Skocz do zawartości

2x16cm w drzwi seicento pod radio


kubsiol206
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Sprawa wygląda tak. Laska do Maja jeździ Sejem i chcę żeby póki coś jej grało.

 

Radyjko to Sony CDX-GT828. Całkiem przyjemne i za dobrą kasę wyrwałem.

 

Kufer już ogarnięty - wyląduje tam RE 8" w zamkniętej 10L pod jakimś piecykiem 150w rms (JBL decade, PS100 lub stara alpine)

 

Problem z przodem. Jako, że nie ma wogołe miejsca na głośniki to zamówiłem panele na 2x16cm w drzwi.

 

Nie chcę się bawić w wygłuszenia, wzmacniacze na przód etc. Chcę proste głośniki pod samo radio.

Wiem, że starym sprawdzonym głośnikiem jest Helix DB. Miałem go kiedyś u siebie i grał OK, ale nic lepiej niż jakiś Phonocar u kumpla.

Więc po co przepłacać (zwłaszcza że panele z głośnikami zostawiam w aucie przy sprzedaży).

 

Czytam i czytam i póki co jestem w kropce.

 

Czy pójść w 3way czy 2way?

 

Myślałem o phonocar TD (zastąpił linię YL) - 4 woofery to mam 200zł i z 50zł za tweeter.

Potem zobaczyłem ciekawy 3way - Soundstream SF652T (na promocji po 80zł za komplet co daje 160zł za dwa) cena kusząca.

 

GMS? też spoko ceny ale jakość pewnie shitowa.

ALPINE SXE1750S? 140zł za odseparowany. Do tego jakiś woofer w drugą dziurę i też będzie za wsio z 250zł.

 

Pomysłów dużo. Słyszałem tylko Helix DB (tu się robi 500zł za dwa komplety) i Phonocar YL.

 

Może ktoś ma większe doświadczenie w głośnikach pod radiem

 

a jeżeli 3way to jest też Phonocar 66/026 za 35zł komplet :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie troche dziwne podejscie

sub w bagazniku pod wzmacniaczem a z przodu tylko radio?

a nie latwiej i lepiej podlaczyc wzmacnaicz 4 kanalow?

A lepsze jest sub pod radiem i przód na wzmacniaczu?

Takie podejście jaki budżet: 4 kanały nie chcą być tańsze niż 2 lub 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Phonocar? Niby lepszy od GMS. Słuchał ktoś?

 

?? Dlacego ? Bo nazwa lepiej brzmi marketingowo ?

Stare GMS i sub i zestaw byly rewelacja cenowa , ten ich subik za 99zl zamiatal brzmieniem produkty dwa razy drozsze a zestaw dla mnei gral przyjemniej od helixow. Nowe gms nie trzeba mowic jakie glosniki przypominja do zludzenia nic tylko czekac az ktos przetestuje i moze bedzie kolejny hit forumowy:D

 

Szkoda swoja droga ze kupiles panele na 2x 16cm zamiast na dwa zestawy na strone wydawac kase mogles za nia wygluszyc drzwi i efekt bylby lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o forsowanie swojego zdania bo wzmak to tez wazna czesc systemu ale , na poczatku mialem szybka wrzute w aktualnym aucie radio wzmak przod i nie gralo to poprawnie na dole, zrobilem wygluszenie , no powiedzmy postaralem sie :D I bylo bardzo dobrze w dolnych rejestrach , teraz padlo mi radio i gram na fabrycznym radiu bez wzmaka na samym przodzie i mimo ze nie idzie sluchac bardzo glosno to jednak nawet lusterko zadrzy przy powiedzmy 60% glosnosci bo dalej juz przester. Chce w ten sposbo przekazac ze lepiej dobrze wygluszyc niz bez wygluszenia grac ze wzmakiem , bo zmienia sie tylko profil brzmienia i moment pojawienia sie przesteru ale glosnik jak nie mogl grac dolnego pasma tak nadal nie moze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra :) wygłuszę furtki :) zostało mi trochę stp.

 

Ktoś wie czy łatwo się ściąga tapicerkę z seja (za dużo jej nie ma).

 

Jak zabraknie materiału to dekarką pojadę.

 

Ale mam stp 2 arkusze po 50cmx50cm więc trochę jest.

 

Woofery mam już od Helix DB 62.1, nie męczone bo grały u ziomka pod radiem.

 

Teraz jakiś zestaw odseparowany i gitara. Może drugi DB62.1 (chyba teraz jest już inna seria).

 

A Macrom?

 

GMS są 660 oraz jakieś nowe serie 1765 i 1865

 

za dobrą kasę mogę kupić HSK 165

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dwa mam 4 głośniki do napędzenia z przodu.

