Skocz do zawartości

procesor H600 vs H700/701


disaster3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka,

 

nigdy z prockami nie mialem doczynienia i chcialbym sie podpytac o kilka tematów. Czy jakies roznice dzwiekowe są znaczące pomiedzy 600 a 70X???? Pomijam kwestie mozliwosci bo wiadomo ze 700-etki mają wieksze ale chodzi mi glownie o przetwornik? Pytam dlatego bo rozwazam rowniez opcje optyka z seryjnego radia i kompletnie nie interesuje mnie podzial aktywny. Jedyne z czego ewentualnie bym skorzystal to lpf dla suba i moze hpf na przod (ale tutaj raczej nie bo Xtant ma w pyte mozliwosci jesli chodzi o x-over) no i moze czasowki. System oczywiscie na zwrotkach pasywnych 2way + suba i 2 wzmaki (stereo na przod + mono na sub).

 

Bede wdzieczny za info.

 

No i oczywiscie jak sie ma taki procek H600 do powiedzmy najlepszego radyjka z Alpine'y z czasowkamii w miare świeżego jakim jest 9835r (poza F1 z prockiem)?

 

Pozdr.,

disaster3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z tego co mi wiadomo to w H600 siedzą takie same przetworniki jak w Alpine 7909, natomiast nie wiem co siedzi w H70X. Druga sprawa to w H600 można tylko uciąć ewentualnie suba od góry, żadnych innych filtrów nie ma. Jest jeszcze możliwość ustawienia czasów dla 2 way + sub i 8 - punktowy korektor parametryczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to w H600 siedzą takie same przetworniki jak w Alpine 7909, natomiast nie wiem co siedzi w H70X. Druga sprawa to w H600 można tylko uciąć ewentualnie suba od góry, żadnych innych filtrów nie ma. Jest jeszcze możliwość ustawienia czasów dla 2 way + sub i 8 - punktowy korektor parametryczny.

 

no to zaje*iscie, bo w sumie jak wpsomnialem HPF mi nie potrzeby bo Xtant ma tego w pytonga :D a LPF na suba sie przyda poki co jak siedzi Autotek, pozniej jak wjedzie DLS A6'tka to tez mam wszystko na wzmaku wiec tak naprawde skorzystam jedynie co z czasówek no i radio fabryczne z optykiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu zmieniasz, obecne radyjko już się znudziło :?::D

 

nie znudzilo sie i zostaje :D ale leci do Gliwic na przeglad i sprawdzenie bo cos mi delikatnie szumi w prawym kanale i podejrzewam ze juz mogly powysychac kondki. 06'tka juz zawsze ze mną zostanie :D (nie jest na sprzedaz)

 

szukam raczej jakiejs alternatywy dla 06'tki z nowosci ale raczej ciezko i nie majac ok. 3k PLN to nic lepszego od obecnego nie kupie.... (HX-D2 odpada) - jedynie na co co najmniej zwrocilbym uwage to Pionek, ale tez mam chrapke na Mcintosha MX406 a nawet MX5000 ale tak jak pisze wszystko ponad 3 koła. Wiec jesli mialbym wybierac 958/9835/P88RS II i ładować do siebie 1 din to zdecydowanie wole 7906r lub wlasnie wlasnie fabryke i miec sterowanie i wszystko z prockiem chocby H600. A jak nie bede mial co z pieniedzmi robic (a jeszcze daleko do tego) to z checią bym przytulił noweczkę Mcintosha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znudzilo sie i zostaje :D ale leci do Gliwic na przeglad i sprawdzenie bo cos mi delikatnie szumi w prawym kanale i podejrzewam ze juz mogly powysychac kondki. 06'tka

 

może nie być aż tak źle ;) ...

 

z tego co się orientuje to 06' ma kilka dziwnych połączeń na których może źle stykać ... kieszeń - radyjko , radyjko - wewnętrzne połączenie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nie być aż tak źle ;) ...

 

z tego co się orientuje to 06' ma kilka dziwnych połączeń na których może źle stykać ... kieszeń - radyjko , radyjko - wewnętrzne połączenie ...

 

e ja tam sie nie martwie, bo mechanicznie jest w zaje*istym stanie. A ze cos moze delikatnie zaczac szumiec to normalka...... przeciez te radia maja po ok 20 lat wiec co sie dziwic. Dlatego dla spokojnego sumienia wole wysłąć to do kogoś kto sie na tym bardzo dobrze zna (dodatkowo mając dobre doświadczenia z naszej wspołpracy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to w H600 siedzą takie same przetworniki jak w Alpine 7909, natomiast nie wiem co siedzi w H70X

W 7909 i 600 nie pracują te same przetworniki . Pomimo iz te w 600 sa nowsze i potencjalnie lepsze , to finalna jakość dźwięku z procka ustępuje znacznie 7909 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 7909 i 600 nie pracują te same przetworniki . Pomimo iz te w 600 sa nowsze i potencjalnie lepsze , to finalna jakość dźwięku z procka ustępuje znacznie 7909 .

Faktycznie musiał mnie ktoś wprowadzić w błąd. W 7909 siedzą przetworniki Burr Brown PCM 1701P a w H600 Burr Brown PCM 1702.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie przetworniki siedza w 70X? kiedys obiło mi sie o uszy ze własnie w 70X siedzi ten sam przetwornik co w 7909. dlatego teraz pytam :) jest okazja

 

pewnie finalnie tutaj tez wygra 7909 :)

 

W 7909 i 600 siedzą indywidualne przetworniki dla kazdego kanału .

