Skocz do zawartości

Słupki ....w sumie dużo OT


Piotr1987
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kazde auto ma innej szerokosci slupek i w innej odleglosci oddalony od blachy wiec nie w kazdym wypadku zmiesci sie tam od 200 do 300cm3. Ale widze ze Civica znasz :)

A druga sprawa to twierdzisz ze pomijajac wogole pojemnosc jaka moze tam byc to slupek ten nie jest jednak komora zamknieta chociaz nie widziales jak wyglada skonczony poniewaz nie wstawilem zdjec.

 

Aha i jeszczo jedno z tylu moze tez byc wygluszenie ktore zwieksza pozorny litraz widziany przez glosnik a obie strony membrany sa oddzielone od siebie i nie ma zwarcia elektro akustycznego. I po co wtedy komora skoro i tak sie nie bedzie wychylal?

 

Zapewne nas zaraz oswiecisz nie? Bo przeciez znasz moje slupki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 159
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

niekoniecznie :) Zależy od wyprofilowania deski :)

chodzi Ci o cięcie jej cz o to że przy podstawie odejdziesz na parę cm i zyskasz kilka cm3 ? Ostatnio robiłem przymiarkę i potrzebowałem ok 1.5L . Siwy poradził mi przyłożyć butelkę 1.5L od wody i dopiero wtedy uzmysłowiłem sobie jak duża jest to komora...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazde auto ma innej szerokosci slupek i w innej odleglosci oddalony od blachy wiec nie w kazdym wypadku zmiesci sie tam od 200 do 300cm3. Ale widze ze Civica znasz

nawet dobrz znam Civica bo robiłem w nim kilka rzeczy :) , w przypadku nawet ogromnego słupka i dużej odległości od blachy nie uzyskasz żądanej pojemności

A druga sprawa to twierdzisz ze pomijajac wogole pojemnosc jaka moze tam byc to slupek ten nie jest jednak komora zamknieta chociaz nie widziales jak wyglada skonczony poniewaz nie wstawilem zdjec.

Słupek nie może być komorą zamkniętą , nawet jak uszczelnisz słupek .

 

nie, żadnego cięcia :) musiał byś zobaczyć jak to jest u mnie :P

i jakiej wielkości wyszła Ci komora ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W komorze zamknietej 1-1,5 litra moze miec poprostu wieksza skutecznosc.

U mnie gra od 500hz i nie ma zadnego wychylu.

 

Napisz mi czemu slupek nie moze byc komora zamknieta.

 

Żadnych drzwi nie zrobisz idealnie na komorę zamkniętą

 

Idealnie bylo by ciezko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W komorze zamknietej 1-1,5 litra moze miec poprostu wieksza skutecznosc.

Nie o to chodzi , zmienia się wykres charakterystyki przetwarzanego sygnału przy pomiarach.

U mnie gra od 500hz i nie ma zadnego wychylu.

Napiszę Ci jeszcze raz , gdyby nie było wychyłu głosnik by nie grał .

Napisz mi czemu slupek nie moze byc komora zamknieta.

Komre możesz zrobić na słupku bądz pod nim , objętość jest ograniczona przez to że trzeba wykonać możliwie jak najbardziej szczelną komorę , jeśli myślisz że cała powierzchnia pod słupkiem jest komorą jesteś w błędzie.

Bury nie przesadzaj,civic ma duże słupki.Literek jest spokojnie.Nie pojemność komory była/jest tam problemem...

Spradzałem niedawno u Michała w Civic'u pod sq3 jaka jest pojemność , wyszło coś kole 400cm3 , u Siwego w Grande masz zabudowane szybki i jest tam ok 1300cm3 , a napewno nie raz widziałeś jak duże są te komory. Radziu ja nie twierdzę że pojemnoś jest problemem , tylko nie widzę sensu montażu takiego głośnika w tym miejscu. Sam dobrze wiesz że dobra aplikacja dużo daje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę Ci jeszcze raz , gdyby nie było wychyłu głosnik by nie grał .

 

Chyba mowilismy o widocznym wychyle nie? A tweeter tez Ci sie wychyla albo sredniak kopulkowy? Jestes to w stanie zauwazyc?

 

Komre możesz zrobić na słupku bądz pod nim , objętość jest ograniczona przez to że trzeba wykonać możliwie jak najbardziej szczelną komorę , jeśli myślisz że cała powierzchnia pod słupkiem jest komorą jesteś w błędzie

 

Chyba raczej Ty sie mylisz? A czym jest wtedy uszczelniona przestrzen pod slupkiem w ktorej gra dany glosnik?

 

 

Spradzałem niedawno u Michała w Civic'u pod sq3 jaka jest pojemność , wyszło coś kole 400cm3 , u Siwego w Grande masz zabudowane szybki i jest tam ok 1300cm3 , a napewno nie raz widziałeś jak duże są te komory. Radziu ja nie twierdzę że pojemnoś jest problemem , tylko nie widzę sensu montażu takiego głośnika w tym miejscu. Sam dobrze wiesz że dobra aplikacja dużo daje

 

Po pierwsze skoro nie pojemnosc jest problemem to czemu nie widzisz sensu montazu glosnika w tym miejscu? Pewnie wiesz o tym ze im blizej sredniak tweetera tym lepiej wiec gdzie bys go zamontowal w bagazniku?

 

 

I ma wieksza skutecznosc :)

Nie o to chodzi , zmienia się wykres charakterystyki przetwarzanego sygnału przy pomiarach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"bury22"

Piszesz rzeczy o ktorych nie masz bladego pojecia z tego co widze:

Slupek moze byc szczelna komora , powierzchnia wcale nie jest ograniczona ograniczona jest Twoja wyobraznia jak chodzi o instalacje car audio , bo moge zrobic komore dla sredniaka zamontowanego w slupku nawet 3 l i tego nie bedziesz widzial ;) ale fakt wiesz lepiej.

Druga sprawa zgodze sie z piotrkiem ze nie zobaczysz poruszajacego sie glosnika odpowiednio ucietego no chyba ze ja mam tak zly wzrok, jedynie go uslyszysz bo ludzkie oko nie jest wstanie uchwycic takiego drgania.

 

Do "Emil"

 

Drzwi moga byc komora szczelna!!! fakt jest taki na ile chcesz miec uzytkowy samochod bo da sie to zrobic bez najmniejszego problemu, ale przeciez Ty wykonales tyle "fachowych" instalacji audio ze z pewnoscia wiesz lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co ta pyskówka? :) każdy robi tak jak uważa... Moim zdaniem u Piotrka będzie to zrobione dobrze gdy bezposrednio do slupka jest wyprowadzony tunel zza głośnika. To zapewne zda odpowiedni egzamin, bo sam sam słupek jest w sobie zamkniety i pojemnosci jest tam pod dostatkiem nawet dla dosc wymagajacych średniaków.

 

Ja mam też problem pojemności... i nie wiem za bardzo jak z tego wybrnąć ale dam sobie jakoś rade.

 

Powodzenia w dalszych modach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...