Skocz do zawartości

Honda Accord V by kamul


kamul
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To już moja kolejna instalacja w tym samochodzie, ale dopiero tą zacznę dokumentować. Samochód to Honda Accord V (kupiona w salonie, odziedziczona po dziadku, który jeździł nią do kościoła, także autko 13 letnie w tym momencie ma 120tys. przebiegu :) ), silnik 1.8 (chociaż w katalogach oznaczona jako 1.9, w każdym razie 1850cm3 pojemności). W sumie benzyna, ale jeżdżę na paliwie studenckim w świeżo założonej sekwencji.

 

Przewinęło mi się już sporo głośników przez ten samochód, początkowo drzwi były całkowicie wytłumione "dekamatem" :zawstydzony: . Woofery lądują zawsze w fabrycznych miejscach na dystansach, a tweetery najlepiej ulokowały mi się w/na drzwiach mniej więcej pod lusterkiem (lusterka mam manualne). Wooferami były Vify, Tec'i, Micro Precision, Macrom, Powerbass i Morele, Helixy, obecnie będzie... (o tym później). Tweeterami jakie gościłem były Helix (z zestawu Esprit), Focal Utopia TN51, a także TEC LS29neo, potem na chwilę Morel Supremo i znów TEC LS29neo, obecnie będzie... (też o tym za później).

 

Miałem nawet przez chwilę suba w postaci Hertz'a ES250 w skrzynce closed (21l), a nawet był zestaw 3way, na zwrotce z tweeterami grały średniaki Helix H204 w małych komorach na drzwiach.

 

Wzmacniacze które tu grały to: HIFONICS ZEUS, gościnnie udim jr., VELOCITY (na subie), a także aż do teraz Precision Power DCX600.4.

 

Obecnie, zabudowa wzmacniacza skład się z przykręconej do podłogi bagażnika płaskiej skrzynki (obitej nieco niestety nie pod kolor). W niej znajduje się przykręcony wzmacniacz i kondensator, a także wentylator, wyciągający z niej ciepłe powietrze).

 

Systemy zawsze były "pędzone" aktywnie, tak będzie i teraz.

 

Źródłami były u mnie: Kenwood W6031, Kenwood PSW9521, w trakcie zmian gościły też jakieś Sony, Alpine (modele nie warte wymieniania), z powodu braku zwrotki i procesora wszystkie cięcia ustawione były na wzmacniaczu. Obecnie siedzi i raczej zostanie Clarion DXZ958RMC.

 

Kablomania:

"Jakieś" kable 2,5mm to każdego z głośników

Jak miałem suba kablem do niego był Audionowa Moonwalk MK2

Zasilające MACROM (modelu nie pamiętam, ale takie w walizeczce :) ) 21mm2

Sygnałowe, robione przeze mnie, może nie najpiękniejsze, ale dobrze "przewodzące" sygnał SOMMER SPIRIT XXL

 

Następne kroki do wykonania:

- Zmiana zasilenia

- Zmiana jednych z kabli głośnikowych (nowe tweetery będą w innym miejcu)

- Zrobienie obudów do tweeterów

- Zrobienie nowej zabudowy pod wzmacniacz

- Być może wymiana wzmacniacza

- Ogólne wykończenie

- Mam nadzieję, wygłuszenie, maski, podłogi, grodzi, oraz nadkoli

 

Przez ostatnie dni, jako, że miałem nieco czasu zabrałem się za wygłuszanie drzwi od nowa...

WYGŁUSZANIE:

1. Zerwałem "dekamat" - szczerze powiem, że nieprzyjemne doświadczenie, dość długo czasu zajęło to nawet z opalarką.

2. Drzwi wyczyściłem, na tyle bym był zadowolony

3. Następnie otwory technologiczne pokryłem grubą tkaniną z włókna szklanego nasączonego żywicą (jak żywica wyschła, powstały dość sztywne "zaślepki" - tu uwaga :!: jest to rozwiązanie sporo lżejsze od blachy, ale trzeba dość uważać, żeby po zaschnięciu żywicy delikatnie się z nią obchodzić, gdyż może popękać i wtedy niestety już nie będzie sztywno), żywicowe twory pokryłem barankiem.

4. Gdy wszystko wyschło, wystawiłem na słońce, maty, by zmiękły.

5. Maty które użyłem to: STP BIMAST BOMB, DYNAMAT EXTREME, oraz TAC MAT.

6. STP zakryło żywicę (mata jest tak gruba i sztywna, że super dopełniła całość), DYNAMAT powędrował na resztę drzwi, na całość poszedł TAC MAT (przyklejony znanym sposobem "na butapren"), dziś wieczór musiałem się przejechać jeszcze, więc trochę głowa boli, pewnie trochę minie zanim się to wywietrzy.

