Skocz do zawartości

Słupki ....w sumie dużo OT


Piotr1987
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 159
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

panowie, nie wiem po co te sprzeczki

widac ze kazdy ma po trochu racje ale kazdemu z was tez brakuje troche podstaw...

postaram sie troche to wyjasnic

 

kazdy glosnik moze grac bez szczelnej obudowy, trzeba tylko oddzielic przednia czesc membrany od tylnej

klasycznym przykladem takiej "obudowy" jest odgroda

 

i cos tego typu jest tutaj zastosowane

cos tego typu bo to jest cos pomiedzy odgroda a obudowa z otworem stratnym

 

jak juz zostalo napisane roznica miedzy obudowa zamknieta a tym typem obudowy zastosowanym tutaj bedzie na nizszym pasmie przetwarzanym przez ten glosnik oraz na wytrzymalosci mechanicznej

 

obie te kwestie wyregulujemy poprzez odpowiednia zwrotnice - i tu zapewne lukasz sie dobrze spisal skoro wg wlascicela glosnik "nie drga" (wg mnie zrobilbym podzial nizej zeby jednak troche drgal ;) )

 

 

skoro na pomiarach ch-ka jest wyrownana i na sluch wszystko jest OK to nie wiem dlaczego sie czepiacie

 

to tutaj jakis "geniusz" odwalil mega bubla a wy sie czepiacie ze slupek nie ma 1 litra? :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"bury22"

Piszesz rzeczy o ktorych nie masz bladego pojecia z tego co widze:

Slupek moze byc szczelna komora , powierzchnia wcale nie jest ograniczona ograniczona jest Twoja wyobraznia jak chodzi o instalacje car audio , bo moge zrobic komore dla sredniaka zamontowanego w slupku nawet 3 l i tego nie bedziesz widzial ;) ale fakt wiesz lepiej.

Druga sprawa zgodze sie z piotrkiem ze nie zobaczysz poruszajacego sie glosnika odpowiednio ucietego no chyba ze ja mam tak zly wzrok, jedynie go uslyszysz bo ludzkie oko nie jest wstanie uchwycic takiego drgania.

 

Do "Emil"

 

Drzwi moga byc komora szczelna!!! fakt jest taki na ile chcesz miec uzytkowy samochod bo da sie to zrobic bez najmniejszego problemu, ale przeciez Ty wykonales tyle "fachowych" instalacji audio ze z pewnoscia wiesz lepiej.

Pominę twoja wypowiedz , na takie teksty nie ma rady . Nikogo moimi postami nie obrażałem ani nie starałem się na siłe przekonać . To moje zdanie poparte robotą i odsłuchami.

 

Piotrsaint,myślę że przy odpowiedniej stawce Piotrek z Lakusiem zrobi 3 literki na słupku.Do tego będzie to jakoś wyglądać...nie jak kulfon.

Co nie zmienia faktu że chętnie by się zobaczyło :) , jak dla mnie narazie nie osiągalne , nie wiem czy w Polsce ktoś coś takiego robil .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idzie w deskę więc nie ma problemu . Dls'y też rzeźbiłem w jednym aucie i w desce zagrały najlepiej :) . Moje posty miały za zadanie zasugerować przetestowanie z komorą , bo ze zdjęć wydaje mi się że tam brak dla nich komory , a z taka obudową jak napisałeś nie robiłem zabudowy w CA ale dla mnie z fizyki i dośw. z HA wynika że nie bedzie optymalne , bardziej wymuszone miejscem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi moga byc komora szczelna!!! fakt jest taki na ile chcesz miec uzytkowy samochod bo da sie to zrobic bez najmniejszego problemu

 

Nie mówie teraz o nie wiadomo jakich modyfikacjach drzwi :zakrecony:

Samochod ma być w pełni używalny, szyby mają sie opuszczać i w drzwiach ma nie być wody po 1 myjni.

 

ale przeciez Ty wykonales tyle "fachowych" instalacji audio ze z pewnoscia wiesz lepiej.

 

Czy ja coś mówię że wykonałem jakieś fachowe instalacje? Pokaż mi chodź jeden przykład panie "mądry"

 

chyba nie mówisz o tym :rotfl:

 

Powiem Ci że się nieziemsko uśmiałem... Chciał bym zobaczyć twoje początki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dochodzę do wniosku, że lepiej wpakować średniaka, który nie potrzebuje żadnej wymyślnej komory...

Takie jest sedno , że jak nie ma miejsca i sposobności to nie pakuje się tam takiego przetwornika. Jest sporo średniaków które nie potrzebują komory lub potrzebują bardzo małą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...