Skocz do zawartości

procesor H600 vs H700/701


disaster3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

bo optyk to teraz standart,wez wyprodukuj teraz radio bez mp3.

co do jakosci "muzy" po optyku czy analogu to juz odpuszczam...bo czytalem czasopisma hi fi audio itp jeszcze jak chyba neta nie było... ;) nie wspomne o swoich odsluchach wsród ludzi zarazonych tym tematem,sory ale nikt mnie nie przekona do wyrzszosci optyka nad analogiem jesli chodzi o jakosc grania

oczywiscie ze samsung to nie najlepszy przyklad ale bylo ich wiecej...

 

:super:

 

ani analog ani optyk nie gra tylko przetwornik który to przetwarza ...

 

a już miałeś co gdzie i jak przetwarza (powyżej) ...

 

ale jak groszkiem o ściankę ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ale jak groszkiem o ściankę ... ;)

popieram,moze i złe ale wyrobilem se swoje zdania o tym.stary juz jestem i uparty... starym ludziom pewnych zeczy sie nie przetłumaczy.

czegos nie wiem w ca to pytam...ale jak coś juz liznołem to napisze...i tu akurat mam ja takie doswiadczenia i pisze.moze zle ale mam... :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym sie zgadzam,a jaki przetwornik sie montuje dadając swiatelko do radia?naprawde dobrej jakości??ok juz nie draze tematu bo to tez było..

Dla przykładu taki w F1 :) , to już wystarczająco wysoki model :D

 

popieram,moze i złe ale wyrobilem se swoje zdania o tym.stary juz jestem i uparty... starym ludziom pewnych zeczy sie nie przetłumaczy.

czegos nie wiem w ca to pytam...ale jak coś juz liznołem to napisze...i tu akurat mam ja takie doswiadczenia i pisze.moze zle ale mam... :ok:

Bardziej uparty , a doświadczenia można mieć nowe :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu bazowac trzeba na uczciwej ocenie posiadacza który sluchal tego samego przed i po zabiegu...

 

Najwyższe modele odtwarzaczy CD , buduje się jako niezależne transporty i przetworniki D/A .

Jak chcesz to porównać , skoro połączenie pomiędzy nimi istnieje tylko dla transmisji cyfrowej ?

Potem dopiero jest klasa odtwarzaczy zintegrowanych , gdzie transport i przetwornik D/A znajdują się w jednej obudowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi jak ktos wsadzil optyka to jakiegos "zwykłego" radia

No cóż , nie daje rady :zawstydzony:

Chyba się skupiasz nie nad tym co trzeba.

Połączenie analogowe to wyjście sygnału transportu , po przetworniku D/A , regulacji siły głosu i bufora wyjściowego. Dopiero to może wyjść z jednostki jako sygnał na złączu RCA .

Połączenie cyfrowe , to wyprowadzenie sygnału bezpośrednio z transportu , bez zmiany postaci sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie dla potomnych :zawstydzony:

przynajmniej ja i inni bedą wiedziec coś o tym..

Te Twoje złe doświadczenia z RCA vs świało mogą wyniakać z tego, że przetwornik DA (cyfra->analog) w tym Twoim CD był lepszy niż w amplitunerze (to zreszta dość prawdopodobne). Jeśli wysyłałeś sygnał z RCA CD, to wychodząc po jego lepszym przetworniku DA był po prostu lepszej jakości niż po światełku CD i konwertowany w gorszym DA amplitunera. To może być wytłumaczeniem tej gorszości na światełku.

Wytłumaczeniem może być też oczywiście Twoja wbitka z czasów, jak to określiłeś "gazet i braku internetu" - tak Ci wbito do głowy że światło gorsze od miedzi, bo jednak miedź jakby bliżej wilnyla ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm powiem szczerze ze mam zaprzyjaznionego sprzedawce,sherwood, onkyo,marantz,denon,nad,(bynajmniej wtedy)i osluchalem sie tego...i nikt nigdy nie szedl w swiatlo między cd a wzmacniaczem.nie raz porownywalismy godzinami kable itp i zawsze górowały nad "cyfrowym przesyłem".grube pieniadze placilem za kable "analogowe"zamiast w cyfrowke isc...

moze bardziej na analogi wtedy stawiano jesli chodzi o dopracowanie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H600 nie ma przełączanego źródła...

Musi tam działać jakaś autodetekcja poniewaz da sie podac 2 sygnały - optyczny i analogowy (tak miał zrobione Marer w Mazdzie)

Niestety podobno byly z tym duze problemy i zakłócenia - skonczylo sie dolożeniem dodatkowego przetwornika a/d na radio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H600 nie ma przełączanego źródła...

To po co różne wejścia ?

Musi tam działać jakaś autodetekcja poniewaz da sie podac 2 sygnały - optyczny i analogowy

:) , i analiza gatunku muzycznego :wink:

 

H600 nie ma przełączanego źródła...

Ma , za przełączanie wejść , odpowiedzialna jest magistrala Ai-net.

Przy samodzielnej pracy procesora 600 ( bez magistrali Ai-net ) dostępne jest jedynie wejście analogowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ma , za przełączanie wejść , odpowiedzialna jest magistrala Ai-net.

Przy samodzielnej pracy procesora 600 ( bez magistrali Ai-net ) dostępne jest jedynie wejście analogowe

 

 

Niestety tego to juz nie wiem bo nei mam Aineta...a system idzie po optyku a nie chce isc po analogu (procek przerabiany)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze sie okaże :wink: bo wpadłem na kolejny szatański pomysł (licho nie śpi) :P to czy bedzie procek to jeszcze zobaczymy :D ale bądź co bądź temat ciekawy bo mozna sie sporo z niego dowiedzieć....... teraz to szukam innej pracy :D:P zeby zrealizować to co wykombinowałem znowu :] bo normalnie studnia bez dna :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...