Skocz do zawartości

Końcówka mocy gdzie kupić ?


Gość uzi_92
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka.

 

Mam problem ponieważ przepaliły mi się 3 końcówki mocy w wzmacniaczu, efekt pożyczania samochodu :/ I teraz mam problem ponieważ nie wiem gdzie mogę kupić owe końcówki.. czy można je zastąpić jakimiś zamiennikami ? Prosiłbym o jakieś linki albo namiary na firmę, która sprowadza takie rzeczy na zamówienie. I może ktoś by mi mógł wyjaśnić co mogło być tego przyczyną i jak uchronić się przed powtórzeniem się tego? Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

 

zdjęcie:

 

http://img850.imageshack.us/img850/1580/dsc08821k.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób znajdę przyczynę tego.. może ktoś zna na pomorzu okolice Wejherowa, kogoś kto by mógł zajrzeć do piecyka i powiedzieć co jest grane.. Bo jak rozkręciłem wzmacniacz to wypadła z niego jedna śrubka która trzymała cooler.. i myślałem ze to było powodem jakiegoś zwarcia.. Był trzask i przepaliły się bezpieczniki i po włożeniu na nowe i odpaleniu silnika piec strzelił jeszcze raz. i potem drugi.. czego wynikiem są spalone 3 końcówki. I kolejne pytanko.. czy kupno 3 takich samych tranzystorków będzie odpowiednie, wszystkie oznaczenia na końcówkach są identyczne.. oprócz małej wytłoczonej literki na samym dole.. "CD", "2D" i na każdej jest inna wytłoczka..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób znajdę przyczynę tego.. może ktoś zna na pomorzu okolice Wejherowa, kogoś kto by mógł zajrzeć do piecyka i powiedzieć co jest grane..

Co jest grane to widać , uszkodzone elementy wykonawcze przetwornicy DC-DC , a nie stopnie mocy wzmacniacza ( czego tez wykluczyć nie można ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz upalone klucze przetwornicy, zanim wymienisz sprawdz końcówki mocy czy żyją, bo często powodem palenia sie kluczy jest padnięta końcówka,

 

klucze wymień wszystkie 4 najlepiej i pamiętaj że jak masz tranzystory bipolarne jako stopień końcowy to musisz je wymieniać parami (jeśli dokupisz zamienniki to warto wymienić wszystkie a nie tylko spalone bo może się okazać że jeden z kanałów inaczej gra)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz upalone klucze przetwornicy, zanim wymienisz sprawdz końcówki mocy czy żyją, bo często powodem palenia sie kluczy jest padnięta końcówka,

 

 

Jasne , dla założyciela wątku dobre to całe :wink2:

Śmigać z tym do kogoś kto ogarnia temat i nic samemu nie kombinować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób mogę sprawdzić czy końcówki mocy są uszkodzone nie uszkadzając kolejnych elementów wzmacniacza, (wzmacniacz jest jedno kanałowy) do dyspozycji obecnie mam tylko Multimetr. I ktoś mógłby dokładnie podesłać linka jak mają wyglądać te klucze przetwornicy, żebym mógł je zamówić. dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej słabo w mieście jest jeden serwis który zajmuje się naprawą elektroniki ale nie byli w stanie naprawić radia na którym były przepalone dwa malutkie kondensatorki to wątpię żeby się zajęli tym.. Bart jest elektronikiem po technikum potrafi lutować małe rzeczy pracował w serwisie i naprawiał dekodery, wiec pojęcie co do obsługi lutownicy itp ma.. chodzi też o to jak sprawdzić czy te końcówki nie są przepalone żeby nic nie uszkodzić w wzmacniaczu.. na tą chwile w domu jest multimetr tylko.. a IRF 3205 a oznaczenia niżej nie mają większego znaczenia ? Kupić 4 czy kupić tyle ile jest ich we wzmacniaczu ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...