Skocz do zawartości

Car audio do Opel Vectra B


scrooge91
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ok twoja sprawa , glosnik ci nie pasuje choc nigdy nie slyszales jak gra... Koledzy napewno ci doradza jakis zestaw ale rownie dobrze mozesz poszukac forumowych hitow czytajac inne tematy ;)

 

 

Przeczytałem o nim parę opinii i określono go jako głośnik do robienia hałasu. No i nadaje się głównie do wolnej muzyki bo w szybkiej się gubi.

 

Cały czas przeglądam tematy związane z wyborem subwooferów i wzmacniaczy. Ale tego jest tyle że ciężko coś konkretnego wybrać ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I sadzisz ze jezeli wq twoim temacie napisze sie to samo co w tych innych to ulatwi ci wybor ?

 

To prosze sprzedaj wzmaka i suba do tego 1000zl i kup na przod pioniera 924 a na tyl 922 jako suba AS SQ 10' w skrzyni pod wymiar producenta , koszt okolo 1500zl... Albo taniej 924 + RE 12' w Br koszt okolo 700zl... To moja propozycja zmian skoro przodu i radia nie ruszamy... Nie pytaj dlaczego tak bo odpowiedz jest prosta bo mi sie takie cos podoba... A tobie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I sadzisz ze jezeli wq twoim temacie napisze sie to samo co w tych innych to ulatwi ci wybor ?

 

Nic takiego nie napisałem. Poświęcę trochę czasu i przewertuje forum żeby znaleźć zestaw który będzie odpowiedni dla mnie

 

To prosze sprzedaj wzmaka i suba do tego 1000zl i kup na przod pioniera 924 a na tyl 922 jako suba AS SQ 10' w skrzyni pod wymiar producenta , koszt okolo 1500zl... Albo taniej 924 + RE 12' w Br koszt okolo 700zl... To moja propozycja zmian skoro przodu i radia nie ruszamy... Nie pytaj dlaczego tak bo odpowiedz jest prosta bo mi sie takie cos podoba... A tobie ?

 

A mi zależy żeby te pieniądze dobrze spożytkować. Nie widzę sensu w kupowaniu/robieniu skrzyni pod głośnik który według wielu opinii nie spełnia moich wymagań.

Radio z samymi przednimi głośnikami radzi sobie bardzo dobrze więc pod wzmacniaczem powinno być tylko lepiej( choć nie oczekuje cudów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby miec wlasne zdanie chyba wypada sprawdzic cos osobiscie a nie jako autorytet traktowac zdanie osoby ktorej sie nie zna i nie wiadomo jakie ma kompetencje do wydawania opini... Ale to moje zdanie ze jak nie poslucham czegos sam to nie wydaje wlasnej opini bo nie mam jakich kolwiek argumentow zeby ja wydac...

 

Skoro przod ci sie podoba i radio to je zostaw bo ma sie podobac tobie , poszukaj wzmaka pod przod i suba lub dwoch osobnych do tego suba , nie wiem jakie masz wymagania mocowe czy suba ma u ciebie dominowac czy tylko uzupelnic to czego nie jest w stanie zagrac przod ? Jezeli tylko uzupelniac to proponuje dla ulatwienia sprawy kupic jeden wzmaka 4 kanalowy i do tego suba 200-250wat jezeli cos ocniejszego to polecam szukanie dwoch wzmakow jednego pod przod np. sony 6020 z takich forumowych hitow ( choc ostatnio moda sie konczy i ceny spadaja ) i jakies mocne dwa kanaly na tyl np. pionier 922 ktory ma ponad 400wat RMS i subik jakis mi sie podobal moj RF P3 z nowej seri w closed 20litrow pod taka moca juz fajnie zagra i w ten sposob ja byum wydal budzet biorac pod uwage moje doswiadczenia i dostepna oferte ale moge ci podac jeszcze z 5-7 zestawow i to beda moje typy , kazdy da swoje i bedzie haos bo wieskszosc poleca to co sami slyszeli czesto nie maja porownania to 50 innych systemow , ja nie am moge sie odniesc jedynie do moze 10 systemow plus wszystkie moje kombinacje ale trzeba poprostu cos kupic posluchac i zadecydowac czy zostaje czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby miec wlasne zdanie chyba wypada sprawdzic cos osobiscie a nie jako autorytet traktowac zdanie osoby ktorej sie nie zna i nie wiadomo jakie ma kompetencje do wydawania opini... Ale to moje zdanie ze jak nie poslucham czegos sam to nie wydaje wlasnej opini bo nie mam jakich kolwiek argumentow zeby ja wydac...