 

Więc 4kanałówka byłaby na sam przód. Plus piec do suba

przod mozna spiac rownolegle i obejdzie sie tylko z niedroga 4-kanalowka...

 

Nowe gms nie trzeba mowic jakie glosniki przypominja do zludzenia nic tylko czekac az ktos przetestuje i moze bedzie kolejny hit forumowy:D

kolega je montowal i mowil ze graja "bardzo basowo"

niestety wiecej informacji nie mam (mowa o tych drozszych wooferach)

 

 

a bawil sie ktos moze w drzwiach membranami biernymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogles za nia wygluszyc drzwi i efekt bylby lepszy.

 

widziales temat mastah22?? Pisalem do niego wczoraj i mowil,ze gdyby mial drugi raz cos takiego robic nigdy by sie nie podjal tego. dojscia malo co a efektu ZERO w tym aucie.

 

Do autora: Wrzuc w fabryczne miejsca coaxiale 10cm i jajka w polke. podlacz to wszystko pod wzmak i bedzie gitara. Nie bardzo widze por radiem 2x16cm, po co?? lepiej by zagralo 13cm pod wzmakiem 50 wrms i lepiej by zagralo w komorach ktore chcesz wykonac.

 

Maialem ten sam dylemat do wczoraj do rozmowy z mastah22 tyle ze mam cinquecento, lae roznica znikoma w budzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam zrobie to bede sie wypowiadal co do efektow w danym aucie , a nie sluchalem ani nie robilem cienkiego, co za tym idzie nie wiem jak duza jest roznica pomiedzy zrobionymi drzwiami i nie zrobionymi i jak zagraja dane glosniki co tez ma wplyw, poniewa byc moze glosniki potrzebujace mniej miejsca zagraja inaczej a moze 2x16cm zagra jeszcze gorzej niz jedna sztuka , tylko pytanie co zagra lepiej 16cm w wygluszonych drzwiach na solidnych panelach czy 10cm pod radiam w fabrycznym miejscu ? Mimo wszystko moge troche kasy wylorzyc na stol w ciemno ze jednak moja wersja a nie 10cm w seri ;)

 

p.s temat czytalem i to juz kwestia podejscia co o tym myslec. Tworca ewidentnie nie zadowolony ale jak ktos uwaza ze woofery pod radiem w nie przygotowanych drzwiach mu wystarcza to mysle ze z dobrze przygotowanych drzwi jak by to nie zagralo to bedzie jednak troche lepiej niz bez wygluszenia

 

 

Szkoda swoja droga ze kupiles panele na 2x 16cm zamiast na dwa zestawy na strone wydawac kase mogles za nia wygluszyc drzwi i efekt bylby lepszy.

 

 

A tutaj widac o co mi chodzi i to zdanie podtrzymuje 2x16cm woofer samochodowy gdzie wiele jest przystosowanych do gry w 30litrach a tutaj pewnie bedzie mniej i to na dwa woofery jest gorszym rozwiaaniem niz 1x16 w zrobionych drzwiach.

 

Ale to jest moje gdybanie bo jak wspomnialem cienkiego w zyciu nie tykalem :D

 

 

Kolejna kwestia dotyczaca tamtego tematu to to ze istnieje duze ryzyko ze bas zostal zabrany przez dlugi walcowaty tunel za wooferem. Moze i inaczej sie nie da zeby opuscic szybe i faktycznie nie zaproponuje olania tego i mio wszystko wpakowania woofera nie zwracajac uwagi na szybe stosujac normalnej dlugosci tunel ale zaproponuje zastosowac plytkie glosniki.

 

Jednak w tamtym temacie ktos wspomiael ze zrobil drzwi i jest dobrze wiec z ccalym szacunkiem czy mozna wykluczyc dobre granie w danym modelu tylko dlatego ze jednemu czlowiekowi nie zagralo, ze dany konfig sie nie sprawdzil?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cienki ma drzwi ciensze jak maluch i kieszenie szerokosci tych od malucha. komora na nich oparta ewentualnie bedzie miec 8L to juz chyba maaaaaaaaax

 

jak sam mastah22 napisal, nie ma sensu meczyc sie w wytlumianie drzwi w seju, czy cienkim, bo nie ma to efektu jak w innych (normalnych) autach

 

najlepszym wyjsciem byloby wrzucenie w komory 1x13cm woofer. Daje sobie palceobciac, ze zagra to lepiej jak 2x16 w tych komorach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszym wyjsciem byloby wrzucenie w komory 1x13cm woofer. Daje sobie palceobciac, ze zagra to lepiej jak 2x16 w tych komorach

 

 

 

 

Tego nie wiem bo nadal pisze ze w dobrze zrobionych drzwiach jestem przekonany ze 1x16cm zagra przyzwoicie , nie wiem czy za pierwszym razem ale moze wystarczy zmienic koncepcje na takja jak wyzej proponuje.

