Skocz do zawartości

Wznacniacz / wzmacniacze do zasilenia DLS Scandinavia 1/3/6


MRQ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jak bys byl zainteresowany pasywka to komplet elementow dobrej jakosci dla systemu 3 droznegoto ok 700zl

dla prostego a tu sie szykuje rlc dla sredniaka

 

jak bys byl zainteresowany pasywka to komplet elementow dobrej jakosci dla systemu 3 droznegoto ok 700zl

dla prostego a tu sie szykuje rlc dla sredniaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bys byl zainteresowany pasywka to komplet elementow dobrej jakosci dla systemu 3 droznegoto ok 700zl

dla prostego a tu sie szykuje rlc dla sredniaka

 

jak bys byl zainteresowany pasywka to komplet elementow dobrej jakosci dla systemu 3 droznegoto ok 700zl

dla prostego a tu sie szykuje rlc dla sredniaka

Tak a co to niby ma kosztowac 700 zł :). I dlaczego RLC...... rozwiń proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok

elementy zwrotnicy czysto teoretyczne

pobrane z kalkulatora z internetu

teoretyczny podzial na 400 i 4000Hz

wszedzie stromosc zbocza 12dB/oct

a niech ci sie trafi gdzies np 18dB

 

"odpowiednie" elementy dla takiego systemu to cewki powietrzne 1,4mm z rezystancja mniejsca niz 0,5oma

kondy do jentzeny MKP CROSS-CAP z polinka

to wg mnie absolutne minimum

 

wartosi z kalkulatora to:

cewki:

2,4mH 2,1mH 0,25mH 0,21mH

kondy

75uF 67uF 7,4uF 6,7uF

o rezach nie pisze bo to male koszty

 

wartosci zaokrąglane do wartości z typoszeregu

ceny elementów ww to łącznie: 580zł

 

I dlaczego RLC...... rozwiń proszę.

bo już ktoś robił zwrotkę pod taki średniak i bez linealizacja charakterystyki się nie obeszło

pomagałem robić ten filtr ale nie wiem z jaki skutkiem

 

a to są znów dodatkowe koszta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"odpowiednie" elementy dla takiego systemu to cewki powietrzne 1,4mm z rezystancja mniejsca niz 0,5oma

kondy do jentzeny MKP CROSS-CAP z polinka

to wg mnie absolutne minimum

 

 

Znasz może w CA zwrotnice 3 way ,gdzie producent zastosował takie kryteria przy ich produkcji.

Zobacz dla przykładu odnośne zwrotnice dla systemu F1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nakamichi napewno mozna taniej stosujac slabsze elementy

cewki z wieksza rezystancja wprowadzajace zamieszanie w przebiegu charakterystyki ale to mozna uwzglednic podczas projektu

jak popatrzysz na zwrotki osob na tym forum robiacych je samodzielnie to napewno zauwazysz elementy mundorfa (cewki i czarne kondy) , ktore do najtanszych nie naleza lub srebrne kondy jentzena. W takim przypadku cena zwroki byla w granicach 1kzl. Ja podalem zwykle kondy i cewki z niska rezystancja wg mnie odpowiednie dla takiego zestawu (z wyzszej polki).

Sa ludzie co wpakowali by tu cewki tasmowe :wink:

 

oczywiscie mozna taniej zamieniajac najwieksze cewki na rdzeniowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nakamichi napewno mozna taniej stosujac slabsze elementy

cewki z wieksza rezystancja wprowadzajace zamieszanie w przebiegu charakterystyki ale to mozna uwzglednic podczas projektu

jak popatrzysz na zwrotki osob na tym forum robiacych je samodzielnie to napewno zauwazysz elementy mundorfa (cewki i czarne kondy) , ktore do najtanszych nie naleza lub srebrne kondy jentzena. W takim przypadku cena zwroki byla w granicach 1kzl. Ja podalem zwykle kondy i cewki z niska rezystancja wg mnie odpowiednie dla takiego zestawu (z wyzszej polki).

Sa ludzie co wpakowali by tu cewki tasmowe :wink:

 

oczywiscie mozna taniej zamieniajac najwieksze cewki na rdzeniowe

kolego a napisz mi co sie stanie jeśli w tor średniaka włożę kondensator bipolarny i zwykła cewkę powietrzną :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpal sobie program symulacyjny np visatona i sprawdz

narysuj przykladowa zwrotke i zmieniaj elementy i ogladaj co sie zmienia

o konda konda bym sie nie martwil taj jak o cewke ktora wprowadza rezystancje szeregowa

I nadal się pytam i co w tym zlego. Może czasami celowo ktoś stosuje taką cewkę........