 

Skoro przod ci sie podoba i radio to je zostaw bo ma sie podobac tobie , poszukaj wzmaka pod przod i suba lub dwoch osobnych do tego suba , nie wiem jakie masz wymagania mocowe czy suba ma u ciebie dominowac czy tylko uzupelnic to czego nie jest w stanie zagrac przod ? Jezeli tylko uzupelniac to proponuje dla ulatwienia sprawy kupic jeden wzmaka 4 kanalowy i do tego suba 200-250wat jezeli cos ocniejszego to polecam szukanie dwoch wzmakow jednego pod przod np. sony 6020 z takich forumowych hitow ( choc ostatnio moda sie konczy i ceny spadaja ) i jakies mocne dwa kanaly na tyl np. pionier 922 ktory ma ponad 400wat RMS i subik jakis mi sie podobal moj RF P3 z nowej seri w closed 20litrow pod taka moca juz fajnie zagra i w ten sposob ja byum wydal budzet biorac pod uwage moje doswiadczenia i dostepna oferte ale moge ci podac jeszcze z 5-7 zestawow i to beda moje typy , kazdy da swoje i bedzie haos bo wieskszosc poleca to co sami slyszeli czesto nie maja porownania to 50 innych systemow , ja nie am moge sie odniesc jedynie do moze 10 systemow plus wszystkie moje kombinacje ale trzeba poprostu cos kupic posluchac i zadecydowac czy zostaje czy nie

 

Dziękuje za konkretną odpowiedź. Sporo mi uświadomiłeś. Co do mojego jbl'a - pomijając wszelkie opinie samo spojrzenie na dane techniczne głośnika ( 125wat RMS) świadczy o tym że będzie dla mnie za słaby.

 

Zależy mi na tym, żeby jednak tył był dominujący więc potrzebuje coś mocniejszego.

 

Najgorsze w wyborze jest właśnie to że każdy ma swoją opinie i każdy lubi inne brzmienie. No i mało kto ma okazję porównać kilka różnych zestawów CA żeby się konkretnie wypowiedzieć. Znam ludzi dla których sub bushmena za 100zł z allegro w pełni zadowala ich "audiofilskie" potrzeby.

 

Ja potrzebuje coś sprawdzonego - i najbardziej zależy mi żeby te komponenty były odpowiednio do siebie dobrane.

 

Zaraz popatrzę na ten zestaw, który mi zaproponowałeś. A niedługo wybieram się do elektronika z radiem no i na pomiar spadków napięcia do kumpla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co sądzicie o takim zestawie:

 

SUB: CRUNCH-300 RMS 4 OHMS

 

WZMACNIACZ: -RoDEK R 2180i 2x180 W

 

KONDENSATOR -ZEALUM ZPC1F-18

 

Okazyjnie cały zestaw za niską (według mnie) kwotę ( 550zł)

 

Ostatni argument <cena> przemawia za tym bys przetestowal ten zestaw moze spelni twe oczekiwania <kazdy ma inne> - mysle ze zawsze po kosztach mozna by go bylo puscic dalej w swiat...

Co do suba - do tej marki mam jakis uraz. Ale ladnie wyglada :rotfl:

Rodek 2180i - o "i" za duzo - niestety spora roznica mocowa do 2180. 390 RMS vs 610RMS Ale do tego suba i tak powinno wystarczyc

Koncdzior. hm. W sumie w tym zestawie jego funkcja tez bedzie sie sprowadzac do " ladnie wyglada" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według amp-performance r2180i ma 625w, natomiast według manuala 380w.

 

Ciekaw jestem, kto się doopnął :wink:

 

Przy czym r2180i są dwie wersje;

- pierwsza ze standardowymi terminalami przyłączeniowymi (śrubka z podkładką)

- druga (nowsza) z izolowanymi, tulejkowymi terminalami.

 

Płyty obu wzmacniaczy są praktycznie takie same, tylko w drugiej serii jest kilka elementów więcej (dwa kondziołki i kilka rezystorów).

 

Mam manuala do nowszej wersji i wyliczyli go na 380 waciszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...