsca.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem je wykonać z HDF (płyta z paneli podłogowych około 8 mm grubości). Co myślicie o takim materiale, jeżeli ktoś robił może takiego dziwaka :)

Generalnie to nie ma zasad, ale wszystkie komórki z jakimi się spotkałem w necie są robione z MDFu + włókno szklane.

Tu masz jeszcze jeden przykład:

http://www.strefacaraudio.pl/topic/20664-oldsmobile-alero-brax-team/

no i mój skromny projekt w trakcie realizacji, więc nie mogę jeszcze nic polecić:

http://www.strefacaraudio.pl/topic/20826-przod-w-audi-a4/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba będę atakował temat, w tym Mieczysławie bardzo fajnie to wygląda :zawstydzony: Ja będę jechał po łatwości i ładności :). Raczej walnę coś kanciatego, okleję jakimś materiałem i git. Trzeba zakupy zrobić, myślę o tym HDF, ale trzeba by tam jakieś listewki drewniane dawać, żeby to skręcić do kupy, a w MDF jak by zawiercił otworki to by skręcił wydaje mi się, że bez większego problemu... Bardzo bym się pewnie mile zaskoczył odnośnie jakości grania przodu, bo na obecną chwilę zupełnie mi to nie pasuje, gwizdek daje ok, a woofera ni hu hu :zdegustowany: Hi Endu nie mam, ale wiem, że może to grać na prawdę przyzwoicie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpusc sobie HDF (okrutny do obrobki...) polecam wloknoszklane (prosta i chgyba najszybsza metoda), zrobisz stelaz z drutu, listewek drewnianych dokladnie w takim ksztalcie jaki cie interesuje, oprzesz to wszystko na kieszeniach (bedzie to przednia i spodnia czesc komory)i naciagnij jakas tkanine (nawet koszulke stara) inakladaj pokoleji warstwy maty szklanej az do uzyskania pasujacej tobie sztywnosci scianek. Na koniec szpachla samochodowa ladnie wykoncz, wyszlifuj i masz sliczne komory ponobicu :) Ja tak mam zamiar to zrobic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę myślał, ale najpierw muszę skasować świst w głośnikach Do tej pory było dobrze, ale tweetery trochę inaczej zamontowałem i przeniosłem zwrotnice i się zaczęło... Chyba nie będę za wiele kombinował tylko przewody głośnikowe puszczę górą po lewej stronie a sygnałówki górą po prawej, wymieniając wszystkie kabelki i przeniosę zwrotki. Jeszcze jutro pokombinuję, bo jedna zwrotka wylądowała blisko bezpieczników, a druga niedaleko takiej śmiesznej płytki oporowej od nawiewu i może te zwrotki zbierają jakieś zakłócenia, bo sygnałowych nie dotykałem :zakrecony:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...