Skocz do zawartości

Blacha aluminiowa 8 mm - gdzie tanio kupię?


K@mil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Muszę wymodzić takie cos:

 

http://www.wsk.audiobas.pl/foto/603.jpg

Mi to się wydaje, czy kolega K@amil zamierza wprowadzać modernizacje w układzie zapłonowym ?

 

z wyglądu to raczej przypomina część składową symulatora ucha ludzkiego :hyhy:

 

jakiś prototypik nowy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierścionki bym se pyknął pod głośniki i właśnie taka byłaby idealna.

 

Jeżeli mają być z podtoczeniem na kosz głośnika lub maskownicę to lepszym wyborem byłaby tuleja lub wałek, weź pod uwagę że ktoś to musi jeszcze "zapiąć" na maszynie :)

 

A jeżeli potrzebujesz tylko pierścień zamiast takiego prostego z MDF to użyj wujeczka gugla.

On prawdę Ci powie na magiczne hasło "cięcie wodą laserem X" - w miejsce X wstaw swoją miejscowość lub jeżeli mieszkasz w jakimś piździszewie to najbliższe większe miasto :)

 

Każda firma, która się tym zajmuje, ma takie rzeczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xris zgodzę się z Tobą ale takie firmy to sobie liczą za usługę i to grubo.A tu chodzi o minimalizowanie kosztów.

 

liczą sobie bo każdy pracuje i jakoś zarabia. Chyba, że mamy tu wolontariuszy :)

poza tym "liczą sobie" - wynika często z tego, że nabywca nie zdaje sobie sprawy ile z tym jest pierdzielenia, a niestety jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ale jeżeli kolega chce zwykłe, proste pierścienie o grubości 10mm z blachy alu to zapłaci powiedzmy za materiał 170mmx340mm + usługa cięcia... to nie będzie jakiś gigantyczny koszt, bez przesady znowu.

 

Chyba że ktoś to chce wyrzynarką wycinać :rotfl:

 

BTW jak powiedzmy z MDF kosztują 20zł to logiczne jest że z alu będą droższe i trzeba liczyć powiedzmy 50zł (4-5 4paków i już :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierścionki bym se pyknął pod głośniki i właśnie taka byłaby idealna.

pierscienie? z blachy?!

przeciez kupujesz "plasterki" walka o danej srednicy!

Xris zgodzę się z Tobą ale takie firmy to sobie liczą za usługę i to grubo.A tu chodzi o minimalizowanie kosztów.

a tutaj sie nie zgodze. jak kupuje gotowe detale z lasera to w firmie material maja taniej niz w skladzie metali!

 

BTW jak powiedzmy z MDF kosztują 20zł to logiczne jest że z alu będą droższe i trzeba liczyć powiedzmy 50zł (4-5 4paków i już )

niestety nie do konca

na laserze alu 10mm nikt normalny nie bedzie palil. jak juz sie odwazy to bedzie to szlo dlugo...

szybciej wyjdzie na wodzie (szybciej = krotsza roboczogodzina)

 

ale sam material to koszt 22-24zl/kg (http://avanti-metale.pl/ przelicz sobie koszt samego materialu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kolega chce zwykłe proste czy ozdobne z podfrezowaniem? Bo tych ozdobnych to wodą/laserem nie wytnie.

 

usługa cięcia... to nie będzie jakiś gigantyczny koszt, bez przesady znowu.

 

hmm, nie wiem ile u Was, ale w Wawie za cięcie jednego plasterka liczą sobie bodajże 24zł + vat (+ materiał ofc). To na 2 sztuki już prawie 60zł bez materiału i dalszej obróbki :) Mowa o wałku 200mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez kupujesz "plasterki" walka o danej srednicy!

A po co mu "wałek" jak chce wyciąć np prosty pierścień zamiast z MDF o grubości dajmy te 10mm? Z blachy będzie taniej bo nie będzie musiał wytaczać środka.

 

jak kupuje gotowe detale z lasera to w firmie material maja taniej niz w skladzie metali!

