Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz pod przód?


inspire1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam taki o to zestaw:

Przód: Morel Tempo 6

Wzmak przód: był XM 6020

Sub: JL Audio 12w3v3

Wzmak sub: Steg K2.02

Radio: CDA-9887R

 

Z racji że padł mi XM to czas na coś nowego/innego. Co byście zaproponowali do takiego zestawu?? Kolejny XM 6020/10020?? Czy coś innego?? Budżet to ok. 300zł, całkowity maks. to 400zł ale już z wliczoną przesyłką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kenwood ps 300/301 lub ps 500/501

Przy serii 5.. możesz próbować sie bawić aktywka bo masz taka możliwość

Trochę sobie tutaj przeczysz. Ps 500/501 ma moce jak ps 200/201. Może się pobawić aktywką, ale czy jest taka konieczność? Lepiej niech już kupi jak coś jednego ps 300. Druga sprawa, ciekaw jestem gdzie takiego kupi :D Ten na allegro jest w lekko opłakanym stanie.

 

BTW czy nie zauważyliście, że te kenie to taki standardzik w tematach typu "co mi polecicie"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Trochę sobie tutaj przeczysz. Ps 500/501 ma moce jak ps 200/201

Nie widzę zaprzeczania sobie samemu u kolegi. Ps500 będzie moim zdaniem lepszy wyjściem . Kolega wywali tą badziewną zwrotkę od tempo i sporo zyska . Mocy jest duży zapas przy tym wzmaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez jakoś nie widzę żebym sam sobie przeczyl, to były całkiem dwie rożne koncepcje pasywnie lub aktywnie przy zastosowaniu jednego wzmacniacza ( chodzi o ilośc a nie model)

Może teraz nie ma nic z tych co pisałem ale mogą byc za tydzień lub dwa i do tego czasu może uda sie dozbierac troche kasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista powiększyła się. Teraz jest:

Focal Solid 2

Focal Solid 4

Kenwood ps 300/301

Kenwood ps 500/501

Sony XM 4525 - tweetery + AUTOTEK SS 300.2 - woofery

 

Szczerze to chyba najbardziej interesowała by mnie ostatnia propozycja ale wolałbym kupić 1 wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś o Alpinkach serii V12 ? W twoim budżecie na alledro jest nawet wybór w tych wzmakach :)

 

PS: Jest taki MRV-F505 bogaty w wiele filtrów i mocowo myślę, że jest w sam raz.. Z chęcią bym go zakupił pod swoje VIBE BLACK AIR, ale obecnie mi budżet nie pozwala :(

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś o Alpinkach serii V12 ? W twoim budżecie na alledro jest nawet wybór w tych wzmakach :)

 

PS: Jest taki MRV-F505 bogaty w wiele filtrów i mocowo myślę, że jest w sam raz.. Z chęcią bym go zakupił pod swoje VIBE BLACK AIR, ale obecnie mi budżet nie pozwala :(

Myslałem o v12 ale nie bardzo wiedziałem na jakie modele zwracać uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem sony xm6020 w dwóch autach. Generalnie uważam że to niezłe wzmaki ale mnie cos w nich do końca nie pasuje...:)

Przesiadłem się na alpine v12 mrv-f400, wcześniej mrv-f300 i mrv t300. Z litrka f to 4 kanały z t to dwa kanały. Po zamianie pojawił sie dzwięk który mnie subiektywnie zadowolił:)

dół miał większy wykop, lepsza kontrola, w xm miałem wrażenie że jest bardziej płasko, wysokie też na plus (pisze w skrócie bo cięzko opisac odczucia):) Ogólnie polecam całą serię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem sony xm6020 w dwóch autach. Generalnie uważam że to niezłe wzmaki ale mnie cos w nich do końca nie pasuje...:)

Przesiadłem się na alpine v12 mrv-f400, wcześniej mrv-f300 i mrv t300. Z litrka f to 4 kanały z t to dwa kanały. Po zamianie pojawił sie dzwięk który mnie subiektywnie zadowolił:)

dół miał większy wykop, lepsza kontrola, w xm miałem wrażenie że jest bardziej płasko, wysokie też na plus (pisze w skrócie bo cięzko opisac odczucia):) Ogólnie polecam całą serię.

 

A mi zaś bardziej przypadł do gustu XM jeżeli chodzi o górę i to właśnie dźwięk V12 mi się wydaje przy nim płaski (cały czas mam na myśli górę), miałem f400S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie szału jakiegoś nie zrobił, testowałem na Morelkach Dotech Ovation, dziwnie budował scenę w moim odczuciu, często dźwięki które odgrywają główną rolę w utworach były przykryte tymi grającymi rolę poboczną :D Brzmienie ciepłe i w sumie dość przyjemne, w miare dynamiczne, ale wolałbym już V12 jeśli chodzi tak o całokształt.. Ale nie też nie odradzam, bo spróbować można ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...