 

Podkreslam poraz kolejny 1x16cm nie dwa ;)

 

Użytkownik sanders156 dnia 10 listopad 2011 - 12:03 napisał

Szkoda swoja droga ze kupiles panele na 2x 16cm zamiast na dwa zestawy na strone wydawac kase mogles za nia wygluszyc drzwi i efekt bylby lepszy.

 

 

A tutaj widac o co mi chodzi i to zdanie podtrzymuje 2x16cm woofer samochodowy gdzie wiele jest przystosowanych do gry w 30litrach a tutaj pewnie bedzie mniej i to na dwa woofery jest gorszym rozwiaaniem niz 1x16 w zrobionych drzwiach.

 

Natomiast ty piszesz o 10 cm czy 13 ?

 

Do autora: Wrzuc w fabryczne miejsca coaxiale 10cm i jajka w polke. podlacz to wszystko pod wzmak i bedzie gitara.

 

 

Z tym ze narazie jest to teoretyzowanie i do momentu jak nie wpakuje sam do cienkiego na dystansie nie wiekszym niz 3cm glosikow ktore wejda nie naruszajac kwesti szyby , a drzwi nie wyglusze dobrymi matami to to tylko gdybanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co Sanders... Teoretyzujesz... Basu nic nie zabrało, z glowa przy szybie i za krata- w bagaju był i to duzy... Nie pomogly czasówki, nie pomogla podmiana wooferów a wrzucalem tam bodaj 5 badz 6 róznych...

Nie pisz o "matach" i zle zrobionych drzwiach bo gdyby to chciało tylko cokolwiek zagrac bylem gotow zainwestowac w maty. Ciesze sie ,że nie zrobilem tego bledu na poczatku.

Omega cala na dekarce, w audi kick panel plastikowo zywiczny, niech ktos kto slyszal któres z moich aut napisze, ze brak tam dołu... Pozatym w omedze woofer tez wyciagniety przed tapicere w dystansie niewiele cienszym od tego który był w sreju i o czym my tu piszemy...

 

Slyszalem kiedys ,że ktos tam miał dobrze zrobione sejcento ale byly tam 2x rf i nie mało setek wlozonych w drzwi.

Ukaschec tez ma CC , i pisal ze ok, ale nie slyszalem go ii nie wiem na jakim poziomie te drzwi graja dołem, bo kazdy ma inne oczekiwania.

 

Nie moge powiedziec, ze dolu nie bylo wcale, ale bylo go bardzo mało...

 

Moze da sie zrobic tam drzwi, ale nie da sie tego zrobic budzetowo...

 

A no i jeszcze czego nie dodal Ricola, od poczatku pisalem mu ze mialem Vana a nie standardowego sreja to tez pewnie ma duzy wplyw...

 

No i cos mi sie jescze przypomniało, w ostatnim etapie modów przed sprzedażą, chciałem zbudować sciane za plecami z plexi na lustero wsteczne zeby mi nie wiało i nie szumialo zza kraty... Testowo wrzucilem za plecy na krate karton aby odgrodzic sie prowizorycznie od bagaja, przybyło duzo dołu, ale i tak w momencie zblizenia glowy do szyby bylo go duuzo wiecej...

Bez suba sie nie obyło a ile zjadlem przy nim nerwów to juz moje.... Drugi raz bym chyba jednak drzwi tam nie pociał.

 

Była kwestia kickpanela ale nie doszło to do skutku. Pisalem Ricoli o 13cm w ori miejscah bo tam tez mona pomyslec nad kickpanelem zamiast ciac drzwi.

 

Taki urok małych aut, na spocie Pawellaby w polo tez mial okazje sie przekonac, kiedys tam Kuman w 323 tez mial ten sam problem . Grube klocki a dolu bardzo malo... TAki urok chyba wózków na zakupy, a nie wykluczam ze da sie to tam poprawic, kwestia za ile...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj a w dużym jest myślisz lepiej?

 

mow co chcesz ale nawet fabryczne audio z omegi B fl sedan (a to juz nie male autko) gra dolem zadawalajaco jak na serie. Jesli juz o bardzo duzych mowa Daf XF z srednia kabina (nie ta najwieksza, ale i tak jest pokoj z niej) gra seryjnie dolem zadawalajaco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...