Skocz do zawartości

ROCKFORD P2D2-10 vs Pioneer TS-W308D2


deejeys
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A czego oczekujesz od suba? Oczywiscie z tych dwoch bym wybral P2 bo mimo wszystko jest bardziej muzykalny ale za 500zl bym szukal uzywki P3. P2 jest dosc uniwersalnym glosnikiem , potrafi zagrac tlusto jak i w miare punktualnie uzupelnic przod ( tak gra w cvlosed w br nie slyszalem ) Pioneera sluchalem w br przez moment i glowa boli mnie do dzisiaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn ? Pionek to trzepie czachę? Nie do słuchania?

 

 

Nie jest powiedziane, że musi być to koniecznie jeden z tych dwóch. Założyłem temat na giełdzie ale jakoś nic sensownego mi nie wpadło w oko... O większości sprzętu totalnie nie da się znaleźć opinii, a sprzedający jak wiadomo zawsze waloryzuje swój towar... (bez obrazy )

 

 

Wzmacniacz też jeszcze nie kupiony... Ale za 400zł 400rms dobrej firmy, nowy? Grzech nie kupić, tak?

 

 

 

Oczekuje punktualności, jakość, jak najmniej "pierdzenia", ale też chcę żeby potrafił zatrząść autem. Sub będzie zabudowany w podłokietnik, bo obecne rozwiązanie się nie sprawdziło.

 

 

Słucham praktycznie wszystkiego poza techno,jazz,metal.

 

Najczęściej jakieś rnb, pop (nowości z radia), hh i reszty po troszku

 

 

Mam tak max 1000zł do wydania na sub + wzmak, nie chce przekorczyć tego budżetu bo jeszcze muszę zrobić zabudowę do bagażnika ( będzie prze kozacka, już mam jest szkic, brakuje mi tylko parametrów pod głośnik i idę po płyty... )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz 2 magnaty x-press 10 + hifonics txi-3400 no i robiły zamieszanie, ale w bagażniku... No i najgorsze - spóźniają się... Teraz chcę jeden dobry głośnik prosto w podłokietnik, z fajną zabudową, ma być bardzo dyskretnie z pewnym bajerem (ale to dopiero pokażę, jak skończę ! )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jakoś nie przekonuje mnie wygląd tych P3 (płaskie jakieś strasznie, P2 wygląda jakoś "mocniej"

 

http://www.audiosklep.pl/rockford-fosgate-p3sd212---plaski-p-1531.html Rockford Fosgate P3SD212 - płaski

 

tu w dobrej cenie...

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz do P3 taki kupiłem http://allegro.pl/wzmacniacz-rockford-fosgate-p300-1-poznan-i1827026985.html Rockford Fosgate P300-1

drugi wzmacniacz mam Rockford r300-4 , ten ma za zadanie napędzić przody i tyły czyli 4x 165mm Punch P1652

No i czekam na Clariona , auto mam dość duże więc głośniki musiałem dać 2 komplety tych 165mm

 

Ten P3 to ten cienki więc sam nie wiem , nie chciałem głębokiego bo będzie zabudowany

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p3 to solidna buda w porównaniu z p2.. No i wymagania prądowe znacznie wieksze, na taka p3 w closed to wypadało by miec z 600waciszy

Przy tym wzmaku wybrałbym P2D2 12

 

niekoniecznie, chyba ze mowa o watach z takiego Re Audio to faktycznie conajmniej z 600W trzeba........ (tylko watty to nie wszystko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaproponowalem na PW koledze swojego wzmaka do suba ktory jest na gieldzie ale widze ze troche inna droge chce pojsc..... tą ktorą zwykle na początku jak sie samemu zaczyna sie idzie, dopoki bakcyla nie zlapie i nie przeslucha kilku klocków zeby wyciągnąć pewne wnioski......... no ale wracajac do tematu nie wiem czy ktos sluchal to co zalaczyles ale z tych 2 to w zasadzie jeden pies ale chyba wzialbym jednak Re Audio XT-800.2 , mialem go ale w wersji jeszcze U.S. Amps XT-800.2 i jak na początek da rade.......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu bardziej chodzi o to, że co nowe to nowe... Mój pierwszy wzmak kupiłem używany - na naprawy wydałem 200zł, spalił mi jeszcze na koniec głośnik... Kupiłem później tego hifonics txi-3400 i jaki by tam nie był - ani razu się nie wyłączył, ani grama problemu...

 

 

A i bardzo bym chciał mieć pilota do tego wzmaka, bo jednak to ciekawa opcja... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez na początku chcialem miec nowe....... trwało to dokladnie 2-3 miesiące..... :) Jesli chodzi o uzywki to trzeba wiedzieć od kogo kupować..... na staż i reputacje trzeba troche zapracowac ja rowniez nie kupuje od byle kogo....... ale jak napisalem pokupujesz troche nowych rzeczy zlapiesz bakcyla i wyciagniesz wnioski :wink2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polaczenie SLA i P2 dosc specyficzne , pod SLA malo co gra bo nie do tego jest ten drozszy pizdzing , ja mialem P3 pod us amps 1600.4 i pod alpine mrv 1000 ( kurde juz nie pamietam dokladnie tej alpine bo nie byla moja ale podawala wedlug pomiarow z ampgutsa chyba 740wat ) i naprawde bardzo dobrze wspominam tego sub , jezeli chodzi o trzesienie ziemi to pod alpine bylo zdecydowanie lepiej , bardziej sprezyscie az dech zapieralo, natomiast pod us ampsem na codzien 400wat zupelnie wystarczylo zeby mocniej pograc , podlaczylem tez P2 i P1 no co tu duzo mowic roznica miedzy P1 a P2 jest niczym w porownaniu z roznica miedzy P2 i P3 ale... P2 naprawde fajnie gra , wyladowal w tej samej skrzyni co P3 pod tym samym wzmakiem i tym samym aucie i fakt ze slabiej i mniej zroznicowanie gral ale tez naprawde fajnie ale trzeba brac poprawke ze ja nie wymagam za duzo od suba bo nie czesto go uzywam , sub to raczej miejsce na przykrecenie wzmaka w tej chwili niz wazny element systemu... Ale gdybym mial mozliwosc zamienic swojego Hertza ML na RF P3 to chyba bym sie zdecydowal wole jednak amerykanskie mieso z RF niz twarda szybkosc z Hertza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
na allegro stoi jakis hx2... Mocowo jak p3 ale brzmienie to jak mercedes do lanosa.. Tez potrzebuje 500watów, ale tutaj 500wat daje tak miłe brzmienie (oczywiscie wzmak mocy to jedno, a jakość przetwarzania tego wzmocnienia to inna bajka) że się bananik na ustach robi..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...