7. Założyłem boczek, z tym zeszło mi się chyba najdłużej :cenzura:

 

Teraz do pełni szczęścia potrzeba mi dystansów, które po przykręceniu podopieszczam DYNAMATEM.

 

Podsumowując zużyte materiały:

1. Maty STP 4szt

2. Maty Dynamat 2szt. (przy "dopieszczaniu" dystansów, pójdzie jeszcze pewnie pół)

3. TAC MAT 2/3 maty.

 

To już jest zrobione.

 

ZASILANIE

1. Macromy zostaną zastąpione EAGLE CABLE 35mm2 w peszlu (jak tylko przyjdą mi od kolegi W1Michal

2. Wymiana klem na klemy EAGLE CABLE (wyglądają niemal bliźniaczo do tych Sinuslive, ale kupiłem je w dobrej cenie, więc będą ok).

3. Wymiana kabli do tweeterów (prawdopodobnie na HW Energetics 1,5mm2)

4. Reszta zostaje po staremu

 

Na razie to tyle, prace będą mam nadzieję postępować w miarę przyzwoitym tempie. Głośników na razie nie zdradzę, chociaż niektórzy już mogą wiedzieć, co tam będzie siedziało :) wszystko w swoim czasie. Po zrobieniu zasilenia, będę pracował nad obudowami tweeterów, ale to już opiszę jak uda mi się zdziałać.

 

Zdjęcia z prac wygłuszenia dodam po zamontowaniu już dystansów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Nowy system, stanął dziś w pierwszej wersji na nogi :)

 

Grają:

Micro Precision 7.28 na górze

TEC LS155 na dole

 

Wzmacniają:

DLS/Genesis DA100 na górze

Genesis Dual Mono na dole

 

Sygnał idzie z:

Clarion DXZ958RMC

 

Tweetery są zamocowane na boczkach drzwi, tam najlepiej mi pasują i nie zmieniałem tego miejsca, jedynie wyprowadziłem ukierunkowanie

Woofery na razie grają na dystansach, bez maskownicy i bardzo ładnie pompują, wygrzewają się już ponad tydzień i mogę śmiało stwierdzić, że po tygodniu mogę obyć się bez suba (oczywiście na moje potrzeby), chociaż do dziś, wahałem się czy jakiegoś nie poszukać.

 

Na razie nic jeszcze nie jest wystrojone, czeka mnie ustawienie dosłownie wszystkiego, od gainy po cięcia, nachylenia, opóźnienia itd...

Ale... już gra fajnie. Na razie z muszelek leci szkło, ale za to jakie! Słychać każdy kryształowy odłamek :) Jestem bardzo zadowolony z tych tweeterów i jeśli ktoś szuka więcej detali to może spokojnie przesiadać się z LS29neo lub D2904.

 

Jak tylko zdobędę skądś, odpowiednie dystanse pod mój kształt to porobię zdjęcia zabudowy i tego jak zamocowane są głośniki.

 

Wiadomo diabeł tkwi w szczegółach, a na razie tych mam sporo do poprawy za równo w kwestii estetyki jaki i samej gry :)

 

W końcu nie są to już tylko próby :hyhy: więc się cieszę :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

 

 


a Micro Precision 7.28 i D2904 to jakaś znacząca różnica żeby się przesiadać z jednych na drugie

 

Odgrzewam kotleta i ponawiam pytanie Bartka... Bo widzę temat umarł a ciekawi mnie w końcu czy są jakiekolwiek różnice między MP 7.28 a zwykłym Scanem , czy znowu dziwoląg jak GZ, dołożona obudowa z polerowanego aluminium i cena x1000000...  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat umarł, bo nie miałem za bardzo czasu na zabawę i na robienie zdjęć.

Obecny setup to:

MP 7.28 + MP 5.16

DA100 x 2

Kablomania ta co wcześniej

Całość ogarnia CDA9855.

 

Co do gry MP7.28 czy GZ'ów czy SS albo TEC, słuchałem wszystkich, mi najbardziej do gustu przypadł właśnie MP bo zagrał bardziej szczegółowo i ciepło/brudno niż SS/TEC, a do tego z większym życiem i mniej przytłaczającym detalem jak GZ. Po prostu ten przetwornik trafił w mój gust. GZ to nie tylko sama obudowa i w moim odczuciu brzmienie jest lekko inne od ww. przetworników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...