Tu z kolei ja się zgadzam, chociaż to nie reguła :wink:

 

na laserze alu 10mm nikt normalny nie bedzie palil. jak juz sie odwazy to bedzie to szlo dlugo...

szybciej wyjdzie na wodzie (szybciej = krotsza roboczogodzina)

Cały czas myślę o cięciu strumieniem wody :) laser nie do takich rzeczy :)

 

To na 2 sztuki już prawie 60zł bez materiału i dalszej obróbki Mowa o wałku 200mm

Myślisz o blasze, piszesz o wałku czy nie? Bo Twoją wypowiedź rozumie jako cięcie plastra 10mm z wałka 200mm... co jest w żaden sposób nieuzasadnione bo dochodzi do tego jeszcze obróbka skrawaniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam wuja w byłym POM`ie. Aktualnie firma jest prywatna ale nie wiele się tam zmieniło. W piątki wóda do herbaty jest już opcją "na legalu". Z blachy 25mm kuzyn toczył sobie obciążenia do sztang. Wyglądają profi a kosztowały.... flaszkę. Ja zamówiłem mocowanie do worka treningowego z blachy 5x150x150mm. Do tego cztery otwory na śruby i solidnie wspawane na środku kółko. wytrzymuje grubo ponad 100kg. Kosztowało... flaszkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano kolega potrzebuje raczej toczone nizeli ciete laseram, albo ciete i toczone...

 

Po co toczyć jak mu wytną z blachy? płaszczyznę kontaktu będzie miał gładką, a po cięciu wodą... kto szlifuje MDF po wycinaniu? :P

 

 

To się robi tak...

Idziesz, mówisz do jakiegoś pracownika, że potrzebujesz 2 takie pierścienie za powiedzmy połówkę Finlandii :)

Chyba że trafisz na służbistę :rotfl: wtedy nie pomalujesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW jak powiedzmy z MDF kosztują 20zł to logiczne jest że z alu będą droższe i trzeba liczyć powiedzmy 50zł (4-5 4paków i już )

Gdzie tyle kosztuja, daj namiar, moze byc na PW...

 

 

 

Po co toczyć jak mu wytną z blachy? płaszczyznę kontaktu będzie miał gładką, a po cięciu wodą... kto szlifuje MDF po wycinaniu?

Skad wiesz jak maja wygladac finalnie te pierscienie? Nie wiesz... no chyba ze woda gdzies "u Ciebie" takie rzeczy tez rzezbia... :

 

http://imageshack.us/photo/my-images/600/imag0302vn.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kolega chce zwykłe proste czy ozdobne z podfrezowaniem? Bo tych ozdobnych to wodą/laserem nie wytnie.

no niestety pod ozdobne tylko przygotowke wytnie

 

i to samo tyczy sie walka

Myślisz o blasze, piszesz o wałku czy nie? Bo Twoją wypowiedź rozumie jako cięcie plastra 10mm z wałka 200mm... co jest w żaden sposób nieuzasadnione bo dochodzi do tego jeszcze obróbka skrawaniem

kazdy mysli o czym innym

bo jezeli mowa tylko o dystansie to faktycznie gotowiec z wody lub druta i tyle

 

jak ozdobny to kazda z powyzszych jest poprawna

 

ja mam wuja w byłym POM`ie. Aktualnie firma jest prywatna ale nie wiele się tam zmieniło. W piątki wóda do herbaty jest już opcją "na legalu".

co do wody to sie nie wypowiadam... ale u mnie w firmie praca jest na 3 zmiany i niestety sam sobie nic nie zrobie :/

 

no chyba ze woda gdzies "u Ciebie" takie rzeczy tez rzezbia... :

 

ImageShack� - Online Photo and Video Hosting

dziwne, dopiero co dostalem podobny do wykonania...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tyle kosztuja, daj namiar, moze byc na PW...

2szt z 10mm blachy alu (mówię o prostych pierścieniach zamiast MDF'u, czytać w przekroju kwadrat/prostokąt) na fuchę za połówkę chyba każdy zrobi...

 

Ja osobiście płaciłem za wycięcie otworu fi 180mm z "wypustami" pod śruby z blachy alu 10mm (2szt) 30zł i to z fakturą.

Więc jak komuś zależy to do 50zł będzie miał takie pierścienie

 

Skad wiesz jak maja wygladac finalnie te pierscienie? Nie wiesz...

Cały czas piszę o prostych pierścieniach na wzór tych z MDF, napisałem też żeby kolega sprecyzował o jakie mu dokładnie chodzi.

 

To co Ty wrzuciłeś byłoby ciężko zrobić z 10mm blachy :)

 

no chyba ze woda gdzies "u Ciebie" takie rzeczy tez rzezbia

Oboje wiemy że takie coś tylko na tokarce, od biedy i na frezarce też można żeby nie było :)

Ale jakbyś potrzebował cięcie wodą pod kątem (tzw 3D) to też mam dostęp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...