W 700 jest jeden 8 kanałowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla jasnosci dodam ze jedno "starocie" tutaj mam (7906r) i to czy 7909 wygra czy nie, nie jest istotne (bo to jest super radio) ale ja szukam czegos pod fabryke i jesli fabryka z optykiem + H600 da mi wiecej niz 9835 czy 958 itp. to przemawia to do mnie i moze sprobuje. Jesli nie zostaje przy 06'tce i tyle (generalnie i tak ona zostaje ze mna).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to po cio kombinowac? :) chodzi o wyglad?

 

tak i na przyszlosc. Te nowe zintegrowane stacje w nowszych samochodach to masakra jakas - trzeba niezla rzezbe odstawiać. A jak obadam temat takiego patentu teraz to go pozniej wykorzystam w nastepnej instalce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nowe zintegrowane stacje w nowszych samochodach to masakra jakas - trzeba niezla rzezbe odstawiać. A jak obadam temat takiego patentu teraz to go pozniej wykorzystam w nastepnej instalce.

 

heh, ostatnio jednej osobie z forum podłączałem auto pod komputer. Pojawił się nam bardzo ciekawy błąd, a raczej 2 błędy ze sobą powiązane - przerwane obwody głośników w drzwiach :D. Znajomy ostatnio był u mnie terenówką Volvo. Tam dopiero jest ciekawie (podpinał sam wzmacniacz w aucie, a tu niespodzianka - choinka na desce się zrobiła). Niestety, zmieniając auto na "next gen", skazani jesteśmy na wszechobecną elektronikę, czujniczki, integrację. Według mnie, nie ma sensu już bawić się w wymiany osprzętu (radia są najczęściej zintegrowane z CAN, lub jak np. w Oplu logowane do danego numeru VIN, radio takie oraz wyświetlacz trzeba wylogowywać z auta przed wymontowaniem), najczęściej przy okazji tracimy nawigację, telefon, w niektórych autach traci się również BC). Najlepiej będzie wyciągać światłowód, potem 700/600 inny procek z spdif/toslink lub taki sygnał w potencjometr, a następnie do wzmacniacza (zaczynają już powoli wychodzić wzmacniacze z wejściami digital).

Osobiście też zakładałem na forum podobny temat o prockach. Na razie jednak testuję lampy, dopiero jak to mi się znudzi, będę wrzucał 700/800 do auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie dlatego wlasnie tez o tym mysle. Generalnie mi nie potrzebna jest 700 czy 800 bo tak jak mowie nie chce aktywki, liczy sie dla mnie w miare dobry przetwornik, zeby tylko podac sygnal dalej do wzmacniacza. A koszt H600 jest conajmniej 3 krotnie nizszy niz 700/701.

 

mam jeszcze pytanie czysto techniczno-funkcjonalne :D, czy jak wyprowadze wyjscie optyczne z fabrycznej jednostki i mam tez wyciagniete wyjscie RCA i polacze sie RCA z prockiem i optykiem z Prockiem to:

1. Po optyka bede mial dzwiek z CD

2. Po RCA bede mial radio

 

i teraz czy procek sam z automatu rozpoznaje jak ma traktowac sygnal wejsciowy (czy analog czy optyk) czy na sterowniku musze przelaczac "source"? I jesli mam fabrycznie sterowanie z kierownicy jednostką to rozumiem ze przy CD jedyne co bedzie działało to tylko "previous" i "next" jesli chodzi o CD a po analogu radio rowniez i Volume?

 

Jesli tak to czy istnieje mozliwosc (tylko teraz co wymaga modyfikacji - przypuszczam ze procek) zeby przy optyku z radia volume tez działało z radia (czyt. z kierownicy)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Po optyka bede mial dzwiek z CD

2. Po RCA bede mial radio

1.tak

2.tak +1

 

 

i teraz czy procek sam z automatu rozpoznaje jak ma traktowac sygnal wejsciowy (czy analog czy optyk)

nie - przełączyć trzeba

 

 

I jesli mam fabrycznie sterowanie z kierownicy jednostką to rozumiem ze przy CD jedyne co bedzie działało to tylko "previous" i "next" jesli chodzi o CD a po analogu radio rowniez i Volume?

tak

 

Jesli tak to czy istnieje mozliwosc (tylko teraz co wymaga modyfikacji - przypuszczam ze procek) zeby przy optyku z radia volume tez działało z radia (czyt. z kierownicy)?

 

podobno ktoś wymyślił takie cudo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno robi to Intell ...

Pry H600 wymaga to przeróbki procka, radia i samego modułu w kierownicy (przynajmniej w Mazdzie tak jest)

Co do sygnału po optyku i RCA - to u mnie tak nie działa. Leci optyk a niestety nic nie leci przez RCA - poza tym H600 nie ma mozliwosci zmiany zródlła,

POtrzebne są jakies dodatkowe przeróbki w radiu zeby puscic sygnał po RCA (podobno slabo sie to sprawdza) - lub dołozenie dodatkowego przetwornika A/C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno robi to Intell ...

Pry H600 wymaga to przeróbki procka, radia i samego modułu w kierownicy (przynajmniej w Mazdzie tak jest)

Co do sygnału po optyku i RCA - to u mnie tak nie działa. Leci optyk a niestety nic nie leci przez RCA - poza tym H600 nie ma mozliwosci zmiany zródlła,

POtrzebne są jakies dodatkowe przeróbki w radiu zeby puscic sygnał po RCA (podobno slabo sie to sprawdza) - lub dołozenie dodatkowego przetwornika A/C

 

no wlasnie ja juz wyjscia RCA mam z radia wyciagniete (wiec jesli o tą przerobke chodzi to mnie nie dotyczy), dlatego wlasnie sie pytalem ale marcin-real odpowiedzial. Jak mam puszczone RCA z radia i optyka, to czy w H600 moge wybierac rodzaj sygnal (analog lub optyk) i jak powiedzial marcin moge wiec w tym temacie mam i CD i radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...