Skocz do zawartości

Dobór wzmacniacza do Golfa 2


kamilklin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanowne grono forumowiczów :wink2:

 

Tak jak w temacie rozglądam się za kupnem wzmacniacza bądź tez dwóch osobnych pod zestaw przedni i subwoofer. Mogę wydać na nie max 600 zł.

Sub to Lanzar Max 12 w skrzyni 50l (szczelinowa). Nie zbyt dobry ale do tego samochodu gdzie słychać wszędzie plastiki lepszego mi nie potrzeba :P

Przód hmmm... w następnym temacie załączę i pokarze zdjęcia bo sam nie wiem czy te głośniki są dobre czy tez nie sami ocenicie ale maja 60 W RMS :)

Przewód zasilający 4AWG a sygnałowe nie pamiętam :P

Altek w golfie to standard bo tylko 65A wiec dużo się nie wyciągnie :P Ale chce wycisnąć z niego to co się da :wink:

Planuje także zakup głośników na przód Herz ESK 165 i jakiś inny sub dlatego chciałbym żeby ten wzmak bądź dwa zasiliły mi herze i suba 300 W RMS tak na przyszłość i trochę posłużyły. Mogą być starsze wzmacniacze a także używki :wink2:

 

Biorę pod uwagę:

VIBE slick A4

JBL Px300.4

Crunch GTR 640.4

Hifonics TX-880

 

Czekam na wasze opinie i propozycje:)

Pozdrawiam Kamil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dziale giełda znajdziesz dla siebie bardzo dużo ciekawych propozycji sprzedaży wzmacniaczy, a i nie tylko.

Tematów podobnych do Twojego jest multum. Tak samo nie widzę sensu kupować droższe Hertze ESK, jak można taniej kupić modelowo wyżej HSK.

Podejrzewam, że co byś nie kupił i tak będziesz zadowolony- mowa oczywiście o półce wyżej jak boszmeny i pejingi... Trochę watuf, deefa i gitarra :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podanych wzmacniaczy interesują mnie trzy.

 

1. U-Dimension Glow 4075

2. Pioneer GM-X924

3. XETEC 4G-600

 

Pioneer ma 220 W RMS na mostku? Czy tylko 150 W RMS?

 

XETEC ma dwa bezpieczniki po 30 A wiec nie możliwe jest by miał te 380 W RMS na mostku? Ponieważ 60A x 13,8V daje nam 828 W pomnożone przez 0,65(sprawność wzmacniacza) wyjdzie 538 W podzielone przez dwa da nam 269 W w mostku choć i tak jest to już prąd krytyczny wzmacniacza. Chyba ze trzeba dać większe bezpieczniki do niego. Co o tym sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

XETEC ma dwa bezpieczniki po 30 A wiec nie możliwe jest by miał te 380 W RMS na mostku? Ponieważ 60A x 13,8V daje nam 828 W pomnożone przez 0,65(sprawność wzmacniacza) wyjdzie 538 W podzielone przez dwa da nam 269 W w mostku choć i tak jest to już prąd krytyczny wzmacniacza. Chyba ze trzeba dać większe bezpieczniki do niego. Co o tym sadzicie?

Wg mnie w aplikacji która opisałeś nic tego nie wyklucza .

A tak na marginesie , jesteś pewny , ze precyzyjnie odróżnisz w pewnych odstępach czasowych poziom np 119 od 120 dB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

XETEC ma dwa bezpieczniki po 30 A wiec nie możliwe jest by miał te 380 W RMS na mostku? Ponieważ 60A x 13,8V daje nam 828 W pomnożone przez 0,65(sprawność wzmacniacza) wyjdzie 538 W podzielone przez dwa da nam 269 W w mostku choć i tak jest to już prąd krytyczny wzmacniacza. Chyba ze trzeba dać większe bezpieczniki do niego. Co o tym sadzicie?

Skoro producent przewidział takie zabezpieczenie, to znaczy, że takie musi być i nie można go zmniejszać.

Co do mocy, to Phase Evo RS4 również wyciąga ponad 300W w mostkach.

Wszystko zależy od konstrukcji wzmacniacza i sama teoria tutaj może nie znaleźć odwzorowania w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe co mówicie ale brałem to tak na chłopski rozum. Przecież XETEX to nie klasa D tylko AB wiec sprawność takiego wzmacniacza nie przekracza 65% stad moje wyliczenia ale mogę się mylić. Patrząc na zdjęcia środka XETEX ma dwie przetwornice wiec wszystko jest możliwe.

 

Co z tym pioneerem? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...