 

I nadal się pytam i co w tym zlego. Może czasami celowo ktoś stosuje taką cewkę........

A i kondensator miał być minimum jantzen cross cap... teraz juz może być bipolar :)

Żeby nie było to lużna dyskusja....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisalem wyzej, ze musi byc uwzglednione w projekcie

i nigdzie nie napisalem, ze moze byc bipolar

wolal bym uzyc najtanszego foliowego

nastepna sprawa sa opinie, ze dopiero mundorf gra (ale to juz ocena subiektywna, dodam tylko, ze nie moja)

uwazam, ze mozna taniej ale czy lepiej

zadajmy sobie moze pytanie czy jest sens stosowania np czrnych mundorfow i czy to poprawi nam to dzwiek i czy ten dls "zasluguje" na "lepsze" elementy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisalem wyzej, ze musi byc uwzglednione w projekcie

i nigdzie nie napisalem, ze moze byc bipolar

wolal bym uzyc najtanszego foliowego

nastepna sprawa sa opinie, ze dopiero mundorf gra (ale to juz ocena subiektywna, dodam tylko, ze nie moja)

uwazam, ze mozna taniej ale czy lepiej

zadajmy sobie moze pytanie czy jest sens stosowania np czrnych mundorfow i czy to poprawi nam to dzwiek i czy ten dls "zasluguje" na "lepsze" elementy?

Wydaje mi się,że kondensator nie gra. Natomiast ciesze się ze doszliśmy do tego ze na tym poziomie to "lepszy" kondensator czy cewka nic nie załatwią. Jest wiele wiekszych problemów w systemach niż te jakich elementów użyjemy w zwrotnicach czy to będzie mundorf jantzen itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nakamichi napewno mozna taniej stosujac slabsze elementy

cewki z wieksza rezystancja wprowadzajace zamieszanie w przebiegu charakterystyki ale to mozna uwzglednic podczas projektu

jak popatrzysz na zwrotki osob na tym forum robiacych je samodzielnie to napewno zauwazysz elementy mundorfa (cewki i czarne kondy) , ktore do najtanszych nie naleza lub srebrne kondy jentzena. W takim przypadku cena zwroki byla w granicach 1kzl. Ja podalem zwykle kondy i cewki z niska rezystancja wg mnie odpowiednie dla takiego zestawu (z wyzszej polki).

Sa ludzie co wpakowali by tu cewki tasmowe :wink:

 

oczywiscie mozna taniej zamieniajac najwieksze cewki na rdzeniowe

 

Podałem przyklad chyba bardzo dobrej zwrotnicy ,zestawu klasy referencyjnej, gdzie trudno jest posądzić kogoś o brak wiedzy czy może oceny słuchowej swojego "dzieła ".

Ale istnieje coś takiego jak racjonalny projekt , który zakłada znaczenie danych elementów w finalnym brzmieniu . Słowem są miejsca mniej i bardziej krytyczne dla brzmienia , gdzie ponoszone koszta nie przekładają się 1 do 1 na brzmienie . Być może to jest to , czego brakuje w "tutejszych" projektach , na które się powołujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to co sugeruje DLS ma ręce i nogi?

 

Ta odpowiedz juz padła

 

Separowana zwrotnica pod głośnik sredniotonowy nie załatwia sprawy.

Optymalnym rozwiązaniem zdaje się być aktywny podział pomiędzy midbasem a średniakiem ( co nie wyklucza elementów pasywnych dla jednej ze stron) , a podział pomiędzy średnim a tweeterem zwrotnicą pasywną.

Co do tego można powsadzać, aby był "referencyjne"?

Wystarczą cewki powietrzne i kondensator foliowy PP w torze tweetera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakamichi, a możesz podać do podobnej konstrukcji, o której piszesz? Chciałbym wiedzieć na co się porywam.

Nie bardzo rozumiem pytanie , ale zamieszczony schemat instalacji jest OK .

Same filtry mogą też stanowić integralna część jednostki głównej czy zewnętrznego procesora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...