Skocz do zawartości

Blacha aluminiowa 8 mm - gdzie tanio kupię?


K@mil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Piszecie cały dzień o cięciu,gięciu a chłopakowi chodzi o materiał pod pierścionki takie jak Kwiatuszek skopiował dla Daniela.

 

skopiował dla siebie, do Dana trafiły później, nie zapominając przy tym o prekursorze, bo skopiowane od Raadka :)

swoją drogą grande robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo tego chcesz wyrzeźbić czy tylko pojedyncze sztuki? jak coś to podjedź do jakiejś firmy co wycinają laserowo i spytaj się ile mniejw iecej za takie cos wezmą z wycięciem, potem prosty rysunek w autocadzie i robią na zamówienie, robiłem kilka gratów do moto ze stali i z alu w takiej firmie robota laserem konkret :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że warto czerpać z dobrych pomysłów,tym bardziej jak wykonanie nie odbiega od oryginału :wink2:

 

Ciesz się Radek ,że to po sąsiedzku czerpanie z dobrych pomysłów a nie trafiło na ryżyków, zaraz na alle byłby wysyp za pół ceny ale i z połową jakości ori koncepcji. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym "liczą sobie" - wynika często z tego, że nabywca nie zdaje sobie sprawy ile z tym jest pierdzielenia, a niestety jest.

 

jak ktoś zna maszynę i ma trochę oleju w głowie, to takie pierścienie z gotowym projektem to pikuś ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odswieże troszkę :wink:

 

Potrzebuję blachę aluminiowe o grubości ok. 10-12 mm moze być grubsza, arkusz +/- 200x400 mmale nie za bardzo wiem którego stopu szukać bo róznice w cenach są spore a nie chcią bym kupić czegoś co bedzie zle sie poddawać obróbce. Chodzi mi żeby dobrze się obrabiał przy użyciu frezarki i dobrze się polerował :D

 

Podpowie ktoś bo z tego co przegladalem forum to mamy tu pare speców z materiałoznawstwa :wink:

 

I co nikt nic o stopach alu nie wie ???? : (

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

materialoznawca nie jestem, ale troche z alu pracowalem.

ja bym bral PA4 - PA6. te sie bardzo dobrze obrabia, wior sie kruszy. najgorszy jaki obrabialem to PA38 - obojetnie jak parametrow na tokarce nie dobiore to za cholere nie moge zlamac wiora :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konsultowałem z tokarzem, który mi robił pierścienie i mówił, że tylko PA6

 

polecam tutaj http://www.kafra.pl/

 

wszystko na miejscu, wszystko od reki, docinają na zadany wymiar

 

kupowałem alu 15mm grubości PA6 płytkę 42x20cm bez żadnych obiekcji docięli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...