Skocz do zawartości

czy potrzebuje kondensator?


maxxxior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam axtona impacta c500x4 i pod niego PB L-6c

kable to dietz 20mm2 minus idzie od nadwozia,plus od aku,

i problem jest taki ze jak na wzmakuy mam 3/4 skali to jak na radiu wezme ok 45 i wzmak sie wyłacza,tak jak by mnie miał mocy:/

pisalem posta o tym ale duuuuużo ludzi mi pomogło:/

 

czy potrezbuje kondensator?

kable sprawdzalem 2 razy wszystko moim zdaniem jest ok.

 

pomocy!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maxxxior, skoro masz minus do karoserii to sprawdź połączenie masowe pod maską - aku-karoseria. Z reguły seryjnie dawane są śmieszne kable ~ 6mm^2, a musi Ci tym przejść zdecydowanie więcej prądu niż taki kabel może dać i dlatego może gasnąć piec. Moim zdaniem, tak jak pisałem w tamtym wątku jest brak prądu.

 

[ Dodano: 2008-09-06, 21:09 ]

PS. nie musisz zakładać kilku tematów oczekując jednej odpowiedzi, przez to się robi delikatny burdel na forum.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz oryginalne zwrotnice? Ja miałem kiedys taki problem z systemem ze cos pochrzanione bylo na zwrotnicy.. Dluzsze ciche granie, lub walniecie na full i piec sie wyłaczał-protect. Podłaczałem sam glosnik basow ok. Wymiana zwrotnic i jest ok. Podłacz same basówki bez zwrotek i zobacz jak długo pograja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ige, podłaczyłem kablem minusowy do aku i tak samo,wyłacza sie tak samo jak mialem kabel od karoserii:/

a to ze kabel minusowy ma długosc 1m to moze byc tego przyczyna?

sprawdzalem instalacje juz ze 3 razy i wszystko jest ok:/

 

[ Dodano: 2008-09-09, 18:26 ]

aku jest nowy,50Ah,zwrotki sa orginalne,a jak podpiołem same glosniki takie co mam w półce JBL jajka,to tak samo sie działo:/

 

[ Dodano: 2008-09-09, 18:27 ]

K@mil, ale wogole ci sie nie wylaczal ten wzmak??

nawet jak na full dawałes??:/

 

kurde pewnie cos ze wzmakiem mam nie tak:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącza się od razu po przekroczeniu pewnego poziomu sygnału, ścisza, wyłącza na chwile czy może wyłącza się i trzeba mu robić reset (wyłączyć radyjko i włączyć zpowrotem)?

Przesterowanie... jeszcze nie spotkałem się z przypadkiem, żeby od zbyt głośnego słuchania wyłączał się wzmacniacz.

W takim wypadku zadziałalo albo zabezpieczenie przeciążeniowe, zwarciowe albo termiczne, natomiast jeśli sygnał zostaje stłumiony to działa limiter, ale to raczej tylko na estradzie.

 

Istnieje możliwość, że wzmacniacz się wyłączy przy dużym spadku napięcia (pewnie poniżej 10V, może jeszcze mniej), ale spadek dla np. przewodów prądowych 4mm² prowadzonych prosto do aku, ok 4m w jedną stronę to (opór właściwy miedzi ok 0,016 Ω mm²/m, przekrój 4mm², długość 4m, wzmacniacz mocy ok 300W, ciągły pobór mocy ok 30A) to ok 0,5V. Warunkiem jest oczywiście dobry aku, który ma odpowiednią pojemność i wydajność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na radiu dam ok 45 w skali na 60 to wzmak sie wylacza,i za chwile jak by chcial grac ale jak by produ nie dostatwał...tak to wyglada,ale instalacja kablowa jest na 100% sprawna!!

tzn wyłacza sie i za ok 3 sekundy zagra sekunde i znowu i tak na przemian:/

 

[ Dodano: 2008-09-10, 22:20 ]

a aku mam nowy Centra Plus 50Ah.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn wyłacza sie i za ok 3 sekundy zagra sekunde i znowu i tak na przemian:/

Czy w tym czasie zmniejszasz poziom dźwięku, czy jest ciągle ten sam?

Dzieje się tak jak podgłośnisz niezależnie czy wzmacniacz dopiero co został włączony, czy działa już dłuższy czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lord_wiader, nie zmieniam pozomu dziweku,ciagle jest ten sam.

zomer1980, nie ma tam diody protect,jak dam głosniej to tylko diodka od power przygasa,a podpinałem pod niego same głosniki basowe i jest tak samo:/

 

kumpel mowil ze tak mial tylko ze w innym wzmaku i mial koncowki mocu nadjarane,a drugi mi mowil ze w takim samym wzmaku mu poszła przetwornica napięcia....

 

a mam pytanie do osob posiadajacych axtonka:

moze ten wzmak ma tak ze sie wyłacza zeby sie nie spalił??hmm??

chociaz jak dla mnie to nie jest tak głosno...:hyhy::hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda, jakby włączało się zabezpieczenie przeciwprzeciążeniowe, ale ten wzmacniacz jest stabilny do 2Ω :looka:

 

Może faktycznie zastosuj się do zaleceń użytkownika zomer1980 i podłącz pod inną instalację (w szczególności pod inny radioodtwarzacz).

Jeśli nic się nie poprawi, to niestety problem tkwi w samym wzmacniaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod inne radio podłaczałem,i jest tak samo:/

a sprawdzic nie mam za bardzo gdzie bo nikt z moich znajomych nie posiada takich kabli do takiego wzmaka:/ jeszcze w niedziele podbije do kumpla (jego ziomek ma jakis tam podobno dobre CA to zobacze u niego)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maxxxior, Weź mierniczek do ręki i aby mieć całkowitą pewność co do poprawności instalacji wykonaj dwa pomiary napięcia:

- po między GND i +12V

- po między GND i REMONTE

Obydwa pomiary dokonaj przy załączonym wzmacniaczu w momencie gdy się wyłącza w obydwu pomiarach napięcie powinno powinno oscylować w granicach 12 - 14V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maxtz, napiecie jest w obu pomiarach powyzej 13V na zapalonym silniku,tzn pomiedzy + i GND jest powyzej 14V a pomiedzy GND i REMOTE powyzej 13V

W takim razie podepnij na próbę jakieś inne głośniki i zobacz czy będzie tak samo jak nie to znaczy że wzmacniacz do naprawy :looka:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100watt..200watt.. 12V ale jak najmocniejsze obciazenie i sprawdz miernikiem na zarowce.. Nie powinno ci spasc ponizej 10V jezeli spada to znaczy ze zasilanie ma gdzies defekt bo dla kilku osob jak i dla mnie problem przypomina zła mase-lub uwaga sprawdz ! bezpiecznik! mi przy wiekszym prądzie wyłaczało okazało sie ze bezpiecznik był kiepawy, poprostu puszczał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...